Bezpieczeństwo stosowanie
1 1

2 posts in this topic

Proszę, wypowiedziałby się ktoś z Was czy mogę codziennie zażywać 2ooo jednostek vitaminy D, magnez+potas na skurcze oraz doppelherz na serce tonik, skład poniżej. Czy muszę konsultować się z lekarzem ? 

image.png.235550e32b9c26db2a07fd1e81ac37bf.png

Porównując same gołe  suplementy to nie ma nic zdrożnego w stosowaniu ich razem, jeśli tylko o to pytasz.

Ale... nie znając pozostałych informacji o stanie Twojego zdrowia, trybie życia, przyjmowanych innych lekach, sposobie odżywiania nikt Ci nie da zielonego światła, bo internet to nie jest miejsce na takie rozmowy i decyzje. Jeśli nie chcesz iść do lekarza, zawsze możesz podejść do apteki. W necie takich pytań się nie zadaje.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

• Similar Content

• By Hekkauu
      Witam, od razu na wstępie dodam, że nie jestem farmaceutą i nie kształcę się w tym kierunku. Chciałbym zadać tutaj pytanie jako osoba zielona w temacie.
      Może i to zły dział (proszę przenieść jeśli tak), może i nie powinienem zaśmiecać forum tak głupim pytaniem, ale spróbować warto. Najmocniej przepraszam jeśli w jakiś sposób naruszam regulamin. 

Od długiego czasu szukam różnego rodzaju suplementów, które nie będą oferowały jedynie ładnej etykiety. No cóż, internet przekopany, ile stron tyle opinii, a ja wraz ze swoją nieufnością do internetowych ocen pozostaje wciąż zielony. 
      Dzisiaj postanowiłem zapytać o radę odnośnie suplementów Pani Farmaceutki w lokalnej aptece. Dziwnym trafem po zapytaniu o dwa rodzaje suplementów diety, oba które poleciła mi farmaceutka były od firmy Solgar. Dodatkowo na zapytanie o Halitomin usłyszałem, że tutaj Solgar ma także coś znacznie lepszego do zaoferowania. I może nabyłbym ów produkty, gdyby nie pięknie wyeksponowana półka Solgara i wiedza jak wygląda praca w sprzedaży, nawet tej stacjonarnej, nawet tej w aptece...
      Wróciłem do domu i zacząłem przeczesywać internet w poszukiwaniu opinii odnośnie polecanego producenta. Na jednej stronie wyglądało to tak przekomicznie, że niemożliwym jest by opinie na tej stronie były prawdziwe. Dziesiątki recenzji, wszystkie oczywiście pozytywne, każda recenzja podobnej długości, każda opinia z poprawną ortografią i interpunkcją. Dokopałem się aż tutaj i po tym jak zobaczyłem ile merytorycznych treści można wyczytać w stosunkowo luźnej dyskusji pod tematem odnośnie firmy Solgar musiałem napisać ten post. 
      Moje pytanie jest takie jak w temacie - której firmie można zaufać, która firma cieszy się bardzo dobrą opinią wśród osób, które siedzą w temacie trochę głębiej niż przeciętny człowiek taki jak ja. Nie chodzi już nawet o konkretne suplementy, lecz o firmę. Uwierzcie, że bardzo trudno osobie nie znającej się na farmacji odzielić ziarno od plew. 

Jeśli już ktoś chciałby polecić mi konkretne suplementy diety to zależy mi głównie na czymś pomagającym w utrzymaniu koncentracji, poprawie pracy mózgu, pobudzeniu. Od niedawna trzymam dobrą dietę, ale przez lata zaniedbywania swojego organizmu przez 14sto godzinną pracę dziennie w swojej firmie, czuję że muszę wspomóc pewne aspekty życia także dodatkową suplementacją. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady także co do witamin i minerałów.

Proszę ten temat potraktować poważnie, myślę, że nie tylko ja wśród osób spoza waszej branży jest ciekawa waszej opinii i na pewno ten wątek naświetli troche sprawy związane z suplementacją niejednej osobie takiej jak ja. Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję!
    • By karola8989
      Proszę o radę jak połączyć branie Letroxu z suplementami diety.
      Od dziś biorę rano na czczo Letrox 25 (tzn. pół tabletki 50).
      Oprócz tego biorę Chela Ferr (Olimp) na anemię.
      No i do tego mam jeszcze Olimp Chela Calcium D3 i tabletki z witaminą K2 Swanson (czytałam, że nie należy brać wapnia bez witaminy K2 bo można sobie zaszkodzić).

Zakup wapnia i k2 to wyłącznie moja inicjatywa. Mam ostatnio problemy z zębami. Pomimo dbania o higienę ciągle mam jakieś ubytki, próchnicę, nie widać końca leczenia... Zęby wyglądają na słabe, kruche... W końcu w desperacji kupiłam ten wapń w tabletkach.

Letrox muszę brać na czczo, a resztę? Może chela ferr będę brać wieczorem, a wapń,D3+K2 w południe? Może tak być? Z góry dziękuję za poradę.
    • By Justy
      Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że Ginkgo biloba nie może być składnikiem suplementów, a jedynie leków. I rzeczywiście - przez jakiś rok był problem z dostępnością supli z miłorzębem.
      Ale chyba coś się zmieniło - teraz pojawiają się nowe preparaty z ginkgo.
      Może ktoś ma więcej informacji na ten temat? (a może to plotka, że przez jakiś czas suplementy diety nie mogły zawierać miłorzębu?)