All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Last week
 4. Earlier
 5. Jak obecnie kształtują się zarobki w aptekach otwartych we Wrocławiu (netto)? Bardzo proszę o odpowiedź
 6. Zlecę przygotowanie opisów leków i suplementów diety. Poszukujemy osoby, do której obowiązków należałoby opracowanie opisów suplementów i leków na łamach portalu internetowego. Opis musi zawierać informacje o ogólnym działaniu aktywnej substancji oraz o wskazaniach, przeciwwskazaniach czy interakcjach. Opis nie może zbyt lakoniczny. Materiał musiałby zostać w miarę szybko przygotowany. PRACA ZDALNA, bez ram czasowych. Rozliczenie na podstawie ilości przygotowanych opisów. W miarę rozwoju serwisu możemy zaproponować inne granty z tytułu współpracy. Organizację pracy pozostawiamy dowolną — z tym minimum, aby tygodniowo znalazło się 10 opisów na stronie WWW. W odpowiedzi prosimy o wycenę 100 opisów, ramy czasowe i doświadczenie/kwalifikacje. Oferty prosimy wysłać na adres: marek-taciak@o2.pl lub w postaci wiadomości prywatnej.
 7. Kał badanie ogólne Kał krew utajona
 8. Witam, oferta dodatkowej pracy znów aktualna. Poszukujemy osoby, do której obowiązków należałoby opracowanie opisów suplementów i leków na łamach portalu internetowego. Opis musi zawierać informacje o ogólnym działaniu aktywnej substancji oraz o wskazaniach, przeciwwskazaniach czy interakcjach. Opis nie może zbyt lakoniczny. Materiał musiałby zostać w miarę szybko przygotowany. PRACA ZDALNA, bez ram czasowych. Rozliczenie na podstawie ilości przygotowanych opisów. W miarę rozwoju serwisu możemy zaproponować inne granty z tytułu współpracy. Organizację pracy pozostawiamy dowolną — z tym minimum, aby tygodniowo znalazło się 10 opisów na stronie WWW. Rozliczenia w wygodnym terminie. Osoba kontaktowa: marek-taciak małpa o2.pl

 9. Witam, oferta dodatkowej pracy znów aktualna. Poszukujemy osoby, do której obowiązków należałoby opracowanie opisów suplementów i leków na łamach portalu internetowego. Opis musi zawierać informacje o ogólnym działaniu aktywnej substancji oraz o wskazaniach, przeciwwskazaniach czy interakcjach. Opis nie może zbyt lakoniczny. Materiał musiałby zostać w miarę szybko przygotowany. PRACA ZDALNA, bez ram czasowych. Rozliczenie na podstawie ilości przygotowanych opisów. W miarę rozwoju serwisu możemy zaproponować inne granty z tytułu współpracy. Organizację pracy pozostawiamy dowolną — z tym minimum, aby tygodniowo znalazło się 10 opisów na stronie WWW. Rozliczenia w wygodnym terminie. Osoba kontaktowa: marek-taciak małpa o2.pl lub prosimy o odpowiedź w wiadomości prywatnej
 10. Z tego co wiem to jest jedna z gorszych firm holowniczych
 11. Kilka osobo z mojego miasta na tym forum wspomniało firmę - Czy kiedykolwiek korzystaliście może z pomocy drogowej w innym Państwie?
 12. Nie ma sprawdzonych rozwiązań w zakresie odwodnień i melioracji. Należy dokonać analizy terenu i wód gruntowych. Tym zajmują się lokalne firmy.
 13. Ubezpieczenia nie ma?
 14. W tym roku albo w paru ostatnich latach? Nie wiem, jak to nie wyszło wcześniej. Ale okazało się, że grunt na działce chłonie wodę niczym przysłowiowa gąbka. I może się okazać, że standardowe rozwiązania w kwestii odprowadzania wody i odwadniania nie wystarczą! Kto się orientuje na tyle, by polecić jakieś SPRAWDZONE rozwiązania w tym zakresie???
 15. Witam Wszystkich Łącznie jestem posiadaczką 3 samochodów - żadne limuzyny, wszystko razem warte mniej niż miesięczny przychód szeregowego posła Każdy w rodzinie ma swoje 4 kółka, ale jedno auto akurat odmówiło posłuszeństwa. A że pozostali kierowcy są akurat poza domem, muszę jakoś sholować ten padnięty samochód do warsztatu... Znacie kogoś, kto mógłby mi pomóc?!? Może nie powinnam się ceregielić, tylko od razu zadzwonić po pomoc drogową i zdać się na pomoc prawdziwych speców od motoryzacji.
 16. Witam, interesują mnie tematy związane ze specjalizacją. Skoro nie ma kontaktu z administracją, nie da się dostać do starych wątków, to może ktoś ma wiedzę czy istnieje jakieś inne forum dla farmaceutów? Gdzie są Ci wszyscy ludzie, którzy co roku zdają specki?
 17. Dzień dobry, czy jednokrotne zażycie leków Metypred 4 mg oraz Macromax 500 mg w dzień poprzedzający badanie wpłynie w istotny sposób na wyniki badań krwi (morfologia, próby wątrobowe, glukoza, krearynina, cholesterol, TSH, fT3, fT4)?
