Bifonazol
2 2

3 posts in this topic

Witajcie,

Pani dermatolog poleciła mi maść Canespor na grzybicę paznokcia, w której skład wchodzi bifonazol oraz mocznik.

Malutka tubka tej maści kosztuje 110zł. Stąd kieruje pytanie, czy jest możliwość kupić gdzieś ten składnik bifonazol, aby zrobić sobie taką maść własnoręcznie?

Jeśli nie, to może ktoś polecił by składnik, który rzeczywiście jest skuteczny i takową maść da się zrobić w domu,

Pozdrawiam,

...

Steper pro za ok 21zl bodajże. 

Poza tym ten z mocznikiem to Canespor onychoset, bo zwykły zawiera tylko bifonazol.

Steper pro też nie zawiera mocznika i trzeba będzie go dodać. Możesz albo bawić się w wymieszanie mocznika krystalicznego z tym lekiem bezpośrednio w moździerzu, ale to nie oznacza otrzymania dobrej jakości leku. Można też dodać innego kremu np. Cremobazy z 50g mocznika na 100g kremu. Jeśli się uda i to się nie rozdzieli to super. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
2 2

• Similar Content

• By Klosek
      Jak w temacie.Czy ktoś zna recepturę na 7% maść z sukralfat na szczelinę odbytu . Jak ja stosować? Pozdrawiam.
    • By Piotr85
      Witam chciałbym zapytać o recepte która wystawił mi lekarz, bo w aptece stwierdzili że jest źle wypisana(skład)--maść Mocznik 10%

Urea 10,0
      Ag destil aa 10,0
      Chlorocyclini 3,0
      Acidi salicilici 5,0
      Lanolini ahydrici
      Vaselini flavi ad 100,0
      M.f ung.

że nie ma dostepnego Chlorocyclini 3,0 i że nie zrobią recepty i trzeba go czymś innym zastąpić !? tylko czym!!??

Prosiłbym o Sprawdzone Proporcje na zrobienie Mocznika 10%.... Znalazłem na forum ale w złych proporcjach...Dziękuje..
    • By Ingrit
      Witam.
      Jezeli znajduja sie tutaj jakiekolwiek osoby z Lublina, bardzo prosze o pomoc, gdzie zrobia mi owa masc.
      Pozdrawiam.