Pylera - gastrotuss
2 2

2 posts in this topic

Witam 

Dostałem lek Pylera i zastanawiam się , czy  mogę przyjmować obok niego gastrotuss ? Pomaga łagodzić mi podrażnienie żołądka.

Niestety Pylera ma wiele zastrzeżeń co do stosowania innych leków, bezpośrednio nie jest tam wymieniony gastrotuss ale są kwestie związane z magnezem i innymi pierwiastkami. Gastrotuss zwiera jakieś tlenki niektórych pierwiastków, stąd moje pytanie.

Nie chodzi mi podanie gastrotussa bezposrednio po Pylera ale z co najmniej godzinnym odstępem. 

Pozdrawiam  

Lek ten zawiera tetracyklinę, której wchłanianie może zostać upśledzone przez jony magnezu z gastrotussa. Czy to się stanie czy nie i w jakim stopniu - trudno powiedzieć. Nie jest to olbrzymia interakcja aczkolwiek warto robić odstępy między jednym a drugim.

Jeśli najpierw gastrotuss to po dwóch godzinach pylera. Jeśli pylera to po czterech pięciu gastrotuss.

Są lepsze środki na zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego aniżeli gastrotuss, które dadzą mniej niezgodności z pylerą. Proszę zapytać lekarza następnym razem. Gastrotuss to prosty środek zobojętniający kwas. Organizm może po nim reagować dodatkowo zwiększając jego wydzielanie. Warto to mieć na uwadze.