Dane pacjenta wpisane przez pielęgniarke.
2 2

2 posty w tym temacie

Witam, zarejestrowałem się, ponieważ nie wiem co robić. Byłem wczoraj u lekarza(psychiatra) i wypisał leki na 2 receptach. Ogólnie wszystko się zgadza tzn w treści recept tj leki, ilość tabletek, substancji słownie, postać. Dziś byłem w 1 aptece i niestety Pani odmowiła realizacji(zamowienia) recept wskazując na fakt, że dane pacjenta są wpisane innym długopisem(ciemniejszy) oraz innym charakterem pisma - faktycznie, lekarz wypisał wszystko ale pole "dane pacjenta" z moim imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i nr PESEL polecił wypełnić pielęgniarce(nie wiem, pewnie z lenistwa?). Ja nie protestowałem, ponieważ myślałem, że wie co robi. Poproszono mnie bym ewentualnie wrócił w poniedziałek gdy będzie obecna kierownik apteki. Dodam, że leki są wypisane ze 100% odpłatnością. Potrzebuje ich właściwie na już, a jeszcze jutro sobota. 

Jakie są przepisy, jaka jest praktyka w takich przypadkach?

Jest to dopisek a nie poprawka i nie wymaga autoryzacji. Proszę iść do kolejnej apteki i tak sprawę przedstawić jeśli będą problemy.

Poprawki wymagają autoryzacji. Tutaj lekarz podpisał całą treść recepty. Jeśli w tym dopisanym przez pielęgniarkę fragmencie recepty byłyby poprawki wtedy jest problem.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
2 2