fbpx

Witam. Od 2 dni mam przyklejony plaster Evra. Czy zaburzona …

0

Witam. Od 2 dni mam przyklejony plaster Evra. Czy zaburzona jest antykoncepcja przy wadze 90 kg? Czy nie jest ona wystarczająca? Dodatkowo bardzo trzęsą mi się ręce i boli głowa. Czy to normalne na początku stosowania tego preparatu? Z góry dziękuję za odpowiedz

2 miesiące temu
Kobieta
25 lat
Dotyczy leku Evra
1
0

Producent plastrów antykoncepcyjnych Evra podaję, że u kobiet z masą ciała powyżej 90 kg skuteczność antykoncepcji może zostać zmniejszona. Wśród działań niepożądanych, jakie zaobserwowano u kobiet stosujących plastry Evra można znaleźć bóle głowy oraz drżenie. A więc Pani samopoczucie może być spowodowane stosowanie plastrów antykoncepcyjnych. Jeśli objawy nie ustąpią albo się nasilą, należy odstawić wybraną metodą antykoncepcji i skonsultować się ze swoim ginekologiem.

1 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?