All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Last week
 3. Ostrzegam innych, którzy myślą, że te numery przejdą. Konto zostanie przyblokowane a wasze „pomocne linki” usunięte, więc nie marnujcie mojego i swojego czasu.
 4. Może to zabrzmieć dziwnie, ale zacząłem grać w gry online (po prostu lubię je bardziej niż gry planszowe). Wybrałem tę grę jako przykład, ogólnie rzecz biorąc, gry dobrze rozwijają aktywność mózgu i logikę, co ma korzystny wpływ na mózg i jego pracę jako profilaktykę takich chorób.
 5. Earlier
 6. Lek ten zawiera tetracyklinę, której wchłanianie może zostać upśledzone przez jony magnezu z gastrotussa. Czy to się stanie czy nie i w jakim stopniu - trudno powiedzieć. Nie jest to olbrzymia interakcja aczkolwiek warto robić odstępy między jednym a drugim. Jeśli najpierw gastrotuss to po dwóch godzinach pylera. Jeśli pylera to po czterech pięciu gastrotuss. Są lepsze środki na zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego aniżeli gastrotuss, które dadzą mniej niezgodności z pylerą. Proszę zapytać lekarza następnym razem. Gastrotuss to prosty środek zobojętniający kwas. Organizm może po nim reagować dodatkowo zwiększając jego wydzielanie. Warto to mieć na uwadze.
 7. Witam Dostałem lek Pylera i zastanawiam się , czy mogę przyjmować obok niego gastrotuss ? Pomaga łagodzić mi podrażnienie żołądka. Niestety Pylera ma wiele zastrzeżeń co do stosowania innych leków, bezpośrednio nie jest tam wymieniony gastrotuss ale są kwestie związane z magnezem i innymi pierwiastkami. Gastrotuss zwiera jakieś tlenki niektórych pierwiastków, stąd moje pytanie. Nie chodzi mi podanie gastrotussa bezposrednio po Pylera ale z co najmniej godzinnym odstępem. Pozdrawiam
 8. Osobiście czytuje wiedzę dwie strony z wartoświoymi mareriałami. Pierwsza dotyczy chorób płuc pochp i ipf a druga dotyczy płynoterapii. Naprawdę porcja konrtetnej wiedzy.
 9. Cześć ma ktoś z was może przetłumaczoną podstawę programową dla zawodu technika farmacji i może mi odp na pytanie jaką część muszę z tego przetłumaczyć http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20120000184/O/D20120184.pdf dokumentu regujacego podstawe co mówi o kwalifikacji z.19 ze zgodnością z orginałem z dokumentem to jest na stronie 287/288 http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=321301 podstawa sam dyplom i suplement czy świadectwo ukonczenia szkoły też Może głupie pytanie ale da się gdzieś trochę taniej przetłumaczyć dokumenty 800 sama podstawa
 10. Nie. Co warto to stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w owoce i warzywa, które zawierają najbardziej przyswajalną wersję witaminy C. Żaden suplement tego nie zastąpi.
 11. Dzień dobry jak w temacie warto ?
 12. Bardzo dziękuję za pomoc.
 13. Skład: szczepy inaktywowane przez ogrzewanie: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Pseudomonas aeruginosa hodowane na bulionie Był to lek o trudnym dawkowaniu. Pacjenci reagowali różnie. Jedni zyskiwali odporność i mogli zasuwać w woju na golasa w zimę. Inni dostawali wstrząsu septycznego. Formuła tego leku została wyczerpana. Korzyści nie przewyższały prawdopodobnie ewentualnego ryzyka powikłań. Proszę szukać materiałów przez zwrot „szczepionka wg Delbeta” albo szczepionka Delbeta. Delbet, to nazwa suplementu diety z chlorkiem magnezu i jest czymś zupełnie innym chociaż ten sam Delbet się nim zajmował i wiele korzyści ze stosowania tego związku także opisał. Sama szczepionka była produkowaną przez Biomed Kraków, obecnie IBSS Biomed SA Kraków. Może tam udzielą więcej informacji z archiwum firmy.
 14. Interesuje mnie skład szczepionki Delbet podawanej dawniej w wojsku oraz dlaczego zaprzestano jej produkowania. Jeśli to możliwe, poproszę o publikacje naukowe lub źródła, w których mogę znaleźć więcej informacji na ten temat. Dotychczasowe poszukiwania okazały się bezskuteczne.
