Lek na koncentracje/pamięć krótkotrwałą
1 1

1 post in this topic

Witam. Kiedyś byłem hospitalizowany w szpitalu psychiatrycznym w Lublinie i tam otumanili mnie lekiem Trittico (trazodon i jego antagoznim receptora adrenergicznego α1 jak mniemam) podawanym na noc. Lek mi odstawiono i z rana podano mi kapsułkę z białym proszkiem i powiedziano że to na koncentrację. Lek (ta kapsułka na koncentrację) mi super pomógł na otrzeźwienie umysłu. W ciągu niespełna pół godziny wytrzeźwiałem z tego letargu/otumanienia/upośledzenia pamięci krótkotrwałej/ospałości. Niestety nie zapytałem co mi podano a na karcie wypisu ze szpitala preparat który mi podano nie został uwzględniony. Być może ta kapsułka to był lek recepturowy robiony na potrzeby tego szpitala?

Napewno nie był to piracetam. Ma ktoś jakiś pomysł co to mogła być za substancja?

Suplementy bez recepty jakie znam które pomagają na pamięć koncentrację to:

CDP-cholina (np. preparat Citotrop ale po pewnym czasie bolała mnie po nim głowa). Kwas Alfa liponowy - ale on obniża chyba poziom glukozy przy okazji? Obie te substancję zwiększają ilosc dopaminy i noradrenaliny w korze przedczołowej (prefrontal cortex) czyli miejscu odpowiedzialnym za wyższe czynności umysłowe...

Szpital w którym byłem kilka lat temu był na ulicy głuska 1 w lublinie. Znalazłem strone apteki przyszpitalnej ale na innej ulicy https://www.spsk1.lublin.pl/inne-jednoski-medyczne/dzial_farmacji_i_zaopatrzenia_medycznego-apteka_szpitalna pisałem do nich maila ale nikt nie odpowiada:/

Edited by marcin2222