Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Today
 2. Link do ostatniej najnowszej wersji 1.30: https://www.medilogic.pl/software/ZSMOPLCSR_setup.zip
 3. Wczoraj
 4. Witam. Chcę zapytać o łączenie ze sobą ziół. Obecnie uczęszczam na siłownię. Wyczytałem w internecie, że Ashwagandha zwiększa poziom testosteronu i obniża poziom kortyzolu,nie ukrywam, przydałby mi się taki booster testosteronu. Oprócz tego wyczytałem, że ma ona wpływ na ilość dopaminy i seratoniny, poprawia samopoczucie i ma wiele innych działań zdrowotnych. Do Ashwagandhy chciałbym dołączyć żeń-szeń koreański. Już po samej herbacie z zawartością żeń-szenia koreańskieo miałem większą motywację i więcej energii życiowej. Żeń-szeń koreański również wpływa na podwyższenie dopaminy Taka większa motywacja i energia przyda mi się na siłowni. Dodam, że kawa i guarana na mnie nie działają. Z racji tego, że za miesiąc mam obronę pracy dyplomowej i egzamin końcowy chciałbym do tej suplementacji dołączyć Bacopa Monnieri, ma ona wpływ na pamięć i koncentację, ale też reguluje poziom dopaminy i seratoniny, wpływa na nastrój itd. Do tego dołączę Gotu Kola, dowiedziałem się, że połączenie tych dwóch ziół jest bardzo dobre. Dawki jakie chcę zażywać: - Ashwagandha 500mg, 7% witanolidów 1x dziennie - Żeń-szeń koreański DER 10:1 500mg, Ginsenozydy 35mg - Ekstrakt z Bacopa monnieri, DER 15:1 250mg, w tym 125mg bakozydów - Gotu Kola - 10% azjatykozydu, Gotu Kola 370mg Głównie chodzi mi o podwyższenie testosteronu, zwiększenie energii, więcej sił witalnych, obniżenie kortyzolu i poprawę pamięci Dodatkowo mam pytanie - który żeń-szeń lepszy? koreański czy syberyjski? Chodzi mi o zwiększenie energii i poprawienie samopoczucia oraz zyskanie motywacji Moje główne pytanie jest takie - czy stosując te zioła w takich ilościach nie będę miał później problemów po odstawieniu? Zioła te mają wpływ na dopaminę i seratoninę, ja obecnie mam trochę obniżony nastrój i brak energii do działania ze względu na to, że przez 3 lata studiów się rozleniwiłem. Boję się o depresję po odstawieniu tych ziół.
 5. Ostatni tydzień
 6. Ja mogę udzielić informacji jak wygląda sprawa w województwie łódzkim, ponieważ jestem świeżo po spotkaniu z OIA - kod pocztowy należy dopisywać.
 7. Dziękuję za odpowiedź
 8. Witam, link do pobrania bezpośrednio z naszej strony: https://www.medilogic.pl/software/ZSMOPLCSR_120_setup.exe Niestety CSIOZ już nie daje darmowych certyfikatów, trzeba taki kupić. Komunikat CSIOZ w tej sprawie: https://www.csioz.gov.pl/projekty/nasze-systemy/project/zintegrowany-system-monitorowania-obrotu-produktami-leczniczymi/ "Certyfikaty wystawione przez CSIOZ w okresie pilotażu i prowadzonej ewaluacji będą akceptowane wyłącznie na środowisku ewaluacyjnym. Dnia 14 grudnia 2017 r. CSIOZ zaprzestał wydawania własnych certyfikatów."
 9. Czy ktoś z Pastwa posiada jeszcze program z nagłówka tematu, ponieważ dostepne linki na stronach izb aptekarskich są nieaktywne. Bedę ogromnie wdzięczny za udostępnienie programu. Email: pigularz777@gmail.com
 10. Niestety tutaj jest to nieco mętne gdyż nie ma jednoznacznych regulacji w tym zakresie. Bieżąca interpretacja przepisów bywa taka, że organ może zażądać wykonania recepty i wziąć ją do kontroli - ale tu pojawia się pytanie - na podstawie czego? Czy organ dzierżyć będzie stosowną receptę w takiej sytuacji? Kto za to zapłaci? W mojej ocenie warto wtedy poprosić o instrukcję samego inspektora - jak to zostanie rozliczone, kto zapłaci i kiedy, jak lek taki zainwentaryzować i umieścić w rejestrze? Inspektor może nie znać odpowiedzi - wtedy trzeba