zapytanie o lek
4 4

10 posts in this topic

witam,

poszukuję lekarstwa , które zostało wycofane w Polsce. Polska nazwa to debecylina (benzylopenicylina benzatynowa) 1 200 000 j.m.

Uzyskałam informacje , że powyższy lek jest dostępny w Czechach , ale pod inna nazwa. Proszę o pomoc ,

pozdrawiam

dziękuje za informacje. Nie mam za bardzo możliwości ściągnięcia tego z Niemiec. Mieszkam przy czeskiej granicy, dlatego łatwiej byłoby w Czechach.

Bardzo  mi Pan pomógł:) to lekarstwo -benzetacil jest dostępne w Polsce jak się okazało . Tylko ,że odbiór osobisty w Warszawie bo tylko jedna hurtownia w Polsce ma zgodę na dystrybucje tego leku. Będę próbować w tych Czechach bo mam bliżej.

Warto ustalić, która apteka w Pani okolicy korzysta z usług tej hurtowni i zamówić aby wysłali do tej apteki. 

napisałam do nich meila , bo nie moge znaleść telefonu do nich. tylko czy odpisza i kiedy:):)

Którzy to?

Nie ma czegoś takiego, jak zgoda dla jednej hurtowni na dystrybucję leku niezarejestrowanego w Polsce. Prawdopodobnie jest on sprowadzany w procedurze importu docelowego ale to wymaga indywidualnej zgody dla konkretnego pacjenta.

Do poczytania:

http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=b42901&ms=290&ml=pl&mi=296&mx=0&ma=2535

Jeśli chodzi o Czechy, to lepiej przedzwonić, zanim sie tam wybierzesz. W Czechach funkcjonuje teraz (tylko?) e-recepta. Nie wiem, czy papierową receptę z zagranicy w ogóle zaakceptują. Moi znajomi czescy farmacuci tez nie wiedzą ;) ale ktoś przy granicy pewnie bedzie lepiej zorientowany.