Leki uspokajające o krótkim dzialaniu
4 4

9 postów w tym temacie

Dzień dobry.

Szukam leku uspokajajacego, o jak najkrótszym okresie półtrwania i całkowitego działania. Raczej nie biorę lekow na receptę, ponieważ zwykle uspokajające z Labofarm łagodzą mój stan napięcia nerwowego. Niekiedy jednak są sytuację, w których nie czuje w ogóle ich działania. Potrafię wpaść w długi płacz ż niewiadomego powodu, lub czuje ból brzucha i jakieś obsesyjnie myśli o stresujące sytuacji, które nie pozwalają mi się skupić ma czymkolwiek. 

To nie są sytuację nagminne. W tym roku było 4 albo 5 sytuacji, w których musiałam wziąć Hydroksyzyne, aby się uspokoić. Biorę wtedy mała dawkę- 10 mg, ponieważ przeważnie starcza. Raz w tym roku po upływie ok pół godzinę wzięłam kolejne 10 mg, bo napięcie było zbyt silne. 

Ogólnie jestem właściwie zadowolona z tego leku, ale są jednak jakieś "ale". Najbardziej przeszkadzajacym mi jest okres działania leku. Za długo utrzymuje się jego działanie. Tzn po ok 6-8 godz jest już o wiele mniejsze, ale moja nijakosc i zobojetnienie trwa aż półtora dnia. Wtedy czuje, że nie mam energii do życia. 

Lekiem nasennym, który biorę tylko doraźnie jest Zolpidem 5 mg, niekiedy 10 mg. Po tym rano czuje się wyspana i mam mnóstwo energii. Tyle że to lek nasenny, a Hydroxysyna uspokajające. Mają inne działanie.

Czy istnieje jakiś lek uspokajający o krótkim dzialaniu? Ale też nie jakiś mocny typu leki z końcówka zepam. Taki lek aby się uspokoić i za kilka godzin lek przestałby działać, a mi w tym czasie emocje by opadły i nie czulabym się odpala.

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Przy takim profilu "nerwicy" i "zaniepokojenia", czyli praktycznie żadnym, zawsze proponuję pacjentom kurację ziołowymi lekami uspokajającymi. Co prawda trzeba je stosować przez dłuższy czas, ale efekt terapii utrzymuje się długo i radzenie ze stresem odbywa się śpiewająco. Nie ma większego znaczenia, jaki to będzie preparat, ważniejszy jest czas przyjmowania: miesiąc - dwa (najlepiej na noc niewielkie dawki). Leki, o których piszesz, dają jedynie doraźny efekt - zawieszają system i po czasie ich działania organizm wraca do punktu wyjściowego, zaś ziołowe korygują reakcje organizmu w dłuższej perspektywie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie nie mam jakiejś ciągłej głębokiej depresji, czy nerwicy i dlatego nie potrzebuję leków stale wyciszających. Nawet preparaty ziołowe nie wymagają u mnie ciągłego stosowania, gdyż czuję ich lekkie działanie doraźnie. Na co dzień nie potrzebuję nawet ich, ponieważ odbierają mi energię. Jednak zdarzają się srednio raz na ok 1,5 - 2 mc takie dni, że już nie wyrabiam i tylko wspomniana Hydroksyzyna mnie ratuje wtedy. Ale jak już napisałam, za długo ona mnie trzyma, bo tak niecałą dobę. Oczywiście na początku jest mocniejsze działanie, ale po kilku godzinach spada i mam wrażenie, że gdy już całkiem lek nie wypłuczę się z mojego organizmu, to jest na takim samy m poziomie, a mi brakuje pozytywnej energii, bo jestem "przymulona". Te rzadkie napady są u mnie dość bardzo zauważalne, gdyż niekiedy nie potrafię przestać płakać, a najgorsze, że ostatnio nawet w komunikacji miejskiej mi sie zdarzyło nie powstrzymać łez. Dobrze, że miałam okulary przeciwsłoneczne w torebce. 

Stąd moje pytanie o to, czy istnieje lek uspokajający o doraźnym i krótszym działaniu (tak do ok 7-8 godz)?

W którym miejscu, to, co napisałam, jest niezrozumiałe? Sytuacje wspomniane przez Ciebie zdarzają się każdemu i jeśli uważasz je za dyskomfort w swoim życiu wymagający naprawy, to leki, które zaproponowałam są optymalnym wyjściem. Nikt tutaj nie zaproponuje Ci leków Rx. To forum farmaceutów, przez internet szczęśliwie jeszcze nie ma możliwości leczenia., więc jeśli propozycja Cię nie satysfakcjonuje, musisz udać się do lekarza.

