Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Today
 2. Ostatni tydzień
 3. Wcześniej
 4. z xarelto cyrk jest w każdej aptece i sieci teraz, PDG wysyła mi po 1op obu niezależnie czy wyślę do realizacji jako hurtownia producenta czy jako któraś z normalnie osiągalnych hurtowni.
 5. "Jestem wędkarzem, wsród rybaków" :wacko:

 6. Dziękuję za wszelkie instrukcje.
 7. Ja dostaje z Farmakolu 1 op dziennie ale tylko 15mg... Tego 20mg już dawno nie widziałam.
 8. Ja robiłam, dobre kilka lat temu. Wybralam apteke, ktora byla na liscie miejscowej uczelni (a wiec zaakredytowana w celu odbywania stazu). Musialam tylko podbic papier w izbie i wifie (wczesniej omowilam temat telefonicznie), oddac na uczelnie i po temacie. Opiekun stazu dokladnie mnie poinstruowal, co i jak. Zacznij od wypytania opiekuna i moze skontaktuj z taka osoba z uczelni w Warszawie poprzez dziekanat/mail.
 9. Witam, chciałem zapytać jak u was wygląda sprawa z xarelto. Wielkie zapowiedzi co do połączenia systemu sprzedaży i zamówień z osoz to jedna wielka pomyłka. Zamówienia w dalszym ciągu nie są realizowane bo hurtownie są ponoć zaopatrywane w sposób niewystarczający przez bayer. Na realizację zamówień bezpośrednio z bayera mogą liczyć tylko najwięksi czyli sieci pokroju dr Max, Centrum Zdrowia Doz itp. Z tego co wiem to nawet duże sieci mają problemy z niewystarczająca liczbą opakowań. Z dostępnością xarelto chyba nigdy nie było tak źle...
 10. Trzeba się dowiadywać w dziekanacie, a jeśli dziekanat nie wie, to w izbie docelowej. Ja miałem studentkę z Łodzi na półrocznym stażu w Warszawie. Musiała dać zaświadczenia z izby rodzimej i docelowej do dziekanatu w Łodzi. To było w 2011. Teraz nie wiem jak to wygląda niestety, ale nie jest to jednolita procedura ogólnopolska. Warunki: apteka musiała przejść dobrowolną inspekcję nadzoru po zgłoszeniu jej do dziekanatu, to akurat jest logiczne i chyba w całej Polsce się tak postępuje. Apteka wtedy figuruje jako "stażowa" w rejestrze nadzoru na dany rok akademicki, bo ta rejestracja musi być odnawiana.
 11. Polonia Pharmacy poszukuje do wspólpracy polskiego technika i magistra farmacji z dobra znajomoscia jezyka angielskiego. Chetnie podejmiemy wspólprace ze studentami farmacji chcacymi odbyc praktyke w ramach programu Erasmus z opcja pózniejszej wspolpracy stalej. Magistrom farmacji zapewniamy pomoc w rejestracji PSI(irlandzkiej izbie aptekarskiej), wymogiem jest zdanie egzaminu jezykowego IELTS. Zarówno technik jak i magister beda mieli mozliwosc odbycia praktyki w pozostalych irlandzkich aptekach naszej sieci. Zapraszamy do kontaktu poprzez profil FB polonia pharmacy oraz droga mailowa: info@poloniapharmacy.ie
 12. Witam, Chciałabym się dowiedzieć, czy można wykonywać 6-cio miesięczny staż w innym województwie niż znajduje się uczelnia np. Uniwersytet medyczny w Łodzi, a staż w woj mazowieckim? Czy istnieje taka możliwość? Jakie warunki powinna spełniać apteka i jaki w tym przypadku powinna przyjąć tok postępowania (czy wysłać deklarację chęci przyjęcia studenta do WUMu)? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
 13. Bardzo Wam serdecznie dziękuję za odpowiedzi!! Eudra jest super! Można z niej wiele wyciągnąć używając filtrów na samym dole w zakładkach GMP. Znalazłem jeszcze dwie listy na stronach GIF, w zakładce Nadzór - jakby ktoś szukał. pozdrawiam!
