Łączenie ziół
1 1

1 post in this topic

Witam. Chcę zapytać o łączenie ze sobą ziół. Obecnie uczęszczam na siłownię. Wyczytałem w internecie, że Ashwagandha zwiększa poziom testosteronu i obniża poziom kortyzolu,nie ukrywam, przydałby mi się taki booster testosteronu. Oprócz tego wyczytałem, że ma ona wpływ na ilość dopaminy i seratoniny, poprawia samopoczucie i ma wiele innych działań zdrowotnych. Do Ashwagandhy chciałbym dołączyć żeń-szeń koreański. Już po samej herbacie z zawartością żeń-szenia koreańskieo miałem większą motywację i więcej energii życiowej. Żeń-szeń koreański również wpływa na podwyższenie dopaminy Taka większa motywacja i energia przyda mi się na siłowni. Dodam, że kawa i guarana na mnie nie działają. Z racji tego, że za miesiąc mam obronę pracy dyplomowej i egzamin końcowy chciałbym do tej suplementacji dołączyć Bacopa Monnieri, ma ona wpływ na pamięć i koncentację, ale też reguluje poziom dopaminy i seratoniny, wpływa na nastrój itd. Do tego dołączę Gotu Kola, dowiedziałem się, że połączenie tych dwóch ziół jest bardzo dobre. 

Dawki jakie chcę zażywać:

- Ashwagandha 500mg, 7% witanolidów 1x dziennie

- Żeń-szeń koreański DER 10:1 500mg, Ginsenozydy 35mg

- Ekstrakt z Bacopa monnieri, DER 15:1 250mg, w tym 125mg bakozydów

- Gotu Kola - 10% azjatykozydu, Gotu Kola 370mg

Głównie chodzi mi o podwyższenie testosteronu, zwiększenie energii, więcej sił witalnych, obniżenie kortyzolu i poprawę pamięci

Dodatkowo mam pytanie - który żeń-szeń lepszy? koreański czy syberyjski? Chodzi mi o zwiększenie energii i poprawienie samopoczucia oraz zyskanie motywacji

Moje główne pytanie jest takie - czy stosując te zioła w takich ilościach nie będę miał później problemów po odstawieniu? Zioła te mają wpływ na dopaminę i seratoninę, ja obecnie mam trochę obniżony nastrój i brak energii do działania ze względu na to, że przez 3 lata studiów się rozleniwiłem. Boję się o depresję po odstawieniu tych ziół.