Otwieranie kapsułek oraz łączenie suplementów.
2 2

4 posty w tym temacie

Witam,

Mam dwa pytania. Pierwsze, czy mogę otwierać kapsułki i ich zawartość mieszać z wodą i wypijać, czy jednak powinienem połykać je w całości. Kapsułki są bardzo duże. Chodzi o suplement KFD Nutrition F-Burner 100 kps (4 kapsułki dziennie, po 2 na raz, więc dużo do łykania). Oprócz tego biorę jeszcze Chromium Picolinate 200 mcg (1 kapsułka) oraz KFC Nutrition Alpha lipoic acid (to już tabletki). I tutaj moje drugie pytanie, czy mogę bezpiecznie przyjmować wszystkie trzy preparaty codziennie rano na czczo, czy nie powinienem czegoś łączyć? No a co do kapsułek, to czy ich otwieranie i mieszanie też jest ok?

Pozdrawiam.

Tak. To wszystko są suplementy diety bez oddziaływania leczniczego. Nie ma znaczenia kiedy się je połknie. Jedyne co to należy unikać ich łączenia z lekami, bo nigdy nie wiadomo jak chrom czy inne składniki tych suplementów na nie podziałają.

Przypominam o rozważnym łykaniu wszelkiej maści suplementów, które nie mają zastąpić dobrze zbilansowanej diety. Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie jak "suplementowy spalacz" tłuszczu ma cokolwiek uzupełnić z diety? 

Oczywiście jak najbardziej pamiętam o zbilansowanej diecie :) Spalacz tłuszczu ma mi tylko pomóc w spaleniu zbędnego tłuszczu podczas wysiłku.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

1 godzinę temu, nolias napisał:

Oczywiście jak najbardziej pamiętam o zbilansowanej diecie :) Spalacz tłuszczu ma mi tylko pomóc w spaleniu zbędnego tłuszczu podczas wysiłku.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Zazdroszczę wiary.. :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
2 2

• Podobna zawartość

• Przez achaja
      Witam,
      Mam odwieczny problem z przyjmowaniem leków. Muszę stosować lek w kapsułce twardej, żelatynowej i zastanawiam się czy bezpiecznie jest go otworzyć, wysypać na łyżeczkę i przyjąć np. z wodą? Naprawdę bardzo mnie to nurtuje, gdyż mam fobię przed przełykaniem tabletek i kapsułek. Lek to Itraconazolum.
      Bardzo dziękuję za pomoc.
    • Gość Gość
      Przez Gość Gość
      Np. Ortanol 20 Plus kaps. na Progastim 20 kaps. dojelitowe?