Zapalenie zatok
1 1

1 post in this topic

Witam8 dni temu zaczęło się u mnie przeziębienie ogólne rozbicie plus mocny katar przeźroczysto zielony z bólem policzka lewej strony ale bez bólu przy dotyku. (wydzielina ciągle spływa mi po gardle z tyłu czuje dużo śluzu w gardle niestety nie wszystko potrafie odchrząkać by wypluć.I mokry kaszel. Czwartego dnia ból znikł katar nadal mocny plus ból oka lewego i łzawienie lekkie zaczerwienienie trochę ropy.Na następny dzień poszłam  do lekarki dostałam floxal krople ,sinupret extract,deflegmin na kaszel i w razie pogorszenia amotaks 2x2gram na 5 dni. Dziś po 10 dniach choroby i 5 dniu leczenia jedyne co to czuje ,że z okiem jest lepiej ale katar ciągle spływa mi po tyle gardła ciągle kaszle mokro i do tego boli mnie gardło bardziej przy podniebieniu .Niestety jestem w trakcie badań sanepidowskich i antybiotyk mogę przyjąć w środe dopiero czy to nie jest za późno czy coś poważnego mi grozi jeśli przeczekam te dwa dni? boje sie powikłan zapalenia zatok ale jednocześnie dużo by mnie kosztowało zrezygnowanie z tych badań . Dodam,że nie mam żadnej gorączki i nie miałam. Czy wskazane przez lekarza leczenie amotaksem nie będzie za krótkie ? Dodam te,że dziś udało mi się troche wydzieliny z nosa odchrząkac jak spływała i była zółtobrązowa

Edited by carola2451

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

• Similar Content

• By lunaak
      Tak dla jaj się zapytam szerokiego grona - kto z Okolicznych wie co to jest hyklan (hyclate)?
      Potem powiem czemu pytam  
    • By anons
      Cześć, jakieś 8 dni temu miałem infekcję - ból gardła, kaszel, gorączka i intensywny katar. Potem przerodziło się to w typowe objawy zapalenia zatok, męczący katar, bóle głowy i twarzy nasilające się przy pochylaniu. Lekarz przepisał mi Burerhin i amoksycyline, powiedział, żeby antybiotyk wziąć w przypadku pogorszenia stanu lub braku poprawy. Teraz trochę mi przeszło, ale nadal utrzymuje się katar, zatkane zatoki i bóle, ale już mniej, jest też lekki kaszel i drapanie w gardle. Pytanie, czy po takim czasie powinienem wziąć antybiotyk czy lepiej przeczekać? Zależy mi, żeby wrócić do formy i będę wdzięczny za pomoc.
    • By Matinos92
      Witam,

moje pytanie dotyczy dawkowania antybiotyku Azithromycin 500. Lekarz przepisał mi ten antybiotyk na zapalenie gardła i krtani. Problem w tym, że przepisał mi dwa opakowanie (6 tabletek) 500 mg. W ulotce napisane jest, że maksymalna dawka to 1500 mg. Czy zażycie 6 tabletek jest w takim wypadku koniecznie i nie wiąże się z jakimiś negatywnymi konsekwencjami? Czy mam trzymać się ulotki i poprzestać na dawce 1500 mg (3 tabletki).

Pozdrawiam.
    • By Dominikawawa
      Witam

Trzy dni temu miałam usuniętą górną ósemkę z powodu ropnia, na następny dzień wdała mi się infekcja zatok - ból zatok gęsty początkowo przezroczysty aktualnie białawo-żółtawy katar i zatkany nos. Byłam u lekarza i przepisał mi Azitrolek 500 ze względu na to że jestem uczulona na penicylinę i pochodne ( drgawki i pęcherze z płynem surowiczym po zastosowaniu penicyliny i doksycyliny). Boję się wziąć tego antybiotyku ponieważ mam arytmię złożoną ( napadowe częstoskurcze, dodatkowe komorowe i nadkomorowe skórcze, czasem bigeminie i trygeminie, bradykardię podczas snu) dodam też że jestm aktualnie w 39 tc ciąży. Chciałam zapytać jaki antybiotyk byłby najbezpieczniejszy w moim przypadku ?

Pozdrawiam
      Dominika
    • By majon48
      W środę biorę ostatnią tabletkę antybiotyku, w piątek idę na imprezę. Mogę bez problemu spożywać alkohol? Mój antybiotyk to OSPEN 1500.. Biore do niego dodatkowo Osłonik raz dziennie. Antybiotyk biorę 3x dziennie od tygodnia.