All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. Informacja na stronie https://soid.ezdrowie.gov.pl/Home/Help "Zakładanie konta w systemie Konto w SOID może założyć podmiot biorący udział w procesie obsługi zapotrzebowania tj.: lekarz, konsultant i hurtownia farmaceutyczna." CZYLI NIE MA INFORMACJI O APTECE. Informacja na stronie https://cez.gov.pl/projekty/nasze-systemy/project/system-obslugi-importu-docelowego-soid/ "System umożliwia: ・ ... ・ powiadomienie pacjenta, lekarza lub aptekę szpitalną poprzez wysłaną na adres e-mail informacją o rozstrzygnięciu." CZYLI NIE MA INFORMACJI O APTECE OTWARTEJ. Natomiast w dalszym ciągu na ww stronie podano: "SOID umożliwia ... pobieranie przez apteki i hurtownie farmaceutyczne rozpatrzonych zapotrzebowań lub zgłoszeń oraz komunikację z ministrem właściwym do spraw zdrowia." CZY POBIERAĆ ROZPATRZONE ZAPOTRZEBOWANIA BĘDĄ MOGŁY APTEKI OTWARTE?
 3. Earlier
 4. Ja gram w szachy jedynie, więc możemy założyć jakiś klub
 5. Cześć! Oczywiście również nie mogę czytać wątków nt specjalizacji. Czy ktoś ze stałych bywalców mógłby wstawić pytania, które się pojawiły na ostatnich egzaminach? Może jest coś z 2019 i 2020r? Będę bardzo wdzięczna i na pewno nie tylko ja
 6. Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa byłby w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy leki badane klinicznie, które dopuszczono do obrotu, na opakowaniach posiadają tylko informacje o danych kontaktowych i kodzie referencyjnym ? I to wszystko? Zastanawia mnie przede wszystkim różnica w informacjach, które podaje się na lekach klinicznych dopuszczonych i niedopuszczonych do obrotu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 7. Przed ubezpieczeniem poczytaj opinie czasami lepiej trochę dopłacić https://rankomat.pl/link4/opinie
 8. Mam ubezpieczenie w link4. Wydawało się ze to jednak porządna firm, a tu problem z samym kontaktem;/
 9. Można pić. Więcej szkody wyrządza link tu wrzucony, do strony dystrybutora aniżeli same zioła pite przy migotaniu. Ogólnie poprawi się kondycja przez nawodnienie organizmu natomiast przy następnej wizycie u kardiologa warto wspomnieć co się dodało do codziennej diety, najlepiej przynieść opakowanie z tymi ziołami. Na koniec - zioła tamtego dystrybutora nie są produktem istotnym znaczeniu. Jakość też nie jest zachwycająca, a podobne produkty są obecne na rynku od lat i ich działanie opiera się na wieloletnim stosowaniu według tradycji.
 10. Jeszcze dodam, że mam migotanie przedsionków oraz trzepotanie serca. Właściwie mogę napisać miałam bowiem "odpukać" od kilku mcy nic się nie działo. Zawdzięczam to chyba przede wszystkim dobremu kardiologowi. Nie piję kawy wcale-niestety- oraz ulubionej czarnej mocnej herbaty. Alkohol dla mnie obojętny, może oprócz lampki wina, także odstawiony. Był przypadek mówił lekarz, że mała lampka wina "ruszyła" migotanie przedsionków. Da się żyć, są jeszcze inne miłe strony życia nie związane z konsumpcją. Pozdrawiam.
