Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Może wypisać wszystko z wyjątkiem leków psychotropowych. Od niedawna recepty takie muszą być z kodem lekarza, świadczeniodawcy i recepty.
 3. Ostatni tydzień
 4. Pod warunkiem ze wcześniej nie był używany!
 5. Tak jak w temacie, szukam złotego środka który pomoże mi zwalczyć tę przypadłość. Dotychczas od dobrych kilku lat używałem jedynie Head&Shoulders ,ale efekty kuracji są dość mizerne, więc najwyższa pora sięgnąć po medyczne preparaty. Jakieś sugestie? Druga sprawa o której warto wspomnieć: Prawdopodobne przyczyny schorzenia. 1) Niewłaściwa pielęgnacja – od zawsze uwielbiałem gorące kąpiele, aż do momentu gdy dotarła do mnie informacja aby włosy płukać letnią/chłodną wodą. Prysznic biorę co drugi dzień, wtedy też myje włosy, ale prawdopodobnie nakładam nieco za dużo szamponu, za bardzo szoruje skórę, a później susze ciepłym powietrzem suszarki. No i mamy efekt… Już nawet fryzjerka zwróciła mi ostatnio uwagę że z tyłu głowy mam dość mocno przesuszoną skórę. Tak więc cała procedura mycia do poprawy… 2) Tłusta cera, a jak skóra to i włosy. Przyczyna ma pewnie związek z gorącymi kąpielami, ale jest coś jeszcze: problemy z wątrobą. Otóż zazwyczaj mam podwyższony poziom bilirubiny we krwi, czasem żółte białkówki oczu i zaobserwowałem u siebie usuwanie nadmiaru toksyn przez skórę. Tzn. gdy zjem coś tłustego lub niezdrowego to później występuje u mnie łojotok i następnego dnia wyskakuje kilka pryszczy, jednak z trądzikiem poradziłem sobie przemywając twarz 3x dziennie (Physiogelem lub samą wodą) i tyle… Nie zwalczam przyczyny tylko skutek regularnie usuwając nadmiar sebum ze skóry. Niestety nie wiem czy mógłbym postąpić analogicznie w przypadku włosów… Codzienne mycie skóry głowy raczej nie jest zalecane (przez większość populacji), no i do tego dochodzi jeszcze ten łupież… Tak więc doradźcie co robić bo kompletnie się nie znam na kosmetykach tych zwykłych, ani tych medycznych.
 6. Witam, mam pytanko, czy na obecny tryb życia (mało snu, pośpiech, stres, praca trybu korpo, jakieś używki) są polecane jakieś witaminy / minerały do stosowania ciągłego lub cyklicznego ? Wiadomo wszystko można zbadać, ale badanie całej tablicy Mendelejewa z krwi też kosztuje, a pewnie są jakieś dane statystyczne lub "niepisane zalecenia". Z tego co się orientuję to na pewno wit. D3 jako ciągła suplementacja, wydaje mi się, że cyklicznie Mg? (często odczuwam takie potrzeby) Nie jestem lekarzem, ani farmaceutą, ale interesują mnie te klimaty i dużo o tym czytam. Proszę w odpowiedzi, jeśli coś uznacie o propozycje konkretnego preparatu, albo rodzaju i dawki. Z góry dziękuję za pomoc.
 7. Witam, widzę że ma Pan status Farmaceuty o którego ja się nie mogę doprosić Admina. Czy może Pan udostępnić treść z tematu specjalizacja w temacie który założyłam w Ogólnie o aptece?

