Macromax
3 3

3 posts in this topic

Witam. Dostałem od lekarza lek na zapalenie górnych dróg oddechowych. Ale powiedziałem mu że mam zaczerwienione i swędzące prącie to powiedział że prawdopodobnie to chlamydia i że ten lek też pomoże. Tyle że mam brać 1 tabletkę dziennie przez 6 dni a w ulotce jest napisanie że jednorazowo 2 tabletki. Już jedną wziąłem. Czy mogę wziąć w jeden dzień dwie? Czy brać po jednej a i tak to pomoże na chlamydie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekarz przepisał dawkowanie i należy się jego trzymać. Jest wiele wskazań do przyjmowania tego leku, a ulotka nie wspomina o wszystkich. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macromax dostępny jest na rynku w formie tabletek powlekanych i kapsułek.  Dawkę owego preparatu zawsze ustala lekarz i jest wydawany wyłącznie na receptę. Dawkowanie jest uzależnione od ogólnego stanu chorego, a także rodzaju i natężenia występującego zakażenia. Według producenta, w uzasadnionych przypadkach zalecane dawkowanie może być zmienione przez lekarza. Dotyczy to stanów chorobowych typu zakażenia dróg oddechowych i skóry (zalecana wtedy dawka to 500 mg raz na dobę przez okres 3 dni) i zakażeń warunkowanych chlamydią (1 dawka w wysokości 1 g). Macromax stosuje się doustnie. Tabletki lub kapsułki należy połykać na godzinę przed planowanym posiłkiem lub dwie godziny po nim, popijając je wodą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
3 3