być trochę asertywnym i zażądać instrukcji od jego zwierzchnika. Nie można na ślepo wierzyć inspekcji gdyż zdarzały się prowokacje. Z reguły jednak wiedzą co i jak i informują sensownie. Oni wiedzą, że takie sytuacje dla nich to codzienność, ale dla samych kontrolujących pierwsze w ich karierze. Proaktywna chęć współpracy będzie na pewno doceniona, tak samo jak sama aktywność w postaci podawania swoich wątpliwości i odniesienie sytuacji do bieżących regulacji i dyskusja w tym zakresie. Prościej jest kiedy biorą lek już wykonany, wtedy jedynym problemem jest zostanie po godzinach aby wykonać ponownie lub przeproszenie pacjenta za opóźnienie wykonania. Za taki lek inspekcja prosi o fakturę i przelewa kasę w ciągu bardzo nieprzyzwoicie długiego okresu. Nie ma się czego bać. Należy jedynie przykładać się do wykonania zwyczajnie, tak jak na codzień, a wszystko będzie dobrze.
 11. M też nie przesypujemy. A jeszcze takie pytanie czy oni mają prawo prosić o wykonanie jakiegoś leku, żeby sobie zabrać do kontroli? Wiadomo, że gotowy na podstawie recepty lekarskiej mogą wziąć, ale czy sami mogą prosić o wykonanie czegoś?
 12. O sztandy się kłóciłam i wykłóciłam się. Nie przesypujemy u mnie w aptece. W rozporządzeniu nie ma nic, że muszą być przesypane po otwarciu.
 13. lunaak bardzo, bardzo dziękuję!
 14. Sterylizator, czy suszarka - świadectwo dopuszczenia do pracy, w miarę aktualne, można zapytać producenta. Instrukcje mycia rąk, można wydrukować i przykleić zalaminowane. Koniecznie sprawdzić czy lodówka w recepturze nie jest zalana skroplinami - te małe często nie mają odpływu i woda zbiera się w specjalnej tacy - oni o tym wiedzą. Daty ważności Te nieszczęsne przesypywanie do sztandów. Koniecznie nalepka kiedy wsypane, data ważności, tara sztandu. Warto mieć MSDS-y substancji. Farmakopea oczywiście. Legalizacja wag, czy aktualna? DOpuszczenie do pracy komory laminarnej jeśli jest. Waga pod komorą czy ma osłonę przeciw ruchowi powietrza. Można zamówić u szklarza tylko trzeba wytłumaczyc jak ma wyglądać, to się klei jak akwarium, a drzwiczki można zamontować na doklejonych prowadnicach z amelinium :). Trujące substancje pod kluczem. Rejestr sterylizacji utensyliów. Dobrze wygląda jak stosuje się rurki Browne do kontroli sterylizacji. Uwaga bo mają krótkie daty ważności czasami. Zeszyt do rejestru wykonanych leków. Podpisy, kontrola czasu czy nie przekroczony. Dobrze wygląda jeśli jest też prowadzony zeszyt analiz - wystarczy opis, skład, wygląd, data ważności. Okno - jeśli od strony słonecznej to powinno mieć filtr antisol lub coś innego co będzie chroniło przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Grzejniki, klimy, kaloryfery - nie. Woda oczyszczona - kontrola czasu otwarcia i zużycia. Oddzielny moździerz do substancji trujących i kolorowych. Podłoga czysta, żadnych kurzy. Zadnego magazynowania recept, próbek, suplementów, ale do takich widoków to oni przyzwyczajeni. Żadnego odkładania kasy na receptach i trzymanie takich piramidek w recepturze. Przed wtargnięciem inspektorów do izby należy nalegać na założenie fartucha, ochraniaczy na obuwie oraz czepka na głowę. Trzeba kupić jednorazowe artykuły, są w sieci, ceny przystępne. Podczas kontroli najlepiej aby był obecny kierownik lub zastępca, którzy będą coś nie coś wiedzieć o tej izbie. Jeśli jest to technik to trzeba z nim pogadać aby się zorientować - zdarzały się pytania ile recept, jakie najczęściej itp. Dukanie nie wygląda dobrze.
