Zarządzanie jakością Warszawa - studia podyplomowe
4 4

5 postów w tym temacie

Dzień dobry!

Interesują mnie studia podyplomowe dotyczące zarządzania jakością. 

Chce poprawić księgę jakości u importera i dystrybutora substancji aktywnych (API) oraz być partnerem do rozmów z audytorami z zewnętrzych firm oraz z GIF.

Czy możecie mi coś polecić?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam!

Ja przymierzam się do PTQA ale niestety to zagranico jest :) 

Nie mam pojęcia, czy są jakieś kursy dedykowane, ale spróbowałabym poszukać od drugiej strony, czyli popytać o guru zarządzania jakością i zobaczyć, gdzie wykładają i dopiero tam pytać o zajęcia. Przedstawić dokładnie swoje potrzeby, czasem to skutkuje organizacją poszukiwanego kursu przez uczelnię.

Zanim zdecydujesz się na cokolwiek z komponentą "studia" w nazwie, przeprowadź następujący eksperyment myślowy:

Jesteś kozakiem z zarządzania jakością. Masz w małym palcu GMP, GDP, ISO, HACCP, FMEA, GAMP 5 i co tam jeszcze można wymyślić. Do tego przez pewien czas piastowałeś wysokie stanowisko w GIF, znasz tamtejsze klimaty a z wieloma inspektorami jesteś na "Ty". Co robisz?

1. Kosisz gruby hajs jako QA Manager w międzynarodowej firmie

2. Zakładasz firmę doradczą i kosisz gruby hajs, prowadząc szkolenia i audyty na zlecenie

3. Gnijesz na uczelni, prowadząc studia podyplomowe i dzieląc się wiedzą za półdarmo w dusznej i ciemnej sali z pierdzącym mikrofonem

Nie wiem, którą odpowiedź wybrałeś ale na pewno nie jest to 3 :)

Już raczej szukaj szkoleń prowadzonych przez praktyków lub osoby z GIFu - tanie nie są ale przynajmniej dowiesz się, czego konkretnie inspektorzy oczekują.

A najlepszym źródłem wiedzy są właśnie audyty firm zewnętrznych. Na pierwszych kilku się powstydzisz, posypiesz głowę popiołem i obiecasz poprawę (czytaj: CAPA) a potem już będziesz wymiatał. Możesz również sam wybrać się na audyt do podwykonawcy i podpatrzeć, jak mają rozwiązane pewne rzeczy. Pamiętaj, że audyt to źródło wiedzy dla obu stron.

Edytowano przez Wallander

To prawda...jesteśmy audytowani przez krakowskie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i jakkolwiek akredytacja nam potrzebna jak psu na budę, to sporo rzeczy nas nauczyli, zarówno na audycie, jak i na szkoleniach. Wiele ułatwia w ustawianiu na nowo procesów.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
4 4