Specjalizacja
6 6

26 posts in this topic

Mam pytanie, czy kierownik specjalizacji otrzymuje jakieś wynagrodzenie? Pytam, gdyż rozpoczynając specjalizacje niektórzy kierownicy chcą otrzymać od osób specjalizujących się dodatkowe wynagrodzenie (w naprawdę różnych kwotach). Jakie są korzyści z bycia kierownikiem specjaliżacji, oprócz oczywiście niesamowitej satysfakcji ;)?

Coooooo? Nazwiska kierowników i do OROZ podać!

To jest jedna ze stron umowy. Jest tam miejsce na wpisanie kwoty. Zastanawia mnie tylko z czego wynika, ze jeden kierownik chce pieniądze a drugi nie. Maja coś płacone od uczelni mimo to czy jak to wyglada? I tak jak pytałam jakie są ich korzyści z bycia kierownikiem?

IMG_0306.PNG

Zapytałbym w jednostce szkolącej.

2 godziny temu, Natatu napisał:

To jest jedna ze stron umowy. Jest tam miejsce na wpisanie kwoty. Zastanawia mnie tylko z czego wynika, ze jeden kierownik chce pieniądze a drugi nie. Maja coś płacone od uczelni mimo to czy jak to wyglada? I tak jak pytałam jakie są ich korzyści z bycia kierownikiem?

No ale chwilę. To jest umowa pomiędzy Kierownikiem specki a jednostką szkolącą a nie osobą specjalizującą się. Z jakiej racji Kierownik ma brać pieniądze od podopiecznego? Brian dobrze gada, ja bym ten proceder zgłosił.

Edited by Wallander

3 godziny temu, Brian napisał:

Coooooo? Nazwiska kierowników i do OROZ podać!

A niby z jakiej racji?

38 minut temu, APZW napisał:

A niby z jakiej racji?

Bo chyba nie po to kierownik specjalizacji bierze pieniądze od jednostki szkolącej, żeby jeszcze od kursantów na lewo przytulać.

38 minut temu, APZW napisał:

A niby z jakiej racji?

Na jakiej podstawie kierownik specjalizacji chce kasę od kursanta? Co na ten temat mówi KEA? 

OROZ i skarbówka. 

Kierownik Specjalizacji ma z tego co wiem tylko punkty edukacyjne za kursanta. Ale gdyby chciał ode mnie pieniądze człowiek to bym narobił rabanu.

Jeszcze zadałbym pytanie czy nie należy tego potraktować jako łapówkę. 

40 minut temu, Wallander napisał:

Bo chyba nie po to kierownik specjalizacji bierze pieniądze od jednostki szkolącej, żeby jeszcze od kursantów na lewo przytulać.

40 minut temu, Brian napisał:

Na jakiej podstawie kierownik specjalizacji chce kasę od kursanta? Co na ten temat mówi KEA? 

OROZ i skarbówka. 

9 minut temu, alexbia napisał:

Kierownik Specjalizacji ma z tego co wiem tylko punkty edukacyjne za kursanta. Ale gdyby chciał ode mnie pieniądze człowiek to bym narobił rabanu.

No proszę... Jak się nagle wszyscy zjednoczyli w oczekiwaniu na darmoszke....

Po pierwsze nie wiem nigdy nie byłem i nie będę kierownikiem czyjejkolwiek specjalizacji i dla tego nie wiem jakie umowy podpisuje kierownik takowej z jednostka szkolącą, ale jeżeli w tej umowie nie ma klauzuli że jedyna jednostka która ma prawa golić kursanta/specjalizanta jest jednostka szkoląca, to żądanie kierownika specjalizacji, dodatkowej zapłaty nie jest niezgodna z prawem.

Po drugie każdy ma prawo żądania swojej ceny za wykonywanie swoich obowiązków, a jeżeli ktos drugi na takie warunki przystaje to jego sprawa.

a co do KEA uprzejmie proszę wskazać jaki punkt owego narusza taki kierownik specjalizacji żądając zapłaty za kierownikowanie?

A po trzecie... o tym czy na lewo czy nie nie było słowa więc dlaczego od razu rzucać oskarżeniami że na lewo?

A czy wykładowca na uczelni też ma prawo pobierać od studentów dodatkowe opłaty za uczestnictwo w wykładach?

Za specjalizację się płaci uczelni! Zgłoś dupka na uczelni i zmień kierownika specki.

• Upvote 1

29 minut temu, Wallander napisał:

A czy wykładowca na uczelni też ma prawo pobierać od studentów dodatkowe opłaty za uczestnictwo w wykładach?

Pudło. Kombinuj z przykładami dalej. Kierownik specki to nie wykładowca ZATRUDNIONY przez jednostkę nauczającą.

Powtarzam, jeżeli umowa (nie wiem co jest w takowej umowie, ani nawet tego czy umowy podpisywane przez wszystkie ośrodki szkolące są identyczne, więc ciężko mi analizować temat) jaką zawiera kierownik specjalizacji z jednostka szkoląca nie precyzuje w sposób jednoznaczny pewnych rzeczy to nie ma co robić awantury że ktoś chce pieniędzy za to że posiada odpowiednie uprawnienia. 

