Lek doraźny - ile opakowań?
2 2

2 posty w tym temacie

Czy może ktoś wie, ile opakowań leku może wypisać lekarz, jeśli lek jest stosowany doraźnie? Chodzi o leki na migrenę, która pojawia się nieregularnie, ale średnio raz na miesiąc, czasem rzadziej. Lekarz za każdym razem wypisuje po dwa opakowania, a w jednym jest 6 tabletek. Muszę zatem co 1,5 miesiąca udać się po kolejną receptę. Czy może mi wypisać np. 4 opakowania - wychodzi jedno na miesiąc, czy może też wydać dwie recepty, z czego druga do realizacji za miesiąc? Dziękuję za odpowiedź :)

bez dawkowania dwa najmniejsze opakowania. Przy dawkowaniu 1x1 tabl. max. 120 tabl. Lub po 2 opakowania bez dawkowania z odroczoną datą realizacji rp.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
2 2

• Podobna zawartość

• Przez luqieboy
      Witam czy lekarz ma może wystawić recepte nierefundowaną bez kodu kreskowego jeżeli nie ma podpisanej umowy z nfz lecz nadrukować na niej kod kreskowy PWZ,REGON oraz PESEL pacjenta do zeskanowania czy musi na czystym blankiecie sam wszystko wypisywac?. dodam przykład takiej recepty

• Przez legeartis1306
      Witam. Mam takie oto pytanie. Czy leki 100% są w jakiś sposób kontrolowane przez organy? Mam na myśli, czy gdyby jakiś pacjent przykładowo dopisał jakiś lek na 100% na recepcie, który nie jest lekiem OTC i wszystko byłoby poprawne merytorycznie i estetycznie, to czy po zrealizowaniu takiej recepty ktoś może dojść do tego, że ów recepta została podrobiona? Czy ktoś np. porównuje wystawione recepty między lekarzem, a tym co zostało zrealizowane w aptece? Wiem, że z refundowanymi sprawa jest o wiele bardziej jasna, ale jak to jest z pełnopłatnymi?
    • Przez lizak
      Witam .
      Co w sytuacji gdy recepta wypisana została na blankiecie innego lekarza?
      Miałam taką sytuację.
      W aptece nie chcieli wydac ze zniżką, a lekarz nie chciał poprawic recepty.
      Czy lekarzowi grożą za to jakieś konsekwencje ?
    • Przez wiga4
      jak długo ważna jest recepta na Rifamazid ?