 18. Witam. Potrzebuje listy leków stosowanych w lecznictwie zamkniętym, na podstawie opisu wyglądu leku. Tj. kroplówka z roztworem o czerwonej barwie płynu Można gdzieś znaleźć listę leków pasujących do kryteriów ?
 19. Mam specjalizację i 14lat stażu, w szpitalnej 8, mam podstawę z siatki czyli 5478 brutto. Niektóre szpitale płaca stażowe, ale sa też takie gdzie to stażowe liczy się tylko w danym szpitalu. Dochodza wczasy pod gruszą. Wszystko na ten temat. Jedni powiedza , że dużo jak na magazyniera, ale z drugiej strony tyle lat nauki by być magazynierem.
 20. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXFGUAySPWDqy_cUezU7ABEJL80OvEExr761Ve5dbdREG5KQ/viewform zachęcam do podpisu! wiele osób ma problem z palącymi na balkonach
 21. Czy wiecie, że każdy magister farmacji ma założony z imienia i nazwiska oraz npwz profil na portalu farmaceuta.pl? Mało tego, że nikt nie zapytał o zdanie i zgodę - można nas tam oceniać przyznając gwiazdkę. Ja jestem wściekła. Nigdy nie zakładałam żadnych profili udostępniając dane osobowe, aż tu ktoś sam mi założył - z opcją oceniania mnie. Bez mojej wiedzy! Prywatny interes zasłaniający się dobrem publicznym. Świństwo. https://farmaceuta.pl/ Co o tym sądzicie? https://mgr.farm/aktualnosci/pacjent-oceni-aptekarza-o-kontrowersjach-wokol-portalu-farmaceuta-pl/
 22. Może Pani wysypać proszek i go połknąć popijając wodą. Smak jest tragiczny, ale wysypanie na język nie ma wpływu na działanie leku tak jak nie ma znaczenia czy weźmie Pani lek przed czy po jedzeniu. Natomiast branie na czczo przyspieszy efekt działania.
 23. Witam, moje pytanie dotyczy leku Linefor. Został mi on przepisany na stany lękowe, w internecie doczytałam, że lek jest w formie kapsułek twardych. Niestety mam ogromny problem z połykaniem kapsułek (paniczny lęk przed połykaniem dużych tabletek), w moim przypadku ich połykanie jest praktycznie niemożliwe, a lek mam przyjmować dwa razy dziennie. Czy kapsułkę z tym lekiem mogę otworzyć i połknąć samą zawartość? Czy wpłynie to w jakiś sposób na działanie leku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 24. To bzdury. Na każdy plastik będzie oddziaływać promieniowanie ultrafioletowe. Na jedne szybciej na inne wolniej. Akurat wyroby tamtej firmy należą do jednych z gorszych na rynku. Dyskutujemy nadal czy będziemy się obdarowywać szeptanym spamem?
 25. A podobno promienie słoneczne, promieniowanie UV nie ma już żadnego wpływu na tworzywa z plastiku. A przynajmniej na niektóre z nich - wspomina się o tym na WYCIETY LINK REKLAMOWY i na przykład w kontekście mebli ogrodowych.
 26. Na właz taki ogromny wpływ będzie miała ekspozycja na promienie słoneczne. I tutaj jest do rozpatrzenia dualna natura problemu, bo raz że temperatura a dwa: UVA, UVB oraz UVC. Temperatura będzie miała przeważający wpływ gdyż z reguły takie włazy są produkowane z domieszką sadzy jako pigmentu, a to niejako działa jako pochłaniacz promieniowania a za tym idzie wzrost temperatury. To będzie działało na usieciowanie polimeru oraz będzie go osłabiało. Druga sprawa to korozja ze względu na ultrafiolet. Tutaj będzie to miało mniejszy wpływ gdyż ultrafiolet nie penetruje dobrze litych materiałów. Może pojawić się jedynie zmatowienie, utrata połysku. Natomiast z utratą połysku idzie korozja mechaniczna, bo osłabiona powierzchnia będzie narażona na ścieranie, powstawanie porów, wżerów. To z kolei będzie zaproszeniem do penetracji wody, a w zimie to będzie przyspieszało gdyż woda w zagłębieniach będzie się rozszerzała i korozja mechaniczna będzie postępować szybciej. To wszystko jest przedmiotem badań wytrzymałościowych jakie są przeprowadzane przez producenta bądź zewnętrzne ciało udzielające atestu.
 27. Osłabić, ale nie rozłożyć - chodzi o zmniejszenie wytrzymałości na ciężar. Otóż standardowo plastikowy właz kanalizacyjny przyjmuje obciążenie wielkości 2 ton. Teraz jakie czynniki mogą wpłynąć na pogorszenie tego parametru? Mi do głowy przychodzą tylko uszkodzenia mechaniczne. Może jeszcze opady, skrajne temperatury, może promieniowanie UV. Ale wcale nie muszę mieć racji - liczę, że w razie czego mnie naprostujecie i uzupełnicie tę listę pomysłów!
 28. Czy jakieś przepisy określają jakieś minimum, co jaki czas powinno się badać prawidłowość przebiegu ciąży? Czytam właśnie artykuł o niedotlenieniach okołoporodowych. Paskudna sprawa, aż mnie momentami mierzi... I w jednym fragmencie jest takie coś Ale liczb tam nie ma. Więc gdzie je znaleźć?!?
 29. Szachy i warcaby
 1. Load more activity