 15. Witam, nie wiem czy we właściwym dziale, ale mam pytanie, czy ktoś miał kontrolę z inspektoratu z receptury? Chodzi o taką zapowiedzianą, że będą sprawdzać na miejscu co i jak. Wiecie jak to jest...niby wszystko lege artis, ale nigdy nie wiadomo. Na co zwrócić szczególną uwagę? Czego się czepiają? Jeżeli ktoś mógłby się podzielić swoim doświadczeniem to będę wdzięczna.
 16. Tak, zgadza się, jest wymagany. My też dopisujemy i dodatku czeka nas kontrola
 17. Informacja zamieszczona przez jedną z farmaceutek na stronie Warszawskiej Izby. "OD nowego rozporządzenia-info zaczerpniete bezpośrednio z NFZ od os. z działu kontroli aptek: Tak, na rp musi być KOD POCZTOWY PACJENTA , ale mozemy go uzupełnic z tyłu! " Nowe rozporządzenie weszło w życie 18 kwietnia 2018 roku. Niestety, mimo licznych pytań i nagabywań nikt z warszawskiej izby nie raczył, do dnia dzisiejszego odpowiedzieć na żadne pytanie dotyczące nowego rozporządzenia.
 18. RODO czyli temat zabezpieczenia danych osobowych. Jakie kroki podejmujecie w celu dostosowania apteki do nowych przepisów o ochronie danych osobowych?
 19. Wcześniej
 20. Witam, Bardzo proszę o skontaktowanie się z Administratorem Forum. Na stronie głównej w lewym dolnym rogu jest link "Kontakt" Według starych zasad, powinno się w jakiś sposób udowodnić swoje uprawnienia albo poprzez przesłanie skanu PWZ albo dyplomu. Do tego dochodzi edycja dziesięciu postów o wartościowej treści (nieodświeżanie starych wątków oraz pisanie na temat). Niestety Moderatorzy nie zostali poinformowani co robić z nadawaniem statusów po zmianie właściciela IFF. Za utrudnienia przepraszamy.
 21. Dzień dobry, chciałabym dołączyć do grupy farmaceutow alby mieć dostęp do tematów na forum, ale nie mogę znaleźć informacji jak to zrobić. Proszę o pomoc
 22. W cenie, w której praktycznie nikt nie chce go kupować: "Bo tam obok mają za 100zł" ...
 23. Xarelto jest dostępne praktycznie zawsze (x28).
 24. http://www.dia.com.pl/pl/repelenty_w_aptece_od_5_go_grudnia/4568/ OD tego czasu nic się nie zmieniło w tej sprawie.
 25. Komunikat o który zamieściłam w poprzednim wpisie cały czas obowiązuje. Zajrzyjcie na stronę https://rx.edu.pl/2017/08/26/zasady-wystawiania-i-realizacji-recept-bez-zmian-do-1-stycznia-2019-r/
 26. Mam pytanie. Czy można w jakiś sposób rozróżnić jaki lek został zastosowany? Wg. pewnych dokumentów w procesie mojego leczenia stosowano TPN - całkowite żywienie pozajelitowe produkowane przez koncern Baxter. Chodzi tutaj o mieszaninę Multimell Jednak w moich danych ZIP w określonym czasie zastosowano częściowe żywienie pozajelitowe. Czy w takim przypadku moje twierdzenie iż stosowano Soluvit N bez emulsji tłuszczowej znajduje potwierdzenie? Czy na polski rynek żywienie częściowe można wykonać jedynie z produktów Fresenius-Kabi? Proszę o odp.
 27. http://www.dia.com.pl/pl/komunikat_mz_w_sprawie_realizacji_recept_po_wejsciu_w_zycie_zmian_zawartych_w_nowelizacji_ustawy_o_systemie_informacji_w_ochronie_zdrowia/4869/
 28. Witam!

  Widze na forum , że masz już doświadczenia z zakładaniem i prowadzeniem działu farmacji szpitalnej. Ponieważ sama jestem w trakcie takiej procedury a nie mam w tym doświadczenia chciałabym prosić cie o podzielenie sie wiedzą w kilku kwestiach. Z takich pytań nasuwajacych się na obecną chwilę:

  1. Jak wygląda od praktycznej strony zamawianie przez ciebie towaru? Dzwonisz do hurtownii czy puszczasz modemem i czy macie z tą hurtownia podpisaną umowę?
  2. Czy przyjmowanie i wprowadzanie towaru wygląda analogicznie jak  w aptece otwartej?
  3. Jak wygląda wydawanie leków na oddziały? Wydajecie na podstawie zamówień czy recept?

  Pozdrawiam serdecznie

  Ewa Twarkiewicz

 1. Załaduj więcej aktywności