Staż w innej oia niż ta uczelniana
3 3

4 posty w tym temacie

Witam, 

Chciałabym się dowiedzieć, czy można wykonywać 6-cio miesięczny staż w innym województwie niż znajduje się uczelnia np. Uniwersytet medyczny w Łodzi, a staż w woj mazowieckim? Czy istnieje taka możliwość? Jakie warunki powinna spełniać apteka i jaki w tym przypadku powinna przyjąć tok postępowania (czy wysłać deklarację chęci  przyjęcia studenta do WUMu)? 

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi 

Trzeba się dowiadywać w dziekanacie, a jeśli dziekanat nie wie, to w izbie docelowej. Ja miałem studentkę z Łodzi na półrocznym stażu w Warszawie.

Musiała dać zaświadczenia z izby rodzimej i docelowej do dziekanatu w Łodzi. To było w 2011. Teraz nie wiem jak to wygląda niestety, ale nie jest to jednolita procedura ogólnopolska.

Warunki: apteka musiała przejść dobrowolną inspekcję nadzoru po zgłoszeniu jej do dziekanatu, to akurat jest logiczne i chyba w całej Polsce się tak postępuje. Apteka wtedy figuruje jako "stażowa" w rejestrze nadzoru na dany rok akademicki, bo ta rejestracja musi być odnawiana.

Ja robiłam, dobre kilka lat temu. Wybralam apteke, ktora byla na liscie miejscowej uczelni (a wiec zaakredytowana w celu odbywania stazu). Musialam tylko podbic papier w izbie i wifie (wczesniej omowilam temat telefonicznie), oddac na uczelnie i po temacie. Opiekun stazu dokladnie mnie poinstruowal, co i jak.

Zacznij od wypytania opiekuna i moze skontaktuj z taka osoba z uczelni w Warszawie poprzez dziekanat/mail.

• Like 1

Dziękuję za wszelkie instrukcje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
3 3

• Podobna zawartość

• Przez luminalum
      Witam!
      Jestem w trakcie poszukiwania apteki stażowej na 6-miesięczny staż na terenie Krakowa.
      Interesuje mnie miejsce, gdzie wykonywane są jałowe leki recepturowe, gdzie jest okazja,
      by wiele się nauczyć a nie jedynie 'odbębnić' te 6 miesięcy.
      Jakie apteki omijać szerokim łukiem?
      Będę wdzięczna za wszelkie sugestie osób odbywających staż na terenie Krakowa.