Pianka Clarelux
3 3

6 posts in this topic

Witam chciałam zapytać czy ktoś z forumowiczów jest w stanie podać mi namiary na aptekę na terenie Polski, która posiada na stanie piankę na łuszczycę Clarelux? Strony ktomalek i gdziepolek niestety podają, że jest ona niedostępna. Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba prościej będzie popytać w okolicznych aptekach o możliwość zamówienia. Jeśli nie uda się w pierwszej, próbuj w kolejnych, bo apteki zaopatrują się z różnych hurtowni i można w końcu gdzieś uda się zamówić.

Jak nie to zamów sobie ten lek (z odbiorem w aptece!!!) przez pewną trzyliterową stronę, która wyskakuje w googlu po wpisaniu nazwy leku (nazwy nie podam ze względu na zakaz reklamy aptek). Chyba jest dostępny.

Edited by Wallander
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety z tego co się orientuję ten lek na razie nie jest dostępny w żadnej hurtowni farmaceutycznej. (przynajmniej w tych w których się pytałam) Nie wiem czy jest na dobre wycofany czy czasowo. Jedyna opcja dostania go to zapas magazynowy w aptece. (ze starszej dostawy)  W najbliższej okolicy niestety nigdzie nie ma. Trzy razy udało mi się ściągnąć go kurierem dzięki uprzejmości farmaceutów z odleglejszych aptek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu od razu informacja, że substancja czynna - propionian klobetazolu w dawce 0,05% jest dostępny w maści i płynie der.mo.vate oraz maści clobe.derm.

Może warto rozważyć stosowanie tych form zamiast czekać na piankę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że są odpowiedniki z tą samą substancją czynną. Niestety nie sprawdzają się na skórze głowy. Są tłuste :( Pianka to jedyny preparat który nie jest tłusty i daje efekty. W przypadku konieczności stosowania preparatu co drugi dzień u nastolatki z burzą włosów maści i kremy nie koniecznie się sprawdzają. Dlatego tak mi zależy aby "dostać" egzemplarze, które może jakimś cudem leżą gdzieś w jakiejś aptece.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyn nie jest tłusty i to on powinien być zastosowany w przypadku braku pianki. Jest to lek refundowany i jeśli wskazania są zgodne ze stanem pacjenta to przysługuje im refundacja. Z tego płynu można też przygotować rozcieńczenie w aptece. Pacjent może też przelać zawartość do buteleczki z pompką na własną rękę jeśli forma sprayu jest wygodniejsza do stosowania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
3 3