Metronidazole 200mg razem z Flucloxacillin 500mg
2 2

6 postów w tym temacie

Biorąc pod uwagę li i jedynie możliwe interakcje, to przeciwwskazań nie ma. Natomiast jeśli chodzi o zasadność połączenia tych dwóch chemioterapeutyków, bez szczegółowych danych z antybiogramu nie ma możliwości oceny prawidłowego doboru leków.

Za to jako upierdliwy farmaceuta zapytam tylko, czy zostałeś poinformowany o konieczności zachowania abstynencji "alkoholowej" do 48 godzin po zakończeniu stosowania metronidazolu i nie prowadzenia maszyn i pojazdów.

Tudzież o pilnej obserwacji pojawiających się ewentualnych działań niepożądanych i zgłoszeniu ich lekarzowi w celu oceny istotności. Jeden z leków nie ma rejestracji w naszym cudnym kraju, to kontakt z lekarzem też raczej mało możliwy?

0

Bardzo popularna w UK.

0

Ja jestem w UK, o abstynencji alkoholowej mnie poinformowano. Natomiast dlaczego nie moge prowadzić ?

0

Również z powodu metronidazolu - zaburzenia widzenia, zawroty głowy, senność. Rzadko, ale lepiej mieć się na baczności.

0

Częste połączenie można razem przyjmować.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
2 2

• Podobna zawartość

• Przez Ingrit
      Dzień dobry.
      Któregoś z tych leków nie można stosować z Seronilem? Gapa ze mnie, nie zapytałam lekarza, ale kto nie ma w głowie ten ma w nogach...
      Syrop z babki lancetowatej jest na bazie etanolu, więc mimo że jest go tak śmiesznie mało, mogę stosować syrop i tabletkę szczęścia jednocześnie?
      I czy może mi ktoś rozjaśnić ten zapis?
      " Vermox 3x1
      powtórzyć po 7 dniach"
      Mam 12 tabletek tego cuda, więc jak mam to rozłożyć wg tego zapisu? Też nie pamiętam co lekarz mówił...
      Dziękuję!
    • Przez karolinkape
      Witam, rano odeszła Mama mojego Taty.. Lekarz pogotowia dał tacie tabletkę Hydroxizinum o 6 rano, o 7 na własną rękę wziął TRANXENE, a teraz dostał receptę i wykupił SIGNOPAM ( tetrazepam ) i wziął o 10.30. Mówiłam Tacie, żeby nie brał takiej dawki tych leków!! Ale dyskutować w takim momencie NIE. pytanie do farmaceutów z doświadczeniem czy nic mu się nie stanie po takiej dawce uspokajających leków ?