Praca w Laboratorium technik farmacji
2 2

2 posts in this topic

Cześć chciałabym się dowiedzieć w jakim laboratorium technik po stażu może szukać pracy ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie w każdym, o ile uda Ci się przekonać, że miałaś analizy instrumentalne i chemię wykładaną.

W Polsce faktycznie chętniej są przyjmowani technicy chemicy do laboratoriów chemicznych, zwłaszcza analitycznych, ale w tych ostatnich szansę powinni mieć jednakowe także technicy farmaceutyczni.

Technicy chemiczni mają w programie nieco rozszerzone techniki instrumentalne oraz ekstrakcyjne w zakresie analiz środowiskowych i przemysłowych. Mają też wykładane technologię chemiczną, projekt technologiczny, szklarstwo, elementy chemii fizycznej. Tego nie ma w programie techników farmaceutycznych kosztem farmakologii, TPL, farmakognozji itp.

Raczej nie startuj do syntezy chemicznej (fine chemicals). Twoim celem powinny być sanepidy, laboratoria kosmetyczne, producenci substancji do receptury - w KRK masz aż trzech (!!!) o ile nie więcej.

Możesz też proaktywnie powysyłać aplikacje bezpośrednio do kierowników aptek szpitalnych - czasem, w wyniku różnych sytuacji - można im tym sposobem podpowiedzieć, że warto kogoś nowego zatrudnić. Można też czasem zaklepać stanowisko - to się zdarzało.

Do niektórych prac wystarczy czasem solidne przeszkolenie, bo nie ma specjalistów z podłożem szkolnym w zakresie. Wobec tego wtenczas piszesz w liście motywacyjnym, że masz zaplecze technologiczne i jesteś gotowa na nowe szkolenia i zdobywanie nowych umiejętności.

To jednak musi iść w parze z faktyczną znajomością podstawowych technologii i operacji jednostkowych.

Jeśli nie wiesz co do kryza, zawór kulowy, destylacja frakcyjna, wyparka, wtrysk, proces ekstruzji, spektrofotometria UV, VIS - to raczej zastanów się na karierą w przemyśle, bo to są podstawy, które jednak trzeba znać i zaangażowani technicy farmaceutyczni się w tym orientują. Takim jest łatwiej szkolić się w nowych technologiach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
2 2