Xarelto - lek widmo?
6 6

9 postów w tym temacie

Witam, chciałem zapytać jak u was wygląda sprawa z xarelto.

Wielkie zapowiedzi co do połączenia systemu sprzedaży i zamówień z osoz to jedna wielka pomyłka.

Zamówienia w dalszym ciągu nie są realizowane bo hurtownie są ponoć zaopatrywane w sposób niewystarczający przez bayer.

Na realizację zamówień bezpośrednio z bayera mogą liczyć tylko najwięksi czyli sieci pokroju dr Max, Centrum Zdrowia Doz itp. Z tego co wiem to nawet duże sieci mają problemy z niewystarczająca liczbą opakowań. Z dostępnością xarelto chyba nigdy nie było tak  źle...

Ja dostaje z Farmakolu 1 op dziennie ale tylko 15mg... Tego 20mg już dawno nie widziałam.

Dnia 14.02.2018 o 13:19, szand napisał:

Witam, chciałem zapytać jak u was wygląda sprawa z xarelto.

Wielkie zapowiedzi co do połączenia systemu sprzedaży i zamówień z osoz to jedna wielka pomyłka.

Zamówienia w dalszym ciągu nie są realizowane bo hurtownie są ponoć zaopatrywane w sposób niewystarczający przez bayer.

Na realizację zamówień bezpośrednio z bayera mogą liczyć tylko najwięksi czyli sieci pokroju dr Max, Centrum Zdrowia Doz itp. Z tego co wiem to nawet duże sieci mają problemy z niewystarczająca liczbą opakowań. Z dostępnością xarelto chyba nigdy nie było tak  źle...

Nie do końca , ja mam wszystkie dawki na bieżąco, a w przypadku braku w hurtowni nigdy nie było problemu z zakupem bezpośrednim.

A jestem "wędkarzem wśród rybaków" :rolleyes:

z xarelto cyrk jest w każdej aptece i sieci teraz, PDG wysyła mi po 1op obu niezależnie czy wyślę do realizacji jako hurtownia producenta czy jako któraś z normalnie osiągalnych hurtowni.

U nas jest taki problem, że nawet jak z programu mamy zgodę na otrzymanie to brakuje w hurcie, przede wszystkim 20mg.

Glupoty gadacie - lek jest dostepny od ręki, każde ilości. Ale jak żeście rozdziadowali społeczenstwo nowoczesnym lekiem w cenach dumpingowych, to teraz słuchajcie płaczu i grymasu.

• Upvote 1

A ja się nie zgadzam z tymi dumpingowymi cenami. Już kiedyś tu pisałam, że skoro Bayer jest skłonny za pośrednictwem hurtu sprzedać tabletkę xarelto za 1 zeta do szpitala, to znaczy, że każda wyższa cena jest nieuzasadniona i jest jedynie zachłannością firmy. Tym bardziej mnie dziwi, że NFZ zgadza się na takie machlojki i uczestniczenie w refundacji, zamiast ich zgwałcić i zmusić do obniżki ceny.

Teraz też wizę, że jedynym wyjściem jest powrót do acenokumarolu i pokazanie pajacom z Bayera drzwi oraz tortu pokrojonego w inny sposób. Wtedy dopiero wezmą się do roboty i przestaną nas okradać.

• Like 1

Xarelto jest dostępne praktycznie zawsze (x28). 

18 godzin temu, Karwoś napisał:

Xarelto jest dostępne praktycznie zawsze (x28). 

W cenie, w której praktycznie nikt nie chce go kupować:

"Bo tam obok mają za 100zł"

...

Edytowano przez KatS

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
6 6