Przedłużające się przeziębienie bez gorączki
1 1

2 posts in this topic

Od zeszłego piątku chyba mam przeziębienie. Zazwyczaj mijało samo po 4-5 dniach. Tym razem jest inaczej i też inaczej się objawia niż zawsze.

Piątek, sobota - drapanie w gardle, chrypka, trochę mokrego kaszlu, niedziela - gardło zaczyna boleć, kaszel trochę się nasila, poniedziałek, wtorek - ból gardła mocniejszy, przy przełykaniu też trochę czuć, kaszlenie troche boli, środa - mówienie jest zmienione przez chrypkę, dołącza lejący się katar, czwartek - nadal katar i troche zatkany noc.

Przez cały ten czas w ogóle nie miałem gorączki, nawet stanu podgorączkowego. Czuję się dobrze, jedynie katar jest nieco uciążliwy, a tak poza tym wszystko jest inaczej niż zwykle. Temperature zawsze miałem podwyższoną, zawsze źle się czułem i kaszel zawsze pojawiał się pod koniec a nie na początku, na początku co najwyżej suchy od czasu do czasu, gardło zawsze bardziej dokuczało, katar pojawiał się od razu i ogólnie po kilku dniach samo wszystko mijało, tym razem jutro będzie tydzień.

Czy to samo minie jak poza katarem dzisiaj nic mi nie jest? Czy iść do lekarza?

Edited by Wojtek89

Zawsze grali Ci koncert w tej samej sali z tą samą publicznością.

Teraz pojechali na turnee, więc trochę inaczej to wygląda - inna kolejność, inna publiczność, więc objawy zgoła odmienne.

O ile nie leżysz krzyżem z gorączką 42C, nie czujesz, że Ci mięśnie rozjeżdża niewidzialny walec drogowy i ogólnie nie czujesz nadchodzącego końca to nie ma obaw.

Jak zwykle z przeziębieniem - nie lataj z gołą głową po mrozie, oszczędzaj się o ile możesz.

Uzupełniaj płyny i chłonne materiały celulozowe.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

• Similar Content

• By luqieboy
      Witam czy lekarz ma może wystawić recepte nierefundowaną bez kodu kreskowego jeżeli nie ma podpisanej umowy z nfz lecz nadrukować na niej kod kreskowy PWZ,REGON oraz PESEL pacjenta do zeskanowania czy musi na czystym blankiecie sam wszystko wypisywac?. dodam przykład takiej recepty

• By Ingrit
      Czy lekarze posiadają jakieś wytyczne, w jaki sposób mają znieczulić pacjenta przy konkretnym zabiegu?

Ponieważ właśnie dowiedziałam się (od lekarza), że zabieg, który miałam, powinien być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, natomiast u mnie w miejscowym przez co mam traumę.
      Kto tak naprawdę o tym decyduje?
      Czy każdy lekarz ma własne "zdanie"?

Pozdrawiam.
    • By Ingrit
      Witam.
      Zacznę od tego, że parę lat temu leżałam sobie w szpitalu, a że w szpitalu na oddziale nie było łóżek, to wzięli mnie na korytarz. No i wiadomo, oddział ogólny - od zatruć "kretem" po leukopenię lub inne choróbska. Mimo tak wielkiej higieny, to nabawiłam się jakiegoś grzyba na powiece oka. Oczywiście znając mnie męczyłam się z tym, UWAGA, rok (całe 12 miesięcy!) zanim w ogóle poszłam na wymaz. Przepisany został Travocort. Smarowałam, smarowałam, a przeszło może po aż ponad miesiącu.
      Teraz jest jakaś taka podobna sytuacja, ALE w szpitalu/przychodni/w podobnym miejscu nie było mnie, tak myślę, z parę miesięcy.
      Od jakichś 4 dni mam "coś dziwnego" na górnej wardze ust. To jest coś, co nie wygląda w ogóle na suche, nie jest popękane. Jak się tak poślini, to to w ogóle nie przestaje być takie... jak rękawice nitrylowe?
      Pytanie brzmi tak:
      czy jak raz chorowałam na tego grzyba, to to może się znów pojawiać tak bez powodu?
      Pozdrawiam.
    • By Bylyalkoholik
      Witam serdecznie!

Jestem byłym alkoholikiem. Wiem, że nie wolno za nic spożyć mi nawet śladowej ilości alkoholu.

Zatem w razie przeziębienia, które leki z poniższej listy wolno mi zażywać a które nie?

1. Gripex - tabletki
      2. Grypolek - tabletki
      3. Aspiryna - tabletki
      4. Cholinex - tabletki
      5. Theraflu - saszetki
      6. Thiocodin - tabletki
      7. Acodin - tabletki
      8. Tussipect - tabletki
      9. Tussidex - tabletki
      10. Acodin 150 - syrop dla dzieci
      11. Acodin 300 - syrop dla dorosłych
      12. Apap - tabletki (jeden z najlepszych jak dla mnie)
      13. Ibuprom, Ibuprom zatoki - tabletki
      14. Ibuprofen (na receptę, ale mam)
      15. Mucotussin - syrop
      16. Robitussin - syrop
      17. Paracetamol - tabletki na szybkie zbicie gorączki
      18. Sudafed - krople i tabletki na katar

Moje pytania:

1. