Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Leki na grzybicę skóry

16 posts in this topic

Guest Grzybica

Które leki bez recepty można dostać na grzybicę skóry? I ktore są dobre?

jest mnóstwo maści bez recepty.

najwygodniej stosuje się maści z terbinafiną (lamisilatt i odpowiedniki)- wystarczy raz dziennie, zwykle przez 7 dni.

dobrą opinią cieszy się też daktarin, ewentualnie nizoral.

jeśli szukasz czegoś taniego- clotrimazolum lub unguentum undecylenicum.

ale grzyby są różne- rozsądnie byłoby zrobić w mykogram i dobrać lek według wyniku (nie wspominając już o wizycie u dermatologa...)

z odpowiednikow tanszych lamisilattu jest undofen max, ale u mnie totalnie nie byl skuteczny.

wczesniej uzywalem wspomniany wczesniej daktarin i byl OK (jak dla mnie bo wiadomo u ciebie nie musi byc skuteczny akurat ten)

A na jakiej podstawie wiesz, że to grzybica??

A na jakiej podstawie wiesz, że to grzybica??

a ja nie jest latwo poznac? skora odchodzi, pojawiaja sie pekniecia miedzy palcami. sam ostatnio czesto mam z nia problemy, a wszystko przez basen... :|

Guest OP
a ja nie jest latwo poznac? skora odchodzi, pojawiaja sie pekniecia miedzy palcami. sam ostatnio czesto mam z nia problemy, a wszystko przez basen... :|

wow...a jednak z tymi kompetencjami nie do końca jest tak, jak piszesz... ;)

Guest ilona

Polecam z ręką na sercu maść undecylenową.W aptece około 15zł i nazywa się UNGUENTUM UNDECYLENIUM ,NISZCZY GRZYBY I NA DODATEK JEJ ZARODNIKI!

Ten składnik jest jeszcze w Undofenie aerozolu,a chodzi o ten kwas undecylenowy.Maść zdecydowanie lepsza.POLECAM

Oto co zastosowałem i jak wyleczyłem u siebie grzybice skóry

Zaraziłem się na 99% w saunie-lekarz jeden i drugi stwierdził egzeme.

16 dni trioxal doustnie dwa razy dziennie + maść ochynosept+daktarin-efekt taki sobie

14 dni maść terbiderm-efekt jak wyżej.W tym momencie ogniska chorobowe miałem już na nogach od kolan w dół

całe ręce do palców i zaczęły pojawiać się na plecach-masakra.Czerwone swędzące obwódki,wypływający płyn surowiczy po prostu masakra i jeszcze dostałem na nosie opryszczki.

A teraz najlepsze.

Gdzieś wyszperałem w necie o olejku Oregasept H97-ludzie i to jest to.

W całym miescie była tylko jedna buteleczka w jednej aptece i oczywiście ją kupiłem.Pierwsze co zrobiłem to postanowiłem potraktować opryszczkę którą dostałem na nosie,olejek jest koncentratem i jest wyraźnie napisane żeby używać rozcieńczony.Zastosowałem jedną krople koncentratu na palcu i na nos,dwa dni i juz opryszczki nie miałem a skórka wokół lekko zeszła,faktycznie koncentrat.Po prostu szok??///??

20dni 12 kropel dziennie do picia,maść formuła norweska z pomką 20 porcji+15 kropel Oregasept do smarowania na skórę.Trzy tygodnie i po grzybie,jeszcze mam odbarwienia,ale to musi potrwać zanim same zejdą.

Chcę z czystym sumieniem polecić ten olejek,nawet moja żona która jest największym sceptykiem poprosiła mnie ostatnio żebym jej robił te kropelki do picia,opryszczka również jej zeszła prawie od razu.Jeżeli chcecie więcej informacji to piszcie chętnie pomogę,jestem taki zadowolony że to dziadostwo idzie wyleczyć futrzak68@gmail.com

Postanowiłem dołączyć fotki które zrobiłem w czasie leczenia.Teraz skórka już czyściutka.Z sauny jestem już wyleczony,żona kupiła mi rowerek oraz wioślarza i teraz poce się, ale w domu.Serdecznie pozdrawiam.

Oczywiscie zawsze wzkazane jest skonsultowanie problemu u dermatologa, ale jesli pytasz o leki bez recepty to pomocna jest terbinafina o szerokim spektrum dzialania przeciwgrzybiczym (np. preparat Terbiderm) lub np. w zelu Pirolam. Jednak leczenie miejscowe moze okazac sie za slabe i lekarz wowczas przepisze silniejszy lek.

Oto co zastosowałem i jak wyleczyłem u siebie grzybice skóry

Zaraziłem się na 99% w saunie-lekarz jeden i drugi stwierdził egzeme.

16 dni trioxal doustnie dwa razy dziennie + maść ochynosept+daktarin-efekt taki sobie

14 dni maść terbiderm-efekt jak wyżej.W tym momencie ogniska chorobowe miałem już na nogach od kolan w dół

całe ręce do palców i zaczęły pojawiać się na plecach-masakra.Czerwone swędzące obwódki,wypływający płyn surowiczy po prostu masakra i jeszcze dostałem na nosie opryszczki.

A teraz najlepsze.

Gdzieś wyszperałem w necie o olejku Oregasept H97-ludzie i to jest to.

W całym miescie była tylko jedna buteleczka w jednej aptece i oczywiście ją kupiłem.Pierwsze co zrobiłem to postanowiłem potraktować opryszczkę którą dostałem na nosie,olejek jest koncentratem i jest wyraźnie napisane żeby używać rozcieńczony.Zastosowałem jedną krople koncentratu na palcu i na nos,dwa dni i juz opryszczki nie miałem a skórka wokół lekko zeszła,faktycznie koncentrat.Po prostu szok??///??

20dni 12 kropel dziennie do picia,maść formuła norweska z pomką 20 porcji+15 kropel Oregasept do smarowania na skórę.Trzy tygodnie i po grzybie,jeszcze mam odbarwienia,ale to musi potrwać zanim same zejdą.

Chcę z czystym sumieniem polecić ten olejek,nawet moja żona która jest największym sceptykiem poprosiła mnie ostatnio żebym jej robił te kropelki do picia,opryszczka również jej zeszła prawie od razu.Jeżeli chcecie więcej informacji to piszcie chętnie pomogę,jestem taki zadowolony że to dziadostwo idzie wyleczyć futrzak68@gmail.com

Postanowiłem dołączyć fotki które zrobiłem w czasie leczenia.Teraz skórka już czyściutka.Z sauny jestem już wyleczony,żona kupiła mi rowerek oraz wioślarza i teraz poce się, ale w domu.Serdecznie pozdrawiam.

Witam ponownie

Teraz mamy 4 czerwca,ponad trzy miesiące minęły od ostatniego wpisu.A oto co się zmieniło w moim leczeniu;

na rękach nie mam już nawet śladu,mam odbarwienia na nogach.Przez ten okres czasu miałem lekkie nawroty 1 dniowe coraz słabsze,zostały mi tylko dwa ogniska na nogach,ale jest coraz lepiej.No niestety bardzo to idzie powoli ale efekty są naprawdę duże.Cały czas pije po 5 kropelek rano i wieczorem,od miesiąca jestem bez diety czyli jem jak przed chorobą,żadnych nawrotów ani pogorszenia stanu.Od czasu do czasu jedynie troszke swędzi i tylko na nogach.

Nie mówie że jestem już całkiem wyleczony bo zostały mi te dwie plamy na prawej i lewej nodze,ale juz prawie.Bardzo zachęcam do tego olejku,wziąłem jeszcze raz maść Terbiderm do smarowania tak profilaktycznie,żona mnie namówiła.I to by było tyle,życzę powodzenia w leczeniu,a jeszcze jedno nie bujcie się słońca to pomaga.Pozdrawiam.

Guest hokej

Witam ponownie

Teraz mamy 4 czerwca,ponad trzy miesiące minęły od ostatniego wpisu.A oto co się zmieniło w moim leczeniu;

na rękach nie mam już nawet śladu,mam odbarwienia na nogach.Przez ten okres czasu miałem lekkie nawroty 1 dniowe coraz słabsze,zostały mi tylko dwa ogniska na nogach,ale jest coraz lepiej.No niestety bardzo to idzie powoli ale efekty są naprawdę duże.Cały czas pije po 5 kropelek rano i wieczorem,od miesiąca jestem bez diety czyli jem jak przed chorobą,żadnych nawrotów ani pogorszenia stanu.Od czasu do czasu jedynie troszke swędzi i tylko na nogach.

Nie mówie że jestem już całkiem wyleczony bo zostały mi te dwie plamy na prawej i lewej nodze,ale juz prawie.Bardzo zachęcam do tego olejku,wziąłem jeszcze raz maść Terbiderm do smarowania tak profilaktycznie,żona mnie namówiła.I to by było tyle,życzę powodzenia w leczeniu,a jeszcze jedno nie bujcie się słońca to pomaga.Pozdrawiam.

Futrzak zapominasz chyba ,że to jest forum dla farmaceutów?,a reklame Twoich cudownych kropelek daruj sobie,raczej jako porady ciotki klotki.

Futrzak zapominasz chyba ,że to jest forum dla farmaceutów?,a reklame Twoich cudownych kropelek daruj sobie,raczej jako porady ciotki klotki.

Witam

Mniemam że wypowiedzał się farmaceuta o i widze że z Warszawy.Ciekawe czy wszystkowiedzący czy CZARODZIEJ.? :D

Jeśli pomogłem choć jednej osobie to warto było.

farmaceuta to on nie jest, poniewaz farmaceuta wie ze lekiem jest kazda substancja ktora ma w okreslonych warunkach pozytywny wplyw na orgaznim, nie jest istotne czy jest to produkt syntetyczny czy ekstrakt z rosliny.

nie oceniaj z laski swojej na podstawie tego czy ludzie sa z warszawy, czy tez nie. na swiecie jest 90%+ idiotow, co jednoznacznie dowodzi ze w warszawie jako ze mieszka tu wiecej ludzi, idiotow tez jest wiecej.

ps dziekuje za porade, bo wyciag z oregano mi pomogl. / Warszawiak od pokolen

O skutecznosci w/w metod leczenia sie wypowiadac nie bede, natomiast prosze nie wrzucac do jednego worka lekow oraz suplementow diety (ktorym oregasept jest).

Witam serdecznie

Ponownie się odzywam ponieważ już roczek zleciał jak zachorowałem.Na wstępie przepraszam że kogoś uraziłem naprawdę nie chciałem.

Bardzo się obawiałem jak przyjdzie zima bo i nawroty są właśnie w tym okresie są podobno? najczęściej.Mam spokój jak do tej pory jest ok,nieraz coś zaswędzi,ale od razu smaruje balsamem z oregano skóra czyściutka i niech tak zostanie :)

Pozdrawiam wszystkich wiarków i niedowiarków i życzę powodzenia w walce z tym dziadostwem.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By Akatsukijoe
      Witam, założyłem konto, poniewaz nie wiem gdzie udać się z nurtującym mnie problemem/zagadnieniem. 
      Chodzi mianowicie o lek leczący/zapobiegający  Alzheimerowi i pokrewnym, których z nazwy nawet nie znam.
      Prosiłbym o kontakt z osobą która w tej materii posiada doświadczenie  (powody, skutki, etc). Najlepiej kontakt osobisty. 
      Zdaje sobie sprawę,  że osoby które myśli, że mogą pomóc w tej sprawie jest mnóstwo aczkolwiek probil bym o wysłuchanie i pomoc osoby z doświadczeniem. Znane owiedzenie głosi że jeśli czegoś nie da się zrobić to przyjdzie osoba, która nie wie, że się "nie da" i to zrobi. Jako osoba niezwiązana z farmacja po kilku testach i przemysleniach dochodzę do wniosku że chyba wiem jak wyleczyć te chorobe. Ze znam lekarstwo. Wiem, że brzmi to głupio ale proszę o kontakt specjalisty, który oceni wnioski i spostrzezenia  laika. Mail qbadubiel@gmail.com (o ile mogę tu zamieszczac maila. 
    • By Dezmonths
      Witam, zmagam się z grzybicą paznokcia już wiele lat. Stosowałem wiele preparatów. Min. Canespor mocznik + bifonazol. Na początku był skuteczny, widziałem poprawę, jednak coraz później wszystko stanęło w miejscu i wróciło do poprzedniego stanu. Canespor kosztuje obecnie ok. 110zł za niewielką tubkę. Czy istnieje jakiś preparat, żel, krem TANI, który jest wstanie wyleczyć grzybicę paznokcia oraz jej zapobiegać ? Istnieje jakiś naturalny krem, żel ?
      Proszę o szczerą radę.
      Pozdrawiam,

