Diklofenak 75mg pomoc w nazwie schorzenia
5 5

8 postów w tym temacie

Witam serdecznie, mam na imię Maciej.

Przyjaciele, pracuje w Niemczech i korzystam z ich służby zdrowia. Ale mam mały problem.

Rozpocząłem leczenie u ortopedy na chorobę zwaną w Niemczech Wurzelreizsyndrom (nie wiem jak to po polsku, prośba o pomoc w nazwaniu tego wyrazu w języku polskim), Otrzymałem od lekarza receptę na leki. Oczekuję na tomografię komputerową i mam brać te tabletki.

Wykupiłem raz receptę i zażywałem te tabletki, po czym umówiłem się na wizytę u lekarza znów przed świętami, ale moja firma wywaliła mnie 300 kilometrów od Stuttgartu do pracy, i termin u lekarza mi przeszedł koło nosa.

Nie mam tabletek, prawie się nie ruszam z bólu , i zamierzam iść jak najprędzej do polskiego lekarza. Bo nie dotrwam do 9 stycznia kiedy to wróce do Niemiec.

Ale nie wiem jak nazwać tą moją chorobę po polsku, oraz lek który miałem na niemieckiej recepcie. Jeden lek to

Diazepam 5mg, i on wystepuje w naszeych aptekach, ale nie moge znależć nic po polsku na temat leku diklofenak 75mg.

Jak on się nazywa po polsku? I jak nazywa się ten mój uraz. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Maciej

Przede wszystkim nie popadaj w panikę.

Masz zapalenie korzonków.

Jeśli jesteś w Polsce to w sumie dobrze, bo możesz kupić diklofenak bez recepty.

Dostępne są tabletki forte zawierające 25mg, to wtedy trzeba żebyś łykał po trzy (3x25mg=75mg).

Ewentualnie idź do polskiego i powiedz, że masz korzonki, że Niemiec zapisał diklofenak 75mg. Może Ci przepisze.

To nie jest jakaś wyższa technologia rakietowa. To niesteroidowy lek przeciwzapalny.

Należy jedynie ograniczać jego stosowanie gdyż ostatnio są donosy o działaniach niepożądanych ze strony naczyń krwionośnych.

Więcej tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Diklofenak i tu http://www.urpl.gov.pl/sites/default/files/Diklofenak-komunikat.pdf

Tak więc nie łykaj jak cukierki.

Masz dwa rozwiązania - idź do polskiego i niech Ci przepisze 75mg, lub idź do apteki i kup trochę więcej 25mg i łykaj po trzy.

Większego znaczenia to nie ma, lek uwalnia się tak samo, bo Niemiec zapisał CI formę o zwykłym uwalnianiu, chyba że masz tam napisane Retard***, SL, MR lub cokolwiek po niemiecku, co wskazuje na opóźnienie lub przedłużenie działania.

Nie ma też znaczenia, której firmy to będzie diklofenak, nie szukaj specjalnie i nie upieraj się u lekarza.

Weź też maść rozgrzewającą w aptece, jakąś najtańszą. Przesmaruj się w okolicy gdzie boli. Można uzupełniać leczenie ciepłem.

Oszczędzaj się.

Dziękuję za odpowiedz, ale to nie są korzonki. 10 lat temu dżwigłem i aż upadłem z bólu. Mam to od tamtego czasu. Ale . Ostatnio po 10 godzinnej jężdzie samochodem nie mogłem wysiąść z auta, rano wstanie z łózka to zsuwanie się na podłogę na czworaki i próbuję wtedy jakoś sie podnieść. Nie moge założyć skarpet, ból jest do nie zniesienia,

A teraz o lekarzu, Najpierw dał mi po 3 serie po 10 ukłuć w okolice dolnej kręgosłupa. Efekt , nic. Żadne maści ani plastry nie pomagają. Dał mi na tomografie skierowanie i te tabletki.

W dolnej części kręgosłupa czuje jak mnie pali wszystko w środku. Im więcej sie ruszam tym bardziej boli. Nie jestem wstanie unieść wiadra z farbą. Największy problem to uniesienie rąk do góry i najlepsza pozycja do chodzenia to pozycja Garbatego, jest mi wtedy najwygodniej.

Jeżeli ten doktor mnie leczy na korzonki to musze mu pogratulować.

Problem w tym że że boli mnie od pracy, jak wezmę zwolnienie to wywalą mnie z pracy, jak wywala z pracy nie mam ubezpieczenia, jak nie mam ubezpieczenia to sie nie lecze, jak sie nie lecze to nie moge pracować. Błędne koło.

Tak określił Twój lekarz. Wurzelreizsyndrom oznacza zapalenie korzonków. Porównaj swoje objawy z tym co piszą o tym w Internecie. Trochę z tych objawów jakby pokrywa się z tym co opisujesz.

Metody takie jak akupunktura czy Dry Needling są efektywne jeśli wykonywane fachowo z dodaniem jeszcze paru innych metody fizykalnych: dodatkowa elektrostymulacja igieł i ich manipulacja wraz z nakłuwaniem dystalnym czego zwykle większość terapeutów unika, poza tym nagrzewanie, ultradźwięki i jontoforeza z diklofenaku.

Tobie prawdopodobnie bardziej pomógłby dobry fizjoterapeuta z odpowiednim wyposażeniem sprzętowym. Tutaj nie postawimy diagnozy, bo to nie jest miejsce od tego. Moja specjalizacja poza farmacją stosowaną to fizykoterapia z refleksoterapią.

Idź na to prześwietlenie koniecznie.

Myślę, że wypadł Ci dysk międzykręgowy, a dolegliwości spowodowane są naciskiem na korzenie nerwowe wychodzące z kręgosłupa (charakterystyczny piekący ból) - ale to potwierdzi ewentualnie tomografia na którą dostałeś skierowanie. Nie obrażaj się za bardzo na lekarza - ischias, rwa kulszowa, "korzonki" - to często takie opisowe nazwy na nerwobóle z objawami, jakie Ty zgłaszasz. Plecy trzeba odciążyć (na pewno siedząca pozycja za kierownicą temu nie sprzyja), pomaga wzmacnianie mięśni kręgosłupa (ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, potem w domu).

Hej... Postanowiłam się podpiąć pod temat, gdyż ostatnio mam problem z korzonkowami...
Niestety w najbliższym czasie nie będę w stanie odwiedzić lekarza, dlatego pytam się tutaj, czy ktoś z Was stosował preparaty z "czarcin pazurem"... Znalazłam harpagon forte max gdzieś tutaj https://bola-stawy.pl/co-na-bol-stawow-kolanowych-wybrac/, on podobno ma go w składzie i czy warty jest tych niemałych pieniędzy. Czy ktoś miał z nim styczność?...

Nie jest warty.

• Like 1

Tragicznie nie jest warty. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
5 5