ZSMOPL czas zacząć
10 10

69 postów w tym temacie

Przypominam że praca aptekarza póki co może być świadczona tylko w aptece. Ja nie planuje pracy po godzinach. 

Dla Was to abstrakcja, może jakaś niesprawiedliwość, absurd, ale takie właśnie są oczekiwania płatnika, systemu. Np. w szpitalu - stan chorych raportowany jest chyba 3 razy na dobę i właśnie dzisiaj przy okazji ZSMOPLa dowiedziałam się, że jest to wykonywane zdalnie przez informatyków także poza dniami roboczymi.

Gość Nikifor
25 minut temu, Yasmelyn napisał:

Dla Was to abstrakcja, może jakaś niesprawiedliwość, absurd, ale takie właśnie są oczekiwania płatnika, systemu. Np. w szpitalu - stan chorych raportowany jest chyba 3 razy na dobę i właśnie dzisiaj przy okazji ZSMOPLa dowiedziałam się, że jest to wykonywane zdalnie przez informatyków także poza dniami roboczymi.

A dowiedziałaś sie ile kasuje informatyk za godzinę pracy poza dniami roboczymi? 

9 godzin temu, Nikifor napisał:

A dowiedziałaś sie ile kasuje informatyk za godzinę pracy poza dniami roboczymi? 

Nie i nie zamierzam, bo to nie moja sprawa. Jeśli obowiązek spadnie na mnie, zapytam się w jaki sposób będzie rozliczona gotowość do pracy i jej świadczenie.

Świeże informacje dotyczące "supełka" (tak będę nazywać ZSMOPLa, bo tego się nawet normalnie skrócić nie da):

http://www.nia.org.pl/2017/12/13/26645/

Dnia 12.12.2017 o 20:34, Yasmelyn napisał:

A co powiecie o tym, że raportowanie ma być raz na dobę (ani nawet przypisku drobnym druczkiem "za wyjątkiem dni ustawowych od pracy" czy coś)? Potrzebowałabym też jakiegoś w miarę klarownego wytłumaczenia o co chodzi z certyfikatem dla wersji produkcyjnej. Jeden mówi, że to się robi tydzień i u notariusza, inny - że od ręki. Certyfikat jest imienny, tak - czyli... tylko osoba z tym certyfikatem będzie mogła wysłać raport, ewentualnie takich certyfikatów trzeba by było wyrobić więcej?

Kupujesz certyfikat niekwalifikowany, nieimienny. Ja zapłaciłem 60pln netto za 2 lata. Raport wysyła codziennie serwer, nie człowiek. Wszystko automat robi.

Bijecie bez sensu pianę.

• Upvote 1

Wróble z okolic INFARMY ćwierkają, że MZ pracuje nad wydłużeniem okresu na wdrożenie raportowania i jeszcze dłuższe zaniechanie karania. Inne, nazwijmy to, mazurki, ćwierkają, że komunikat o zaniechaniu karania będzie już w styczniu. Mi składa się to w pewną całość: Ustawy PF nie zmienią tak łatwo, więc od 1 stycznia prawo będzie obowiązywało. Ale zaniechają karania, bo nie dobiorą się takiej ilości aptek do tyłków. Gdyby to był sam hurt, to inna sprawa. Ale w tym siedzi cała polska farmacja, a to może być za duży kęs nawet dla MZ (bo że dla CSIOZu to sami mamy dowody).

Ale nie zmienia to w żaden sposób faktu, że "Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba." A zatem będę do końca roku drążył temat i wydrążę ile się da.

• Like 1
  • Upvote 1

Dzięki za te informacje. Myślę, że będzie dokładnie tak, jak piszesz. Zostało tylko kilka roboczych dni do końca roku...

