fbpx

Witam, przyjmuję Akinenton, Linefor i Madopar. Czy któryś z …

0

Witam, przyjmuję Akinenton, Linefor i Madopar. Czy któryś z tych leków może powodować trudności w przełykaniu

2 miesiące temu
Mężczyzna
66 lat
1
0

Problem z przełykaniem podczas przyjmowania tych leków może wynikać z suchości w jamie ustnej. Jednym z działań niepożądanych wywoływanych przez każdy z tych leków jest suchość w jamie ustnej. Aby zmniejszyć suchość w ustach, spowodowaną przyjmowanymi lekami można popijać często niewielkie ilości płynu lub żuć gumę do żucia bez cukru.

Więcej informacji na temat walki z suchością w jamie ustnej można znaleźć w naszym artykule: Suchość w ustach – jak zwalczyć?

13 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?