  Pozdrawiam

  Natalia

 8. Witam, Czy ktoś z Was zdawał w ostatnich 3 latach egzamin specjalizacyjny z farmacji aptecznej i mógłby się podzielić pytaniami? Na forum założony jest temat dotyczący egzaminu, ale jako farmaceuta bez statusu Farmaceuty nie mam do niego wglądu, a wielokrotne moich prośby dotyczących zmiany mojego statusu na Farmaceutę zakończyły się brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi od Admina (!!). A może ktoś kto ma taki status Farmaceuty mógłby wkleić pytania z tamtego miejsca tutaj. Zdający w sesji jesienniej 2018 łącznie ze mną będą wdzięczni :))
 9. Rok temu byłam w tej samej sytuacji, myślę ze zawsze należy zaproponować więcej żeby zostawić pewien margines na negocjacje. Nie daj się zwieść argumentom o małym doświadczeniu, od pół roku je zdobywasz. Będąc na Twoim miejscu zaproponowałabym pracodawcy od 3500 do 4000 zł - tylko zdecydowaną kwotę z tego przedziału. Mówimy tu oczywiście o podstawowej pensji, w niektórych aptekach są również wypłacane premie, ale to już jako miły dodatek do podstawy. 3000 netto zł na chwilę obecną to niewiele......... Powodzenia!
 10. Witam jestem w trakcie półrocznego stażu i zastanawiam się, jakiej stawki netto mam prawo oczekiwać (mniejsze miasta max. 50 km od Poznania), szukając pierwszej pracy? Interesuje mnie min. 3000 zł na rękę, ofert za mniejsze pieniądze nie mam nawet zamiaru przyjmować.
 11. Wydaje ten z najniższa dawka 125 /1ml czyli 250 /2 ml
 12. Wcześniej
 13. Niestety administratorzy nie odpowiadają i nie można się skontaktować
 14. Bardzo ciesza mnie powyzsze posty odnosnie stawek, znajdzie to odzwierciedlenie w rozmowach z potencjalnym pracodawcą. Na poprawe humoru dodam, ze bedac osoba po stażu, na swojej pierwszej rozmowie o prace uslyszalam propozycje 4000brutto - rok 2017. Propozycja swietokrzyskiej niewielkiej, rodzinnej sieci. Dodatkowo 200zl premii na miesiac jesli bedzie 100% frekwencja w pracy, wyplacane zbiorczo co 3miesiace. Ja pracy nie przyjelam, ale przyjely inne, bardziej doswiadczone Panie Mgr.
 15. Wobec tego bardzo mnie to cieszy, gdyz zawodu zona nie uprawiam. Pozdrawiam.
 16. Niestety tylko Administrator może nadawać uprawnienia. Proszę kontaktować się bezpośrednio https://iff.pl/contact/
 17. Zdaję za 1,5 mies. I nie mam żadnej giełdy. A przydałaby się.

  1. evag

   evag

   trzeba przeczytać regulamin,tam jest napisane pod jaki adres mail wysłać swoje dokumenty

 18. Słuchajcie,jak mogę uzyskac dostęp do częsci specjalizacja.

  1. marmi

   marmi

   Też bym sie z chęcią dowiedziała jak uzyskać dostęp 

  2. amadejsk

   amadejsk

   zrobić wpłatę na konto i powiadomić o tym moderatora. info o tym do wyszukania w regulaminie, chyba pojawia się też przy próbie wejścia w zablokowany dział.

  3. Fructisss

   Fructisss

   niestety żadne wpłaty nie pomogą. Z moderatorem kontaktu brak - założyłam nowy temat Egzamin specjalizacja 2018

 19. Również ponawiam pytanie. Czy mozna uzyskać dostęp do konkretnych watków? Czy jest jakiś numer kontaktowy, aby przyspieszyć tą procedurę?
 20. Nic nie wiem. Ja tu tylko sprzątam Aczkowiek nie widać było nic wrogiego. Jedynie szkoda, że nie mogę nadawać uprawnień, bo dużo jest tu osób spełniających warunki, które by skorzystały na dostępie do informacji.
 21. Czyli było to tzw. wrogie przejęcie?
 22. Niestety uprawnienia nadaje Admistrator, a od czasu zmiany władz - nie był jeszcze z nim(i) kontaktu.
 23. Czy komuś z was udało się ostatnio uzyskać dostęp jako farmaceuta ? Za miesiąc przystępuje do egzaminu specjalizacyjnego i nie ukrywam, że to bardzo by pomogło. czy ewentualnie jest osoba, która zgodziłaby się udzielić swoje hasło (chętnie odpłatnie) ?
 24. Tylko najniższa dawka. Jeżeli pacjent twierdzi, że miało być inaczej to recepta do poprawy.
 25. Może i na papierze toaletowym. Grunt, żeby były wszystkie wymagane dane, pieczątka i podpis.
 26. Warszawa 4,5 w aptece 6 dniowej. Oświęcim 4,9 za to samo. Da się, tylko trzeba poszukać.
 27. Przy takim zapisie wydajemy 125/1ml ,czyli 250 mg w całej ampułce o poj 2ml
 28. Koleżanka 80 km od Białegostoku 6100 zł na rękę kierownik apteki. Można, można
 1. Załaduj więcej aktywności