Szybkie info z naszego IT, odnośnie testówki:

- przesłanie ID zgodnie ze specyfikacją powoduje błąd importu. Na szczęście można to łatwo obejść poprzez rezygnację z wysyłania ID :)

- Testowane EANy z czarnej listy system zgłosił jako "produkty nieobjęte monitorowaniem"

Tak że tyle w temacie gotowości systemu :)

Edytowano przez Wallander

"Ceną wolności jest nieustanne czuwanie"

Thomas Jefferson

• Upvote 1

Czy ktoś z Pastwa posiada jeszcze program z nagłówka tematu, ponieważ dostepne linki na stronach izb aptekarskich są nieaktywne. Bedę ogromnie wdzięczny za udostępnienie programu.

Email: pigularz777@gmail.com 

Witam,

link do pobrania bezpośrednio z naszej strony:

https://www.medilogic.pl/software/ZSMOPLCSR_120_setup.exe

Niestety CSIOZ już nie daje darmowych certyfikatów, trzeba taki kupić. Komunikat CSIOZ w tej sprawie:

https://www.csioz.gov.pl/projekty/nasze-systemy/project/zintegrowany-system-monitorowania-obrotu-produktami-leczniczymi/

"Certyfikaty wystawione przez CSIOZ w okresie pilotażu i prowadzonej ewaluacji będą akceptowane wyłącznie na środowisku ewaluacyjnym. Dnia 14 grudnia 2017 r. CSIOZ zaprzestał wydawania własnych certyfikatów."

Dziękuję za odpowiedź;)

Dnia 18.05.2018 o 12:41, medilogic napisał:

Witam,

link do pobrania bezpośrednio z naszej strony:

https://www.medilogic.pl/software/ZSMOPLCSR_120_setup.exe

Niestety CSIOZ już nie daje darmowych certyfikatów, trzeba taki kupić. Komunikat CSIOZ w tej sprawie:

https://www.csioz.gov.pl/projekty/nasze-systemy/project/zintegrowany-system-monitorowania-obrotu-produktami-leczniczymi/

"Certyfikaty wystawione przez CSIOZ w okresie pilotażu i prowadzonej ewaluacji będą akceptowane wyłącznie na środowisku ewaluacyjnym. Dnia 14 grudnia 2017 r. CSIOZ zaprzestał wydawania własnych certyfikatów."

Link do ostatniej najnowszej wersji 1.30:

https://www.medilogic.pl/software/ZSMOPLCSR_setup.zip

Witam w związku ze zbliżająca się akcją wdrażania ZSMOPLCSR mam kilka pytań, może ktoś wie albo wysyła już te zestawienia...i coś podpowie :)

1. od kiedy tak naprawdę to jest obowiązkowe ... podobno od września potwierdzacie?

2. karty dostawców... mają mieć zaznaczone dodatkowe informacje id.rej.medycznym:

oki większość wiadomo ale co z takimi jak: astra zeneca, aspen, inni dostawcy nie będący hurtownią farmaceutyczną np. dostawcy okularów dajmy na to Helen, 

3. Co z produktami które poprostu nie maja eanu... np. niektóre kubeczki na mocz, kremy...

1. Ostatnia wersja ze spotkania hurtowników to 1 X 2018. Jest nadzieja, że się znowu wysypie i wejdzie razem z antyfałszywką, ale to wersja możliwe, iż przesadnie optymistyczna.

2. Raportujesz tylko produkty lecznicze, a te są kupowane tylko z hurtowni farmaceutycznych.

3. Znowu - wszystkie produkty lecznicze mają EAN, więc to nie problem (tutaj ciekawy może być import z Art. 4, ale chyba bierzemy EAN zagraniczny, jeszcze nie zastanawiałem się nad tym przypadkiem).

Dzień dobry

Mamy pytanie odnośnie zamawianych certyfikatów (mam zainstalowaną integrację z ZSMOPL gdzie muszę podpiąć certyfikat w formacie *.JKS).

Zamawiam poniższy certyfikat:

• certyfikat Certum E-mail ID Business, za pomocą którego będzie podpisywać wnioski wysyłane do systemu ZSMOPL.

Przy zamawianiu certyfikatu mam dwie opcje do wyboru:

- Generowanie pary kluczu 

- CSR

Którą opcję powinienem wybrać ?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
10 10