fbpx

witam czym rożni się metmin ( pronasal momeser) te na recept…

0

witam czym rożni się metmin ( pronasal momeser) te na receptę od tych pronasal control (momester control nasomentin conrol) od tych wydawanych bez recepty /? czemu te na receptę mogą stosować dzieci a te bez recepty nie można podawać dzieciom ?

3 miesiące temu
Kobieta
34 lat
Dotyczy leku Metmin
1
0

Krople sterydowe do nosa Nasometin Control, Pronasal Control czy Momester Nasal zawierają taką samą dawkę i substancję jak ich odpowiedniki dostępne na receptę (Pronasal, Nasometin, Momester). Leki te różnią się nazwą, posiadając drugi człon. Ich działanie będzie takie same. Dodatkowo leki na receptę mogą być refundowane w określonych przypadkach.
Krople sterydowe bez recepty są zarejestrowane tylko dla osób dorosłych, ponieważ leki te nie powinny być nadużywane u dzieci oraz podawane bez konsultacji z lekarzem.

Zachęcam do przeczytania naszego artykułu na temat leków sterydowych do nosa dostępnych bez recepty.

20 maja 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?