Witam.

Ja wszystko zrozumiałam i myślę, że dobrze też wyjaśniłam dlaczego nie bardzo chciałabym stosować leki ziołowe na dłużej w sposób ciągły. Ja leki biorę w bardzo ograniczonym stopniu, nawet jeśli są ziołowe. I te ziołowe, jak już napisałam, pomagają mi doraźnie, ale nie na takie napady, podczas których bywa, że jest mi wstyd. W moim towarzystwie nie znam jeszcze takiej osoby, która nie częstymi chwilami nie razi sobie z emocjami. Na co dzień nie potrzebuję takich leków. Owszem, pójdę do lekarza, bo skąd miałabym wziąć receptę. Tyle, że chciałam już cokolwiek wiedzieć rozmawiając z lekarzem i myślałam, że tutaj znajdę jakąś poradę, bo tego szukałam, a nie sposobu leczenia. Myślałam, że to forum jest odpowiednie, bo przeglądając je widziałam inne tematy, w których były rady dotyczące długości działania leków i przez to jakieś ewentualne interakcje z innymi. U mnie to nie wystąpi, bo nie biorę innych.

Kilka lat letu dostawałam takie leki: Xanax, Mianseryna, Clonazepam, Fleuksytyna. Nie każdy oczywiście doraźny, ale innego nie potrzebuje.. To było wiele lat temu. Teraz gdybym miała stosować Xanax doraźnie, to chyba musiano by mi na siłę do ust włożyć. Dlatego też podczas rozmowy z lekarzem chciałam choćby trochę wiedzieć cokolwiek na temat leków krótko działających doraźnie, bo jeśli miałabym dostać receptę na lek podobny do powyzszych, to nawet bym recepty nie brała.

Mnie naprawdę interesuje coś doraźnego na kilka razy do roku. Moja kosmetyczka mówi, że doraźnie raz na ok 1 mc bierze coś z końcówką zepam, ale dla mnie to leki - siekiery. Myślałam, że może jest coś podobnego do Hydroksyzyny, ale o krótszym okresie półtrwania. W internecie znalazłam coś takiego: Triazolam, ale nie wiem jakie to ma działanie i czy jest to dobre rozwiązanie dla sytuacji sporadycznych. Ma niby od 1 do 5 godz T1/2.

Może są jeszcze inne o krótkim, a nawet krótszym działaniu?

Ja polecam stosowane doraźnie od dawna i bardzo mi służą kapsułki ZIOŁOWE XXXXXXXXXXX. Kupuję dwa rodzaje, "na uspokojenie" i "na sen". Stosuję w zależności od konieczności. Różnią się tylko zawartością melisy i szyszek chmielu. Najważniejsze, że mogę brać tylko 1 na dobę i na prawdę działają zgodnie z zaleceniem. Nie ma żadnych skutków ubocznych, samopoczucie lub sen komfortowe!

Pozdrawiam :)

Edytowano przez lunaak
polecanie suplementów przez laika

Bardzo proszę pacjentów o niewypowiadanie się na profesjonalne tematy.

Proszę nie polecać suplementów diety na poważne schorzenia i takie eksperymenty przeprowadzać na sobie.

@Desdemona - proszę skupić się na odpowiedniej komunikacji ze swoim lekarzem prowadzącym. 

My możemy jedynie udzielić informacji o leku w kontekście ogólnym. 

Podaje Pani szczegółowe informacje dotyczące swojej sytuacji zdrowotnej - tego nie powinno się robić na publicznym forum. To również nie ma sensu z tego względu, że na ten podstawie nikt tutaj nie zaproponuje odpowiedniego leku. Od tego jest Pani lekarz prowadzący. Jesli komunikacja z nim jest niesatysfakcjonująca - należy poszukać innego specjalisty.

Bardzo Przepraszam! :(

Już się to więcej nie powtórzy.

Pozdrawiam.

Ja polecam stosowane doraźnie od dawna i bardzo mi służą kapsułki ZIOŁOWE XXXXXXXXXXX. Kupuję dwa rodzaje, "na uspokojenie" i "na sen". Stosuję w zależności od konieczności. Różnią się tylko zawartością melisy i szyszek chmielu. Najważniejsze, że mogę brać tylko 1 na dobę i na prawdę działają zgodnie z zaleceniem. Nie ma żadnych skutków ubocznych, samopoczucie lub sen komfortowe!

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
4 4