Recepty 98... od 01.01.2017
3 3

16 postów w tym temacie

Od stycznia 2017 znikają umowy lekarzy z NFZ, czy teraz przekazując dane do NFZ powinnam wpisać nr 98.. czy PWZ?

pwz

PWZ można wpisywać od 1/01/2016 r.:)/>

Tak zgadza się,gdy nie było na recepcie umowy 98.. to oczywiście PWZ, ale tu chodzi o przypadek gdy lekarz ma jeszcze stare recepty z umową a od stycznia nie ma już umów między lekarzem a NFZ

Stare druki sprzed 01.2017 mające numer umowy to chyba sprawozdajemy numer umowy moim zdaniem...dopiero nowela rozporządzenia w sprawie danych przekazywanych przez apteki do nfz pewnie coś zmieni, bo w projekcie jest zapis że ma być sprawozdawany tylko numer regon świadczeniodawcy- w przypadki sprawozdania numeru umowy, automatycznie sprawozdany i przekazany do nfz w komunikacie xml ma zostać numer pwz.

u mnie nawet ostrzeżenia nie wyrzucilo...

U mnie było ostrzeżenie żeby sprawdzić czy numer umowy wpisany był zgodnie z numerem na rp, a jeśli tak to żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.

Ja zrobiłam korektę i zmieniłam numer 98 na PWZ. Było ok :) A też miałam dokładnie to ostrzeżenie żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.

Edytowano przez Verbena

Ja zrobiłam korektę i zmieniłam numer 98 na PWZ. Było ok :) A też miałam dokładnie to ostrzeżenie żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.

Tylko czy podczas kontroli NFZ nie stwierdzi że to błędnie przekazane dane, bo nr umowy 98... jest na recepcie a przekazany PWZ?

Wg specjalistów z rxedu można:

http://rx.edu.pl/node/1597

Niezłe. Jak rozumiem specjaliści biorą to na klatę i w razie czego zwracają kasę?

To co wbijacie? 98...i do refundacji dołączacie kserokopię recepty? Tak bezpieczniej?

Zaraz będzie kolejna refundacja, a nikt ani nie pisał, ani nie dzwonił z nfz żeby coś było źle z kserokopią którą im wysłałam. Także uważam, że jest ok.

Dzwoniłam do OIA w tej sprawie. Prawnik powiedział mi, że wbijamy PWZ. Jeszcze mam coś takiego http://rx.edu.pl/node/1644 :D Nie będę się jednak upierać, bo to nie pisma z NFZu. Nigdzie nie mogę się doszukać konkretnej odpowiedzi, jak zawsze z resztą.

• Upvote 1

No i tym razem gdy zostawiłam wpisane nr 98 to wyrzuciło mi z refundacji (a nie tak jak w poprzedniej że miałam ostrzeżenie) a w komunikacie było napisane:

"Umowa upoważniająca wygasła z dniem 31.12.2016 r. Proszę o przekazanie prawa wykonywania zawodu lekarza."

więc tak zrobiłam :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
3 3