Edited by APZW

23 minuty temu, APZW napisał:

Pudło. Kombinuj z przykładami dalej 

Au contraire. Alexbia już Ci napisał. Specjalizacja jest płatna i w tym zawiera się funkcja opiekuna (kierownika), który otrzymuje wynagrodzenie z jednostki szkolącej.

Cytat

A po trzecie... o tym czy na lewo czy nie nie było słowa więc dlaczego od razu rzucać oskarżeniami że na lewo?

No to posłuchajmy dalej. Natatu, czy Kierownicy, o których piszesz mają zarejestrowaną działalność i proponują podpisanie umowy?

Cytat

No proszę... Jak się nagle wszyscy zjednoczyli w oczekiwaniu na darmoszke....

No tu mnie ubawiłeś. Zaiste, te kilka spotkań (a właściwie to jedno) w celu podpisania karty specjalizacyjnej warte jest opłaty.

Albo wiesz, co? :) W sumie to bym zapłacił. Zrobiłbym to ze słowami: "Masz, biedaku, kup sobie węgla do pieca", po czym na oczach takiego cwaniaczka odpaliłbym papierosa od banknotu 200 złotowego. Nic mnie tak nie wk...wia jak takie drobne cwaniactwo i to jeszcze u ludzi co niby powinni trzymać poziom.

Edited by Wallander

59 minut temu, Wallander napisał:

Au contraire. Alexbia już Ci napisał. Specjalizacja jest płatna i w tym zawiera się funkcja opiekuna (kierownika), który otrzymuje wynagrodzenie z jednostki szkolącej.

No to posłuchajmy dalej. Natatu, czy Kierownicy, o których piszesz mają zarejestrowaną działalność i proponują podpisanie umowy?

No tu mnie ubawiłeś. Zaiste, te kilka spotkań (a właściwie to jedno) w celu podpisania karty specjalizacyjnej warte jest opłaty.

Albo wiesz, co? :) W sumie to bym zapłacił. Zrobiłbym to ze słowami: "Masz, biedaku, kup sobie węgla do pieca", po czym na oczach takiego cwaniaczka odpaliłbym papierosa od banknotu 200 złotowego. Nic mnie tak nie wk...wia jak takie drobne cwaniactwo i to jeszcze u ludzi co niby powinni trzymać poziom.

A jesteś pewien że w opłacie za specjalizacje zawiera się opłata za pracę/bycie kierownikiem? Bo ja nie.

A skąd wiesz, czy mają, czy nie i na podstawie jakich przepisów się rozliczają z fiskusem? 

Nie jest ważne ile i jakich spotkań kierownikiwanie wymaga :) ważne, że jest wymagana taka osoba, w dodatku legitymująca się określonymi "parametrami". I ważne jest że kursanci są skłonni im płacić, za to żeby zostali właśnie ich kierownikami.

Napisze tak. Jeżeli jednostki szkolące i prowdzące specjalizacje wliczają "usługę" kierownika specjalizacji i takiego zapewniają szkolącym się specjalistom, to faktycznie należy domniemywać że taki kierownik ma umowę na kierownikowanie zawartą z jednostka szkolącą. I wtedy faktycznie żądanie przez niego dodatkowej zapłaty jest nieetyczne. (czy bezprawne nie mi się wypowiadać)

Natomiast jeżeli jednostka szkoląca NIE zapewnia usługi "kierownik specjalizacji" i specjalizujący sam wyszukuje sobie kierownika np z po za listy dostarczonej przez jednostke szkolącą, ewentualnie jednostka szkoląca zapewnia jedynie liste potencjalnych kierowników bez wliczania ich w koszty specjalizacji, to wtedy mamy do czynienia z zupełnie odmienna sytuacją

Edited by APZW

3 minuty temu, APZW napisał:

Nie jest ważne ile i jakich spotkań kierownikiwanie wymaga :) ważne, że jest wymagana taka osoba, w dodatku legitymująca się określonymi "parametrami". I ważne jest że kursanci są skłonni im płacić, za to żeby zostali właśnie ich kierownikami.

To dawaj ich do mnie, Jestem skłonny płacić 5 zł za każde wyszorowanie po mnie muszli klozetowej i spuszczenie wody - chętny do płacenia jest, kompetencje mają.

Jak ja na speckę szedłem to takich patologii nie było. Z Opiekunem spotkałem się może 2 razy, nad czym ubolewam bo szacunek do niego miałem duży ale nie jego wina, że rola opiekuna dziś się sprowadza do podpisania karty. Branie za to kasy jest śmieszne.

A jakie ma znaczenie jaki jest zakres obowiązków kierownika specjalizacji? Ważne jest że jest 

1 wymóg posiadania takowego

2  są wymagania jakie należy spełnić żeby takowym być

Rozumiem że np uważasz że branie kasy za podbicie karty dowodu rejestracyjnego po 5 minutach badania samochodu (rolki przód i tył, światła, klakson i sprawdzenie na kanale luzów i wycieków i numerów silnika więcej nie zajmuje) jest równie śmieszne. 

