Thiocodin - przeciwwskazania
2 2

8 postów w tym temacie

W przypadku thiocodinu czy efferalganu codeine w ulotce  przeciwwskazaniem jest choroba alkoholowa. 

Z powodu tego żeby nie łączyć kodeiny z alkoholem? Czy o coś innego jeszcze chodzi?

Dzięki. Czyli jak ktoś z choroby alkoholowej wyszedł to na spokojnie chyba mozna

Nie ładował, sam alkohol, czasem marihuana. Mlody czlowiek 23 lata, pierwsze tygodnie leczenia uzależnienia (na zamknięte nie zgodził się), niestety niewiadomo czy mu się uda.

Zazwyczaj do mnie dzwoni i pyta o leki, to mu wybieram zanim nie pójdzie do lekarza. Mial sinecod w domu, tam troche alkoholu jest, nic nie mówił że czuje ale wtedy szybko mu powiedziałem pierwszy lepszy lek na kaszel ktory przyszedł mi na myśl żeby sobie kupil, bo z sinecodem to nie wiem.

Ja bym nie dawał mu kodeiny. Butamirat jakoś bardziej do mnie przemawia.

Tylko on musi brać butamirat na czczo, wtedy szybciej zadziała.

Gość Nikifor

Tak sobie pomyślałem, pacjent jest uzależniony od kodeiny, ćpa kodę aż miło, dzwoni za zaprzyjaznionej apteki i tam specjalnie zostawiają mu leki z kodą żeby miał czym przyćpać. Przy okazji choroba alkoholowa może byc wymyślona- moze nikt mu juz kody nie chce sprzedać. To jest chyba karalne?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
2 2