Pianka Clarelux
3 3

6 posts in this topic

Witam chciałam zapytać czy ktoś z forumowiczów jest w stanie podać mi namiary na aptekę na terenie Polski, która posiada na stanie piankę na łuszczycę Clarelux? Strony ktomalek i gdziepolek niestety podają, że jest ona niedostępna. Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

Chyba prościej będzie popytać w okolicznych aptekach o możliwość zamówienia. Jeśli nie uda się w pierwszej, próbuj w kolejnych, bo apteki zaopatrują się z różnych hurtowni i można w końcu gdzieś uda się zamówić.

Jak nie to zamów sobie ten lek (z odbiorem w aptece!!!) przez pewną trzyliterową stronę, która wyskakuje w googlu po wpisaniu nazwy leku (nazwy nie podam ze względu na zakaz reklamy aptek). Chyba jest dostępny.

Edited by Wallander
  • Upvote 1

Niestety z tego co się orientuję ten lek na razie nie jest dostępny w żadnej hurtowni farmaceutycznej. (przynajmniej w tych w których się pytałam) Nie wiem czy jest na dobre wycofany czy czasowo. Jedyna opcja dostania go to zapas magazynowy w aptece. (ze starszej dostawy)  W najbliższej okolicy niestety nigdzie nie ma. Trzy razy udało mi się ściągnąć go kurierem dzięki uprzejmości farmaceutów z odleglejszych aptek.

Tu od razu informacja, że substancja czynna - propionian klobetazolu w dawce 0,05% jest dostępny w maści i płynie der.mo.vate oraz maści clobe.derm.

Może warto rozważyć stosowanie tych form zamiast czekać na piankę. 

Wiem, że są odpowiedniki z tą samą substancją czynną. Niestety nie sprawdzają się na skórze głowy. Są tłuste :( Pianka to jedyny preparat który nie jest tłusty i daje efekty. W przypadku konieczności stosowania preparatu co drugi dzień u nastolatki z burzą włosów maści i kremy nie koniecznie się sprawdzają. Dlatego tak mi zależy aby "dostać" egzemplarze, które może jakimś cudem leżą gdzieś w jakiejś aptece.

Płyn nie jest tłusty i to on powinien być zastosowany w przypadku braku pianki. Jest to lek refundowany i jeśli wskazania są zgodne ze stanem pacjenta to przysługuje im refundacja. Z tego płynu można też przygotować rozcieńczenie w aptece. Pacjent może też przelać zawartość do buteleczki z pompką na własną rękę jeśli forma sprayu jest wygodniejsza do stosowania.