 11. Ogólnie zioła na pewno służą ludziom od lat i tragiczny jest fakt, że lekarze leczą nas tylko chemią i "jedno leczą, a drugie kaleczą". Od prawie zawsze kiedy dostaję receptę idę z nią najpierw do Herbapolu do osoby, która jest profesjonalistką - nie ubliżając innym- w tej dziedzinie. Bywa często, że leczę się ziołami, a recepty lądują w koszu. Wierzę w zioła lecz nie można ich stosować na własną rękę, a o tym, że takie leczenie ma sens jest często w ulotce lekarstw informacja, że stosując dany lek nie można pić wymienionych ziół. Czyli na pewno działają na organizm. Przykład obecnie zażywam m.in, Pradaxę, lek rozrzedza krew w związku z chorobą serca i wiem, że nie mogę pić Dziurawca, herbaty z głogu (w domieszce w małych ilościach zapewne tak) , Rumianek w małych ilościach itp. Czyli działanie ziół na organizm jest wg. mojej opinii niepodważalne tylko szkoda, że są one traktowane po macoszemu. Uważam, że picie wymienionych ziół ojca Klimuszko na pewno ma sens.
 12. A czy ktoś jest mi w stanie czy te zioła mają sens? Skład Wysuszone i rozdrobnione: kwiat hibiskusa, owoc aronii, owoc głogu, owoc dzikiej róży, ziele melisy, ziele pokrzywy.
 13. Niewiele z Twojego postu wynika. Jaka polisa i jaki ubezpieczyciel?
 14. cześć. miałem ostatnio wypadek samochodowy, nic mi się nie stało, ale miałem problem z dodzwonieniem się do ubezpieczyciela. Dopiero komercyjna pomoc drogowa odpowiedziała na wezwanie - polisa okazała się deczko bezwartościowa... Co sądzicie, co najlepiej robić w takich sytuacjach? Może czas zastanowić sie nad zmianami?
 15. To to ja wiem, tylko nie wiedziałem czy stosujesz rekreacyjnie czy leczniczo, bo już różne przypadki miałem. LDN znam i nawet miałem styczność z firmą w Anglii, która wykonuje kapsułki z mikrodawkami, więc jeśli miałbyś receptę lub jakieś oświadczenie lekarskie to jest szansa, że zrobiliby kapsy od zera, nie z tabletek. Odpadłoby rozpuszczanie tabsów i dawkowanie strzykawkami.
 16. Dziękuję za odpowiedz, bo już miałem wątpliwości. Jeśli chodzi o naltrexon w małych dawkach to znam jego efekty uboczne, czyli świadome sny, działanie antydepresyjne i ewentualny problem z zaśnięciem jak się weźmie na noc - nadprodukcja beta-endorfin. Tego typu kuracje stosowane są w USA, są też testy kliniczne związane z LDN. W Polsce też masa ludzi to bierze na choroby autoimmunologiczne. Kierownik (profesor) mojej kliniki wie o moim LDN od lat, ordynator oddziału wie o LDN jak i innych lekach, które biorę - o każdym leku i suplemencie diety. Na ostatniej "normalnej" wizycie w 4 oczy usłyszałem od Pani ordynator (docent), że mnie podziwia za to co robię - chodziło o produkcje kapsułek z kwasu alfa liponowego oraz sylimaryny. P.S. LDN nie nadaje się do iniekcji i nie przyjmuje żadnych leków na takiej bazie. LDN przyjmuje się tylko oralnie. Nigdy bym też czegoś tak głupiego nie zrobił, pomijam już, że nie umiem Oczywiście rozumiem Twoją toskę i masz 100% rację, o każdym leku czy suplemencie diety powinien wiedzieć lekarz prowadzący.
 17. Jak kupiłeś destylator to rób w destylatorze. Nie rób zapasów na cały rok, to bez sensu. Destylator, nawet pojemnościowy, chłodzony powietrzem, da Ci akceptowalną jakość wody do sporządzania tego roztworu. Ze względów zawodowych będę przekonywał Cię do skonsultowania najlepiej z zorientowanym w temacie lekarzem, Twojego planu przyjmowania mikrodawek gdyż na własną rękę nie jest to pozbawione ryzyka. Natomiast pamiętaj, że woda pozyskana z Twojego destylatora nigdy nie będzie nadawała się do sporządzania roztworów do iniekcji jeśli rozważasz również takie rozwiązania.