 15. apteka w Holandii ktoś coś wie
 16. Czy ktoś się orientuje czy podczas brania pectosol syrop,sinupret extract ,floxal krople do oczu (brane 3 dni skończyłam w sobote a w poniedziałek rano pierwsza próbka pobrana) ma sens robić badania sanepidowskie do celów sanitarnych (praca na kuchni itd) robię właśnie takowe badania w sanepidzie mi powiedzieli,że mogę przy tych lekach,bo nie mają one niby wpływu na florę bakteryjną itd ale teraz się zastanawiam czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto i potem lekarz medycyny pracy mi powie ,że od nowa mam zrobić pff ;/
 17. Zakres obowiązków: Profesjonalna obsługa Klientów zgodnie ze standardami firmy, Sporządzanie produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych określonych w Wykazie Produktów Leczniczych, Udzielanie fachowych porad Pacjentom w zakresie stosowania wydawanych leków, Wypełnianie recept stosownie do obowiązujących przepisów. Oczekiwania: Wykształcenie wyższe, Ukończony 6-miesięczny staż, Komunikatywność, Chęć rozwoju, Mile widziana książeczka sanitarno-epidemiologiczna. Oferta: Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy, Umowa o pracę na pełen etat, Benefity pozapłacowe (Multisport, opieka medyczna, zniżki na produkty), Możliwość rozwoju zawodowego. Miejsce pracy - CH Promenada Zapraszam do kontaktu - m.karaszewska@ltprofessional.pl
 18. Witam8 dni temu zaczęło się u mnie przeziębienie ogólne rozbicie plus mocny katar przeźroczysto zielony z bólem policzka lewej strony ale bez bólu przy dotyku. (wydzielina ciągle spływa mi po gardle z tyłu czuje dużo śluzu w gardle niestety nie wszystko potrafie odchrząkać by wypluć.I mokry kaszel. Czwartego dnia ból znikł katar nadal mocny plus ból oka lewego i łzawienie lekkie zaczerwienienie trochę ropy.Na następny dzień poszłam do lekarki dostałam floxal krople ,sinupret extract,deflegmin na kaszel i w razie pogorszenia amotaks 2x2gram na 5 dni. Dziś po 10 dniach choroby i 5 dniu leczenia jedyne co to czuje ,że z okiem jest lepiej ale katar ciągle spływa mi po tyle gardła ciągle kaszle mokro i do tego boli mnie gardło bardziej przy podniebieniu .Niestety jestem w trakcie badań sanepidowskich i antybiotyk mogę przyjąć w środe dopiero czy to nie jest za późno czy coś poważnego mi grozi jeśli przeczekam te dwa dni? boje sie powikłan zapalenia zatok ale jednocześnie dużo by mnie kosztowało zrezygnowanie z tych badań . Dodam,że nie mam żadnej gorączki i nie miałam. Czy wskazane przez lekarza leczenie amotaksem nie będzie za krótkie ? Dodam te,że dziś udało mi się troche wydzieliny z nosa odchrząkac jak spływała i była zółtobrązowa
 19. Moi Drodzy,Uniwersytet Medyczny w Łodzi ma plan, aby opracować raport na temat SUPLEMENTÓW DIETY. Chcemy sprawdzić jaka jest wiedza Polaków na temat tych specyfików. Czy wiedzą jakie jest ich przeznaczenie, a może wierzą w powszechne mity na ich temat? Sam raport będziemy chcieli opublikować w jakimś zagranicznym czasopiśmie naukowym.Jeśli chcecie wesprzeć nasz projekt, zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie na temat suplementów. To właśnie na podstawie zebranych w ten sposób odpowiedzi będziemy przygotowywać nasz raport.Link do ankiety: Badanie naukowe – suplementy dietyZ góry dziękuję!Danusia
 20. Witam. Nie mogę odczytać zaleceń laryngologa dla mojego syna. Dawek leków zaczynając od zyrtec. Pierwsze dwie pozycje rozumiem.
 21. https://www.nia.org.pl/2018/05/10/informacja-dla-farmaceutow-z-ukrainy-bialorusi-i-rosji/ Proszę się udać do dziekanatu wydziały farmacji AMWro i tam zapytać jak oni nostryfikują dyplom. Niestety szczegółów nie znam, natomiast NIA daje wyraźną wskazówkę, że takie pytania najlepiej kierować do jednostek prowadzących a tymi są wydziały farmaceutyczne w Polsce. Powodzenia.
 22. dziennym , Ukraina
 23. Dzięki za wiadomość, czyli stawki które mamy są rynkowe a nawet lepiej. Pozdrawiam serdecznie
 24. Nowi na rynku mogą liczyć na stawki powyżej 30000GBP rocznie. W zależności gdzie jest apteka, w jakim rejonie, stawki są wyższe, bo zwyczajnie nie ma komu przyjść do pracy.
 25. Nasz klient to sieć aptek więc mają wiele lokalizacji w których można rozpocząć pracę, z wyłączeniem Londynu. Uwzględniają preferencje kandydatów, więc jeżeli ktoś ma rodzinę czy znajomych w UK to można starać się żeby lokalizacja była w preferowanej okolicy.
 26. Tak, dla szeregowego farmaceuty, czyli magistra farmacji ze znajomością języka angielskiego. Oni już sami szkolą i wdrażają w procedury obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Aktualnie staram się zdobyć możliwie dużo informacji i moje pierwsze pytanie to jaki poziom wynagrodzenia jest ok, dla osoby, która startuje na tamtym rynku. Ciekawa jestem opini ludzi z branży farmaceutycznej
 27. Dla farmaceuty szeregowego, bez MUR-ów, szczepień, rzucania palenia, pigułki po, ordynacji pomocniczej? Czy z jakimiś dodatkowymi uprawnieniami?
 1. Load more activity