Nieczytelna historia choroby
1 1

1 post in this topic

Witam, 

mam problem z rozczytaniem karty historii choroby. Potrzebne rozszyfrowanie na już, niestety lekarz jest na urlopie i nie jest w stanie przepisać historii choroby na komputer. Proszę/błagam o pomoc 

210B21CF-1E64-4CF2-AE40-39DA7DE6B80C.jpeg

D57A805E-8EE9-4826-B289-7CAD63C6772B.jpeg

E81FDB91-BDB1-4867-9CC5-64916A4C7ED7.jpeg

26C1685F-7331-4ABC-99BD-CDA2914981E8.jpeg

8B5C045C-1A45-4EDB-808A-8F535C294FDA.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

 • Similar Content

  • By zloty
   Witam,
    
   Mam problem z zdekodowaniem takiego fragmentu dokumentacji medycznej:
   link do obrazka: http://89.161.133.130/mati_hist3.png
    
   jedyne co potrafie odczytac to z drugiej strony temp 36.6 uczulenie na mleko krowie
   zeby podawac nurofen 2.5ml 3x
   to nizej to jest masc 2x dziennie ale niepotrafie odczytac nazwy :]
   cos tu powinno byc wspomniane o zaczerwienieniu za prawym uchem.
    
   Prosze o pomoc
  • By Farmahist
   Witam!
    
    
   Jestem studentem 4 roku historii na Uniwersytecie Gdańskim. Należę do koła naukowego historyków, które działa na tej uczelni i przygotowuję artykuł na następny rok akademicki ( wcześnie, ale chcę mieć to szybko z głowy ).
    
   Artykuł ma dotyczyć historii Polskiej Farmacji. Aktualnie pracuję nad sprawą Zjednoczenia Przemysłu Farmaceutycznego "Polfa" powstałego w czasach Polski Ludowej. Pomyślałem, że któryś z użytkowników tego forum może wiedzieć coś więcej.
    
   Interesuje mnie jak dokładnie wyglądało powstanie Zjednoczenia. Przedsiębiorstwa najpierw trafiały pod skrzydła Zjednoczenia, które następnie użyło nazwy "Polfa" i przemianowało wszystkie firmy, które po 1989 roku zostały stopniowo prywatyzowane? Czy wyglądało to może inaczej? Interesuje mnie też sam trademark "Polfa", jak powstała nazwa i czy na samym początku odnosiła się do Zjednoczenia czy tylko do jednej z firm. Byłbym bardzo wdzięczny za podanie ewentualnych źródeł, z których mógłbym się czegoś dowiedzieć, jeśli ktoś takowe zna.
    
   Za wszelką próbę pomocy z góry bardzo dziękuję,
    
   Pozdrawiam,
    
   Amadeusz
  • By Atheli
   Witam.
    
   Mam prośbę, otóż nie mogę się doczytać lekarza medycyny pracy. Coś jest napisane po tech. informatyk, ale no nie mogę się doczytać.
    
   Proszę o pomoc.
    
   Reszta zdjęć:
    
   http://zapodaj.net/1...cf6285.jpg.html
   http://zapodaj.net/2...2e9426.jpg.html
   http://zapodaj.net/0...09560f.jpg.html
   http://zapodaj.net/4...fc38f6.jpg.html

  • By emily
   Nie do końca się orientuję w temacie tarczycy. Poczytałam co nie co ale może ktoś ma wiedzę w temacie i potrafi ją troszkę przekazać.
   Chodzi mi dokładniej o niedoczynność tarczycy i hashimoto. Czego unikać, na co uważać...Czy alergia na nikiel ma wpływ. No i jak to jest jeżeli chodzi o negatywne skutki choroby.
   Dodatkowo hiperprolaktynemia... Wiem że przyczyną jej może być niedoczynność tarczycy.
   Wiem że w dobie internetu wiele jest tematów temu poświęconych ale jakoś mam problem z wyłapaniem konkretów , może to wynika też z nerwów spowodowanych zbyt małą wiedzą.
  • Guest kfiaciarka
   By Guest kfiaciarka
   Naczelna Izba Aptekarska
   L.dz. P-73/2014
    
   Warszawa, dnia 12 marca 2014 r.
    
   PREZESI
   Okręgowych Izb Aptekarskich
    
   Szanowni Państwo Prezesi!
    
   Biuro Prawne Naczelnej Izby Aptekarskiej przypomina, że zgodnie z § 18 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich, refundowane leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyroby medyczne wydaje się w pełnych opakowaniach określonych w wykazie produktów refundowanych.
    
   Pacjent ma otrzymać lek z apteki w opakowaniu zatwierdzonym w procesie dopuszczenia produktu leczniczego do obrotu oraz ma otrzymać lek oznakowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymaganiami.
    
   Rozporządzenie dopuszcza wyjątek w odniesieniu do enumeratywnie wymienionych leków takich jak: antybiotyki do stosowania wewnętrznego, leki przepisane w postaciach parenteralnych, leki posiadające kategorię dostępności „Rpw" albo leki zawierające substancje psychotropowe z grup III-P i IV-P oraz zawierające środki odurzające z grupy II-N określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, z zastrzeżeniem jednak, że dzieleniu nie podlegają opakowania bezpośrednie. Podział wymienionych wyżej leków jest możliwy jedynie pod warunkiem, że nie przyczyni się to do zmiany gwarantowanej przez producenta jakości leku, a pacjent otrzyma lek oznakowany datą ważności i numerem serii w opakowaniu własnym apteki. Osoba wydająca lek musi uwzględnić, aby wydawana ilość leku w opakowaniu bezpośrednim w wyniku podziału była maksymalnie zbliżona do ilości określonej na recepcie, jednak nie większa niż ilość określona przez osobę wystawiającą receptę.
    
   Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
   dr Grzegorz Kucharewicz
   NIA_pelne_opakowania_2014-03-121.pdf