Xarelto - lek widmo?
6 6

9 posts in this topic

Witam, chciałem zapytać jak u was wygląda sprawa z xarelto.

Wielkie zapowiedzi co do połączenia systemu sprzedaży i zamówień z osoz to jedna wielka pomyłka.

Zamówienia w dalszym ciągu nie są realizowane bo hurtownie są ponoć zaopatrywane w sposób niewystarczający przez bayer.

Na realizację zamówień bezpośrednio z bayera mogą liczyć tylko najwięksi czyli sieci pokroju dr Max, Centrum Zdrowia Doz itp. Z tego co wiem to nawet duże sieci mają problemy z niewystarczająca liczbą opakowań. Z dostępnością xarelto chyba nigdy nie było tak  źle...

Ja dostaje z Farmakolu 1 op dziennie ale tylko 15mg... Tego 20mg już dawno nie widziałam.

Dnia 14.02.2018 o 13:19, szand napisał:

Witam, chciałem zapytać jak u was wygląda sprawa z xarelto.

Wielkie zapowiedzi co do połączenia systemu sprzedaży i zamówień z osoz to jedna wielka pomyłka.

Zamówienia w dalszym ciągu nie są realizowane bo hurtownie są ponoć zaopatrywane w sposób niewystarczający przez bayer.

Na realizację zamówień bezpośrednio z bayera mogą liczyć tylko najwięksi czyli sieci pokroju dr Max, Centrum Zdrowia Doz itp. Z tego co wiem to nawet duże sieci mają problemy z niewystarczająca liczbą opakowań. Z dostępnością xarelto chyba nigdy nie było tak  źle...

Nie do końca , ja mam wszystkie dawki na bieżąco, a w przypadku braku w hurtowni nigdy nie było problemu z zakupem bezpośrednim.

A jestem "wędkarzem wśród rybaków" :rolleyes:

z xarelto cyrk jest w każdej aptece i sieci teraz, PDG wysyła mi po 1op obu niezależnie czy wyślę do realizacji jako hurtownia producenta czy jako któraś z normalnie osiągalnych hurtowni.

U nas jest taki problem, że nawet jak z programu mamy zgodę na otrzymanie to brakuje w hurcie, przede wszystkim 20mg.

Glupoty gadacie - lek jest dostepny od ręki, każde ilości. Ale jak żeście rozdziadowali społeczenstwo nowoczesnym lekiem w cenach dumpingowych, to teraz słuchajcie płaczu i grymasu.

• Upvote 1

A ja się nie zgadzam z tymi dumpingowymi cenami. Już kiedyś tu pisałam, że skoro Bayer jest skłonny za pośrednictwem hurtu sprzedać tabletkę xarelto za 1 zeta do szpitala, to znaczy, że każda wyższa cena jest nieuzasadniona i jest jedynie zachłannością firmy. Tym bardziej mnie dziwi, że NFZ zgadza się na takie machlojki i uczestniczenie w refundacji, zamiast ich zgwałcić i zmusić do obniżki ceny.

Teraz też wizę, że jedynym wyjściem jest powrót do acenokumarolu i pokazanie pajacom z Bayera drzwi oraz tortu pokrojonego w inny sposób. Wtedy dopiero wezmą się do roboty i przestaną nas okradać.

• Like 1

Xarelto jest dostępne praktycznie zawsze (x28). 

18 godzin temu, Karwoś napisał:

Xarelto jest dostępne praktycznie zawsze (x28). 

W cenie, w której praktycznie nikt nie chce go kupować:

"Bo tam obok mają za 100zł"

...

Edited by KatS