Dane pacjenta wpisane przez pielęgniarke.
3 3

2 posts in this topic

Witam, zarejestrowałem się, ponieważ nie wiem co robić. Byłem wczoraj u lekarza(psychiatra) i wypisał leki na 2 receptach. Ogólnie wszystko się zgadza tzn w treści recept tj leki, ilość tabletek, substancji słownie, postać. Dziś byłem w 1 aptece i niestety Pani odmowiła realizacji(zamowienia) recept wskazując na fakt, że dane pacjenta są wpisane innym długopisem(ciemniejszy) oraz innym charakterem pisma - faktycznie, lekarz wypisał wszystko ale pole "dane pacjenta" z moim imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i nr PESEL polecił wypełnić pielęgniarce(nie wiem, pewnie z lenistwa?). Ja nie protestowałem, ponieważ myślałem, że wie co robi. Poproszono mnie bym ewentualnie wrócił w poniedziałek gdy będzie obecna kierownik apteki. Dodam, że leki są wypisane ze 100% odpłatnością. Potrzebuje ich właściwie na już, a jeszcze jutro sobota. 

Jakie są przepisy, jaka jest praktyka w takich przypadkach?

Jest to dopisek a nie poprawka i nie wymaga autoryzacji. Proszę iść do kolejnej apteki i tak sprawę przedstawić jeśli będą problemy.

Poprawki wymagają autoryzacji. Tutaj lekarz podpisał całą treść recepty. Jeśli w tym dopisanym przez pielęgniarkę fragmencie recepty byłyby poprawki wtedy jest problem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
3 3