Katar - leczenie lekiem na trądzik
2 2

3 posts in this topic

Od sierpnia stosuję izotek, kurację kończę w marcu. 1 lub 2 miesiące po zaczęciu leczenia pojawił mi się katar. Myślałem, że to alergia, bo tylko w miejscu pracy trochę lało się z nosa, tabletki przeciwalergiczne nie pomogły więc może jednak nie alergia, brałem też tabletki na katar - też nie pomogły. Potem jeszcze później po zmianie w pracy płynu do podłóg kataru już nie miałem przez jakiś czas. Ale potem znowu się pojawił. Zdarzało mi się też, że katar miałem w innym miejscu niż we własnym domu np. u znajomego.

Czy ten katar może być spowodowany tym, że biorę lek na trądzik? Bo w ulotce nic o katarze nie pisze. Ale robią mi się strupy w nosie, na początku brania leku krew mi też trochę częściej puszczała, teraz jest już ok, ale może tam wszystko może delikatne jest i dlatego tak się dzieje? Trochę to uciążliwe, mogę stosować jakieś krople do nosa? Bo nie chcę bardziej sobie podrażnić.

 

Rano zaraz po wstaniu mam też problem z okiem, coś kłuje, tak jakby rzęsa wpadła, ale nic tam nie ma, przepłukuję solą fizjologiczną i nic to nie daje. Przechodzi samo po kilkudziesięciu minutach. To też może być z tym związane i wystarczy, że nawilżę oczy? Czy może coś mi mogło wpaść gdzieś tak jakoś głębiej do oka i jest niewidoczne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suchość błon śluzowych w tym tych znajdujących się w nosie to efekt stosowania izoteku. Nie stosuj żadnych kropli czy aerozoli na katar bo to tylko dodatkowo wysuszy i tak wrażliwy nos.

Sięgnij po maści nawilżające z pantenolem, w aptece jest masa takich preparatów.

Co do oka- podczas kuracji izotekiem stosowanie kropli nawilżających jest wskazanie. Jeśli jednak opisanie przez ciebie objawy nie ustąpią po kilku dniach zasięgnąłbym opinii lekarza okulisty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od sierpnia stosuję izotek, kurację kończę w marcu. 1 lub 2 miesiące po zaczęciu leczenia pojawił mi się katar. Myślałem, że to alergia, bo tylko w miejscu pracy trochę lało się z nosa, tabletki przeciwalergiczne nie pomogły więc może jednak nie alergia, brałem też tabletki na katar - też nie pomogły. Potem jeszcze później po zmianie w pracy płynu do podłóg kataru już nie miałem przez jakiś czas. Ale potem znowu się pojawił. Zdarzało mi się też, że katar miałem w innym miejscu niż we własnym domu np. u znajomego.

Czy ten katar może być spowodowany tym, że biorę lek na trądzik? Bo w ulotce nic o katarze nie pisze. Ale robią mi się strupy w nosie, na początku brania leku krew mi też trochę częściej puszczała, teraz jest już ok, ale może tam wszystko może delikatne jest i dlatego tak się dzieje? Trochę to uciążliwe, mogę stosować jakieś krople do nosa? Bo nie chcę bardziej sobie podrażnić.

 

Rano zaraz po wstaniu mam też problem z okiem, coś kłuje, tak jakby rzęsa wpadła, ale nic tam nie ma, przepłukuję solą fizjologiczną i nic to nie daje. Przechodzi samo po kilkudziesięciu minutach. To też może być z tym związane i wystarczy, że nawilżę oczy? Czy może coś mi mogło wpaść gdzieś tak jakoś głębiej do oka i jest niewidoczne?

na katar możesz spróbować nozitixu, on jest na baie olejków naturalnych, ja mam katar alergiczny i po tym sprayu mam wrażenie, że jednak śluzówka jest bardziej nawilżona i ie mam takiego poczucia mega suchego nosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
2 2

  • Similar Content

    • By tengosciu
      Witam,
      Od paru lat zmagam się z trądzikiem, zwiedziłem już wszystkich dermatologów i sprawdziłem każdy lek od nich. Niektóre z nich działały, ale tylko na chwile i był nawrót np. limecyklinę + różne maści, które stosowałem 3-4 razy po pare miesięcy. Sprawdziłem juz naprawdę prawie wszystko i jestem załamany. Diety również próbowałem innej (więcej warzyw, zero slodyczy itd.). Czytałem także o tym, ze powodem moze byc chora wątroba lub jakiś gronkowiec, ale nic nie sprawdzałem w tym temacie. Higienie również trzymam, zakupiłem pare miesięcy temu tonik + krem la rosz przeciw niedoskonałościom i wycieram twarz ręcznikiem papierowym (przykładam) i efekt jest bardzo dobry, ale to jeszcze nie to.
      Czy mógłby mi ktoś coś polecić?
    • By Klosek
      Jak w temacie.Czy ktoś zna recepturę na 7% maść z sukralfat na szczelinę odbytu . Jak ja stosować? Pozdrawiam.
    • By Hehe12
      Kobieta 65 lat była na badaniu u okulisty, ma podwyższone ciśnienie w oczach, wadę wzroku (w jednym oku +8, w drugim nie pamiętam), coś tam jeszcze badała, ale pani dr nie za wiele powiedziała i pani nie wie co jej jest i jakie badania miała przeprowadzone. Ma przepisane krople nawilżające, supel z luteiną, witaminami, omegą i latanoprost. Teraz ma stosować supel i krople nawilżające, od maja latanoprost i w czerwcu do kontroli.
      Jak ma wysokie ciśnienie to najpierw się nawilża oczy a potem obniża ciśnienie? Czy dr może najpierw kazała nawilżać oczy, a że najbliższa wizyta mogła być dopiero w czerwcu, to zaleciła teraz krople nawilżające, a dopiero miesiąc przed wizytą latanoprost, żeby kontrola u lekarza była po miesiącu używania tych kropli? Pani nic nie wiedziała na temat co jej jest, u okulisty jednorazowa wizyta teraz. Zazwyczaj jak trafiały mi się recepty, to gdy krople były zlecone pierwszy raz to miały być stosowane od razu, a nie po 2 miesiącach. Tak ma być? Czy może warto upewnić się u innego okulisty? Ta pani jest moją znajomą, a pani dr nie była zbyt wylewna, stąd wątpliwości, chciałem się tylko upewnić czy tak może być, czy może dla pewności udać się jeszcze do innego okulisty?
    • By OnlyEyes
      Pytanie jest proste. Dlaczego syrop Acodin 150 Junior jest na receptę, a Acodin 300 już nie?