Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Today
 2. Mój znajomy ma za niedługo urodziny i zastanawiam się, jaki mu prezent z tej okazji kupić. Tutaj widziałam taki fajny notatnik personalizowany - myslicie, że to dobry pomysł?
 3. Nauczyciel na lekcji mówi do Jasia:- Z Ciebie byłby doskonały przestępca.- Dlaczego?! - dziwi się Jaś.- Bo w zeszycie nie zostawiasz żadnych śladów działalności.
 4. Ja jestem daleka od faszerowania się lekami, a na przeziębienie najlepsze jest dla mnie mleko z czosnkiem
 5. A czy przy sczytywaniu kodów z recepty nie wyskoczyło okienko z informacją, że recepta o danym numerze była już realizowana? Kontrola tego nie wyłapie, ale podczas refundacji wyrzuci taką receptę z zestawienia
 6. Witam. Po zrealizowaniu recepty pojawiły się czerwone kropki obok i informacja z kamsoftu, że taka recepta była już realizowana w innej aptece. W kontroli recept kody są ok. Czy tak może być? Dzięki za odp.
 7. Wczoraj
 8. Aglan działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Do niego warto dołączyć lek rozluźniający (np. Mydocalm albo silniejszy) oraz pomocniczo uzupełnić vit z grupy B np. Neurovit.
 9. Prosze o uzyskanie dostepu do serwisu jak farmaceuta.

 10. Ostatni tydzień
 11. Na spotkaniu kwartalnym oia krakowskiej p.prezes powiedziała, że ona by tego nie dopisywala. Są to przepisy które musiały powstać dla pilotażowych aptek, które wdrożyły e- receptę. Reszta robi po staremu...
 12. Wcześniej
 13. Dzień dobry Mamy pytanie odnośnie zamawianych certyfikatów (mam zainstalowaną integrację z ZSMOPL gdzie muszę podpiąć certyfikat w formacie *.JKS). Zamawiam poniższy certyfikat: certyfikat Certum E-mail ID Business, za pomocą którego będzie podpisywać wnioski wysyłane do systemu ZSMOPL. Przy zamawianiu certyfikatu mam dwie opcje do wyboru: - Generowanie pary kluczu - CSR Którą opcję powinienem wybrać ?
 14. Dialog dnia - pacjentka chce kupić sól gorzką P: A jak to się bierze? Mła: 1 łyżkę stołową rozpuścić w szklance wody i wypić P: A to rozpuścić? Mła: W szklance wody P: W wodzie? Mła: W szklance wody P: Aha...
 15. 1. Ostatnia wersja ze spotkania hurtowników to 1 X 2018. Jest nadzieja, że się znowu wysypie i wejdzie razem z antyfałszywką, ale to wersja możliwe, iż przesadnie optymistyczna. 2. Raportujesz tylko produkty lecznicze, a te są kupowane tylko z hurtowni farmaceutycznych. 3. Znowu - wszystkie produkty lecznicze mają EAN, więc to nie problem (tutaj ciekawy może być import z Art. 4, ale chyba bierzemy EAN zagraniczny, jeszcze nie zastanawiałem się nad tym przypadkiem).
 16. Witam w związku ze zbliżająca się akcją wdrażania ZSMOPLCSR mam kilka pytań, może ktoś wie albo wysyła już te zestawienia...i coś podpowie 1. od kiedy tak naprawdę to jest obowiązkowe ... podobno od września potwierdzacie? 2. karty dostawców... mają mieć zaznaczone dodatkowe informacje id.rej.medycznym: oki większość wiadomo ale co z takimi jak: astra zeneca, aspen, inni dostawcy nie będący hurtownią farmaceutyczną np. dostawcy okularów dajmy na to Helen, 3. Co z produktami które poprostu nie maja eanu... np. niektóre kubeczki na mocz, kremy...
 17. Po odblokowaniu dostępu na wybrany kurs na e-dukacja, wykłady nie są wyświetlane. Dlaczego tak się dzieje?
 18. Bardzo trudno jest to rozszyfrować nie znając historii choroby. Ewentualnie ICD-10 to G96.8 czyli Inne określone zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Ja czytam: obs. porażenia ... NOWOŚCI w SERWISIE
 19. U mnie w aptece sprawę rozwiązaliśmy robiąc pieczątki " CAŁKOWITA REALIZACJA RECEPTY" dla każdego stanowiska.
 20. W sytuacji gdy refundacja została puszczona, należy wykonać korektę zerową refundacji. Według mnie lepiej tak, niż czekać aż kontrola to wyłapie.
 21. Musi być zgodność komunikatu elektronicznego z receptą.
 22. Jesli na recepcie zapisano w sposób błędny, to ustalamy na podstawie posiadanej wiedzy, czyli np. Rozmowa z pacjentem, historia sprzedaży. Dajemy to, co brał, lub jeśli ma dzielić, to tabletki.
 23. Postać leku taka sama, nie ma problemu
 24. Drukuje, ale niestety nie na fiskalnej, tylko na normalnej drukarce.
 25. W związku z pojawiającymi się ofertami sprzedaży aptek mam pytanie, czy ktoś z Was miał okazje kupic aptekę i na co trzeba zwracac uwagę przy takiej transakcji.
 26. Witam. Mogę prosić o rozszyfrowanie pisma lekarza, co tam pisze, chce zmienić ortopede i chciałabym wiedzieć co tam dokładnie pisze, jedyne co wiem to to, że skręcone prawe kolano ale czy coś jeszcze ?
 27. Witam. Mogę prosić o rozszyfrowanie pisma lekarza, co tam pisze, chce zmienić ortopede i chciałabym wiedzieć co tam dokładnie pisze, jedyne co wiem to to, że skręcone prawe kolano ale czy coś jeszcze ?
 28. Proszę o odczytania diagnozy dla mojego dziecka...probuje na wszystkie sposoby ale nie potrafię
 29. Odświeżam temat, czy ktoś z Koleżanek lub Kolegów mógłby mi podpowiedzieć pod jakie PKD podpada taka działalność, w sensie JDG farmaceuty jako firma świadcząca usługi farmaceutyczne w aptece na zasadzie kontraktu.
 1. Załaduj więcej aktywności