• Downvote 1

23 minuty temu, APZW napisał:

A jakie ma znaczenie jaki jest zakres obowiązków kierownika specjalizacji? Ważne jest że jest 

1 wymóg posiadania takowego

2  są wymagania jakie należy spełnić żeby takowym być

Rozumiem że np uważasz że branie kasy za podbicie karty dowodu rejestracyjnego po 5 minutach badania samochodu (rolki przód i tył, światła, klakson i sprawdzenie na kanale luzów i wycieków i numerów silnika więcej nie zajmuje) jest równie śmieszne. 

Strasznie wyrachowany jesteś. Jakoś lekarze od siebie nie biorą pieniędzy za konsultacje. Radcy prawni tak samo. Mi osobiście wstyd by było, takie rzeczy są dla małych ludzi. Kiedyś pracowałem u farmaceuty prywaciarza, który nawet zniżek pracowniczych swoim nie dawał - skąpiec i mały człowiek. Zaraz u mnie specka dobiegnie końca to bez problemu podbiję papiery młodemu farmaceucie.

Pieniądze można wziąć od człowieka z poza środowiska, a nie od swojego.

Edited by alexbia
  • Upvote 1

Nie mam pojęcia, czy działalność zarejestrowana maja ale nie sadze :) wykaz kierowników był podany przez uczelnię, o ile pamietam ok. 8 osób. 3 chciały kasę. Z jedna osoba rozmawiałam nawet bardziej szczegółowo pytając o co chodzi. Dowiedziałam się od niej tyle, że ona musi poświecić swój czas na magistra, kolokwia przeprowadzić i uważa ze 1500 za cały okres specjalizacji to nie jest wygórowana cena. Z jednej strony rozumiem, traci swój czas i go ceni, ale z drugiej moim zdaniem to nie jest mało i nikt nie uprzedzał, ze będą jakieś "dodatkowe opłaty". Na szczęście udało się znaleźć osobę, która nie oczekuje nic w zamian. A ja ze swojej strony na koniec właśnie za taka uczciwość na pewno się odwdzięczę :)

Wiesz istotne jest to czy jednostka szkoląca pobiera od ciebie opłatę dla kierownika i mu coś płaci czy nie :) I tak naprawdę dyskusja skręciła w tym kierunku :)

Z całą pewnością warto by taka sytuacje wyjaśnić w jednostce prowadzącej twoja specjalizacje.

Jak zrozumiałem umocowanie opiekuna specjalizacji - jest on farmaceutą pełniącym funkcję z ramienia uczelni, podobnie jak prelegent na kursie. To z uczelnią podpisuje on umowę na pełnienie tej funkcji, umowa ta określa obowiązki oraz zapłatę lub jej brak. Opiekunek specjalizacji nie jest się z wolnej stopy - należy zwrócić się z chęcią pełnienia tej funkcji do uczelni, która "akredytuje" takiego człowieka. 

Licząc, że kierownik specjalizacji chce pełnić te funkcję przyjmuje się ze zgadza się na warunki stawiane przez uczelnię. Jeśli uważa, że jest za słabo wyceniany - może zrezygnować lub negocjować z uczelnią, jako z jednostką, z którą podpisuje umowę na pełnienie funkcji. Adekwatnie, żaden prelegent - czesto tez farmaceuta - nie dochodzi do wniosku, ze uczelnia płaci mu za występ, a za przygotowanie i stracony czas prywatny powinni dopłacic słuchacze w trakcie wykładu. 

Idąc tym tokiem, skoro za funkcję kierownika - zgodnie z podpisaną umową  - przyjmuje się lub nie przyjmuje się zapłaty, to zapłatę za zgodę na zostanie kierownikiem specjalizacji nalezy potraktować jako łapówkę. Specjalizant podpisuje umowę z uczelnią. Kierownik specjalizacji także. 

@APZW powołałeś się na przykład wzięcia kasy za przybicie przeglądu i moich oczekiwan robienia tego za darmo. To nie tak. Mi to przypomina raczej sytuację, gdy podpisujesz umowę z ubezpieczycielem na holowanie w ramach Assistance, podobną umowe podpisuje facet mający pomoc drogową. A potem coś ci sie na drodze dzieje, a on mówi, że owszem - dojazd i holowanie masz za darmo, ale musisz mu zapłacić żeby zechciało mu się szukać kluczyków do auta. 

• Upvote 5

Co to w ogóle jest? Jak ja robiłam, to ie było takich akcji. Cwaniactwo i tyle :(

słuchajcie mam pytanie trochę z innej beczki :) czy ktoś ma jakiś link do dobrych giełd żeby  się przygotować do egzaminu ?? bardzo bym prosiła o pomoc :):)

Forum na którym piszesz jest największym zbiorem giełd.