Szampon do włosów przetłuszczających się z łupieżem
1 1

1 post w tym temacie

Tak jak w temacie, szukam złotego środka który pomoże mi zwalczyć tę przypadłość. Dotychczas od dobrych kilku lat używałem jedynie Head&Shoulders ,ale efekty kuracji są dość mizerne, więc najwyższa pora sięgnąć po medyczne preparaty. Jakieś sugestie?

Druga sprawa o której warto wspomnieć: Prawdopodobne przyczyny schorzenia.

1)      Niewłaściwa pielęgnacja – od zawsze uwielbiałem gorące kąpiele, aż do momentu gdy dotarła do mnie informacja aby włosy płukać letnią/chłodną wodą.

Prysznic biorę co drugi dzień, wtedy też myje włosy, ale prawdopodobnie nakładam nieco za dużo szamponu, za bardzo szoruje skórę, a później susze ciepłym powietrzem suszarki. No i mamy efekt… Już nawet fryzjerka zwróciła mi ostatnio uwagę że z tyłu głowy mam dość mocno przesuszoną skórę. Tak więc cała procedura mycia do poprawy…

2)      Tłusta cera, a jak skóra to i włosy. Przyczyna ma pewnie związek z gorącymi kąpielami, ale jest coś jeszcze: problemy z wątrobą. Otóż zazwyczaj mam podwyższony poziom bilirubiny we krwi, czasem żółte białkówki oczu i zaobserwowałem u siebie usuwanie nadmiaru toksyn przez skórę. Tzn. gdy zjem coś tłustego lub niezdrowego to później występuje u mnie łojotok i następnego dnia wyskakuje kilka pryszczy, jednak z trądzikiem poradziłem sobie przemywając twarz 3x dziennie (Physiogelem lub samą wodą) i tyle… Nie zwalczam przyczyny tylko skutek regularnie usuwając nadmiar sebum ze skóry. Niestety nie wiem czy mógłbym postąpić analogicznie w przypadku włosów… Codzienne mycie skóry głowy raczej nie jest zalecane (przez większość populacji), no i do tego dochodzi jeszcze ten łupież…

Tak więc doradźcie co robić bo kompletnie się nie znam na kosmetykach tych zwykłych, ani tych medycznych.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
1 1

• Podobna zawartość

• Przez tomuniek
      Witam. Mieszkam w Szczecinie i szukam od jakiegoś czasu alternatywy dla Nizoralu, ponieważ - nie ukrywam - jest drogi. Jedynie co znajduję to albo wymieniony produkt (który jest w każdej aptece) lub czasami zdarza się Zoxin-Med, który niestety również nie należy do najtańszych. Zwiedziłem już około 15 aptek i nie udało mi się niczego innego spotkać. Wiem, że istnieje masa innych produktów, często polskich. Dlaczego tak trudno je dostać? Czy McNeil oferuje taki cudowny system premiowy, że tylko ich produkt jest wszędzie? Może ktoś z Państwa wie gdzie w Szczecinie można kupić szampon z 2% ketokonazolu?
      Pozdrawiam.