 18. No ale ja już kupiłem destylator i zrobiłem zapas na prawie pól roku. To znaczy, że woda z destylatora jest zła?
 19. Rób na zwykłej demineralizowanej ze stacji benzynowej tylko ją doprowadź do wrzenia najlepiej w szklanej kolbie, potem przelej do butelki laboratoryjnej np GL45 (google, alliegro) i tak przechowuj i z niej pobieraj. Nie musisz jej mrozić, nie ma potrzeby. Możesz przechowywać w lodówce jeśli chcesz. Tylko po miesiącu ją zmień jeśli nie zużyjesz wcześniej danej ilości.
 20. Już zrobiłem wodę w tym destylatorze. Destylowałem raz, bo potem osad zostaje na dnie, a to wszystko jest niestabilne ze względu na dużą chłodnicę i nie chciałem myć i kolejny raz wlewać. Woda przechodzi przez zmiękczacz i ma koło 5dH, potem ją gotowałem, aby coś tam jeszcze wytrącić i do destylatora. Po destylacji jeszcze raz zagotowałem i dałem do słoików i do zamrażarki. Lek to LDN, czyli naltrekson w małych dawkach - low dose naltrexone. Robię go z Adepend 50mg, dziennie bierze się 3-4,5mg. Na https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ można o tym poczytać.
 21. Co to za lek?
 22. NIe istnieje preparat powiekszajacy penisa. Wszelkie dostepne "preparaty" sa bezuzetycznymi smieciami, ktore dzieki lukom prawnym tlucze sie w garazach i rejestruje jednym dokumentem w GIS-ie. Kompleksy na puncie penisa leczy sie odpowiednia terapia jesli jest taka potrzeba. Nalezy zaczac od lekarza pierwszego kontaktu, ktory powinien skierowac do specjalisty. Specjalista zajmie sie problemem psychiki i samooceny. Operacyjne korekty pracia stosuje sie jedynie w przypadkach patologicznych zniekszalcen, uniemozliwiajacych wspolzycie seksualne.
 23. To jest rzadkiej klasy smieciowy suplement diety. Nie warto w to inwestowac i nie ma to nic wspolnego z lekiem sildenafil.
 24. Na stacji benzynowej dostaniesz wodę raczej demineralizowaną niż destylowaną- bez wdawania się w szczegóły, prawdopodobnie metodą jonitową i niestety opakowania nie mają atestu "do żywności" raczej bym jej nie spożywał. Destylacja "destylarką" z Al..gro prawdopodobnie wystarczy, dla pewności przedestyluj 2 razy...
 25. Szukam rozwiązania do zrobienia czegoś jak najbardziej podobnego do wody do receptury aptecznej jak w tym linku http://aptekao.pl/preparaty-bez-recepty/9688-woda-oczyszczona-100-g-5909991243630.html Potrzebuje tego 100ml na dwa tygodnie do rozpuszczania leku, który biorę doustnie. Chodzi mi o to, że cena tej wody poszła do góry i chciałem ją robić sam. Na znanym portalu aukcyjnym są destylatory za około 200-300 zł oraz filtry RO, które są trochę droższe. Co będzie lepsze w moim przypadku? Wydaje mi się, że destylator będzie lepszy, bo filtr będzie długo stał bez użycia i woda w nim może zostać skażona? Tylko czy takim destylatorem mogę zrobić taką wodą, ewentualnie ile razy muszę ją destylować? Lek reaguje z węglanem wapnia. P.S. W aptece nie mieli wody aptecznej i Pani Farmaceutka doradziła zakup wody destylowanej na stacji benzynowej, ale tak się zastanawiam nad jej czystością i ewentualnym skażeniem jakimiś metalami? Taka woda destylowana jak do żelazka jest najprostrzym rozwiązaniem, ale czy dobrym? Z góry dziękuję za pomoc.
 26. Witam, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu zaleceń od dermatologa. W większości potrafię odczytać jednak mam problem z tekstem zaznaczonym czerwoną pętlą na zdjęciu. Z góry dziękuję za pomoc!
 27. Czy ktoś może brał tabletki cum on? Opiszecie czy tabletki mają działanie podobne do tych z sildenafilem? Czy są słabsze? To dla mnie bardzo wazne.
 1. Load more activity