Tretynoina - roztwór
2 2

4 posts in this topic

Cześć. Jakiś czas temu wycofano Atrederm. Czy lek o takim składzie można by w Polsce wykonać na zamówienie, jako recepturowy? A może gdzieś w UE można dostać odpowiednik Atredermu? Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tretynoina jest dostępna jako substancja i nawet można ją sprowadzić. Problem pojawia przy braku takiej substancji w wykazie składników do receptury. To wtedy zależy już od kierownika apteki czy chce nadstawiać karku dla dobra pacjenta oraz od pacjenta czy chce płacić za lek robiony w setkach złotych gdyż składnik ten jest dość kosztowny. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niechętnie, bo to nie produkt leczniczy, ale podpowiadam: kosmetyk z retinoidami w postaci olejowego roztworu. Są dostępne w drogeriach internetowych i całkiem niezłe.

Obserwując mojego bachora, działają bardziej delikatnie niż produkt leczniczy, twarz nie boli, nie ma zaczerwienień, nie schodzi skkóra jak z pytona. Na lekki do średniego trądziku uważam za lepsze rozwiązanie, na ciężki trądzik będzie słabe.

Jakieś wyjście z sytuacji jest.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze taka informacja o bezpieczeństwie substancji. Ogólnie rzecz biorąc nie jest wskazane aby kobiety w wieku rozrodczym podchodziły do otwartego proszku tretynoiny. Jest to substancja teratogenna. W Polsce aptek z odpowiednim wyposażeniem w postaci wyciągu laboratoryjnego czy komory do odważania proszków niebezpiecznych jest zaledwie kilka, a ryzyko ważenia tretynoiny na otwartej przestrzeni receptury jest duże i nikt nie powie, że nie istnieje.

To się pyli, pyłki fruwają i gdzieś tam osiadają. Kto to sprzątnie? A jak nie sprzątnie to przy każdej wizycie będzie się wzbijać do lotu. Skąd wiadomo kiedy to wyfrunie? :)  

A jak wyfrunie na śluzówce żeńskiego? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
2 2