 14. Wytwórców masz w bazie EUDRA: http://eudragmdp.ema.europa.eu/inspections/displayWelcome.do;jsessionid=_JdQftXLOAfER3_BGj2S9lQwkxG2riEqCZiyjf0Jpj7_j1reCz64!5068976 Pamiętaj jednak, że w dzisiejszych czasach produkcja zwykle jest kontraktowana - lek polskiego podmiotu może być klepany w Korei a polskie fabryki mogą produkować leki Znanych Zachodnich Firm. To, że aspiryna jest "bajeroska" to nie koniecznie znaczy, że powstaje w fabrykach Bayera.
 15. W ChPLach nie ma wytwórcy, tylko jest właściciel pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Jeśli już, to w ulotkach. Jesli faktycznie szukasz wytwórców, to polecam zastanowić się nad tym, gdzie można znaleźć ich certyfikaty GMP.
 16. dzień dobry! drodzy Forumowicze, poszukuję listy producentów leków w Polsce, którzy wykorzystują substancje farmakologicznie czynne do swoich produktów. czy ma ktoś z Was pomysł gdzie poza ChPL można znaleźć gdzie w Polsce ktoś coś produkuje? Byłbym Wam bardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam serdecznie
 17. dzień dobry! dorodzy Forumowicze, czy moglibyście mi podpowiedzieć, gdzie w 2018 roku warto pojechać na targi farmaceutyczne (Polska, Europa, Świat) zależy mi na poznaniu producentów wykorzystyujących substancje farmakologicznie czynne (API), ktoś coś wie? byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam serdecznie
 18. Domięśniowo HCG raz na tydzień 2500jm. Do wykupienia 12 ampułek plus 12 ampułek rozpuszczalnika.
 19. Dzień dobry! Jak w tytule. Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam.
 20. Gotowe erytromycynowe maści są przepisywane na receptę.
 21. Niezła kwota. A coś gotowego z takim składem możesz polecić ?
 22. Erytromycinum Hydrocortisoni Aqua dest Eucerinum Tylko za okazaniem tej etykiety, która w aptece zostaje jako podstawa sporządzenia (jest to odpis recepty). Odpłatność 100% czyli to będzie w tym przypadku powyżej 100zł prawdopodobnie. Polecam wizytę u lekarza i ustalenie czy nadal lek jest potrzebny i jesli tak to wypisanie stosownej recepty.
 23. Witam. Prosiłabym o odczytanie jakie składniki zostały użyte do sporządzenia tej maści, a drugie pytanie czy taką maść mogę zlecić do zrobienia bez recepty czy muszę mieć receptę ?
 24. A co z zapisami Clexane 0,4 10 szt czy musi być "ml" Clexane 40 10 szt czy musi być mg Clexane 0,04 10 szt. Czy musi być g
 25. Żółty mocz po tym suplemencie diety jest normalnym objawem łagodnego przedawkowania jednej z witamin grupy B - ryboflawiny (b2). Suplement ten jakością nie odbiega znacząco od pozostałych preparatów dostępnych na rynku. Przypominam też, że powszechnie dostępny w aptekach jest preparat z witaminami z grupy B o nazwie Vitaminum B compositum i jest z reguły w bardzo przystępnej cenie. Wyrób ten posiada status leku w odróżnieniu do przytoczonego przez panią suplementu, a co za tym idzie jego jakość będzie zawsze bez porówniania wyższa. Warto też przypomnieć, że od pewnego czasu pojawiają się naukowe opracowania traktujące o znikomej biodostępności sztucznych vitamin i minerałów, a niektóre z nich mogą być nawet toksyczne. Żywność, najlepiej odpowiednio zbilansowana jest najważniejszym i najbardziej znaczącym źródłem witamin.
 26. Witam. Zakupiłam przez internet wyżej wymienione tabletki. Nie uprawiam sportow ani nie mam wysokiego wysilku fizycznego.Zakupilam je ze względu na zmęczenie i wypadanie włosów. Mam pytanie odnośnie ich. 1.Jak długo mogę je stosować? 2. Czy to normalne, że po tych tabletkach mam intensywnie żółty mocz? Poniżej są tabletki, które kupilam:
 1. Załaduj więcej aktywności