Macromax
3 3

3 posty w tym temacie

Witam. Dostałem od lekarza lek na zapalenie górnych dróg oddechowych. Ale powiedziałem mu że mam zaczerwienione i swędzące prącie to powiedział że prawdopodobnie to chlamydia i że ten lek też pomoże. Tyle że mam brać 1 tabletkę dziennie przez 6 dni a w ulotce jest napisanie że jednorazowo 2 tabletki. Już jedną wziąłem. Czy mogę wziąć w jeden dzień dwie? Czy brać po jednej a i tak to pomoże na chlamydie

Lekarz przepisał dawkowanie i należy się jego trzymać. Jest wiele wskazań do przyjmowania tego leku, a ulotka nie wspomina o wszystkich. 

Macromax dostępny jest na rynku w formie tabletek powlekanych i kapsułek.  Dawkę owego preparatu zawsze ustala lekarz i jest wydawany wyłącznie na receptę. Dawkowanie jest uzależnione od ogólnego stanu chorego, a także rodzaju i natężenia występującego zakażenia. Według producenta, w uzasadnionych przypadkach zalecane dawkowanie może być zmienione przez lekarza. Dotyczy to stanów chorobowych typu zakażenia dróg oddechowych i skóry (zalecana wtedy dawka to 500 mg raz na dobę przez okres 3 dni) i zakażeń warunkowanych chlamydią (1 dawka w wysokości 1 g). Macromax stosuje się doustnie. Tabletki lub kapsułki należy połykać na godzinę przed planowanym posiłkiem lub dwie godziny po nim, popijając je wodą.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
3 3