• By cecylianowak6
      Witam
      Chciałabym zapytać, która tabletka leku hormonalnego leverette jest pierwsza ? Zgodnie z receptą jest to pierwsza tabletka na górze po lewej stronie. Jednak słowo start oraz dostarczone do opakowania naklejki wskazują na lewy dolny róg. Stąd moje pytanie czy pierwsza tabletka oznaczona na dołączonym zdjęciu to ta w czerwonym czy niebieskim kółku. Z góry dziękuję za odpowiedź

• By Desdemona
      Dzień dobry.
      Mam pytanie odnośnie oddziaływania chromu i Feksofenadyne na Novynette. Novynette biorę od wielu lat (ok8-9). Wcześniej brałam Microgynon 21, ale skutecznie hamował mi libido.
      Czy 100 mcg chromu i 180 mg Feksofenadyne mogą sprawić, że antykoncepcja może okazać się nieskuteczna i w ten sposób mialabym niechciana niespodziankę w postaci ciąży? Raz wyczytałam, że ze zestaw witamin i minerałów, który zawiera w sobie 100 mcg chromu powinnam zażywać najwcześniej 4 godz po Novynette. Ale efekt był tak, że idąc do pracy zapomniałam zabierać że sobą witaminy i prawie ich nie brałam, co poskutkowalo znacznym pogorszenie samopoczucia i osłabieniem. Zawsze brałam wszystko razem rano. (plus 75 mg Wellbutrinu). Kiedys farmaceuta powiedział mi w aptece, że to wszystko nie koliduje że sobą, ale ja tak panicznie boję się ciąży... Nie wiem w jaki sposób zażywać ta antykoncepcje, aby nie kolidowala z innymi preparatami, które zażywam. Dlatego proszę o radę i wytłumaczenie mi tego.
      Wspomniałam też o feksofenadynie, która zażywam w dawce 180 mg. Czy to prawda, że magnez utrudnia jej wchłanianie? Magnezu rano biorę 500 mg w formie mleczanu (51 mg MG 2++). Lek to Maglek B6. Biorę go rano, po poludniu i niekiedy wieczorem, jak sobie przypomnę.
      I jeszcze mam jedno pytanie odnośnie antykoncepcji, która stosuje ok 14-15 lat z niewielkimi przerwami. Łącznie na pewno nazbierało by się ok 10 lat. Jakie badania powinnam zrobić, aby wykluczyć ryzyko zakrzepicy. Przyznam, że od jakiegoś czasu prawa noga, a szczególnie stopa ma niekiedy tendencje do drętwienia. Dodam że u mnie w rodzinie nie było chorób tego typu. Lekarz przepisał mi tylko D-dimery, ale i tak z wielkim trudem. W tygodniu wybieram się na badania. Tutaj na forum przeczytałam, że nie jest to wystarczające badanie.
      Bardzo proszę o rozwijanie moich wątpliwości.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

• By legeartis1306
      Witam. Mam takie oto pytanie. Czy leki 100% są w jakiś sposób kontrolowane przez organy? Mam na myśli, czy gdyby jakiś pacjent przykładowo dopisał jakiś lek na 100% na recepcie, który nie jest lekiem OTC i wszystko byłoby poprawne merytorycznie i estetycznie, to czy po zrealizowaniu takiej recepty ktoś może dojść do tego, że ów recepta została podrobiona? Czy ktoś np. porównuje wystawione recepty między lekarzem, a tym co zostało zrealizowane w aptece? Wiem, że z refundowanymi sprawa jest o wiele bardziej jasna, ale jak to jest z pełnopłatnymi?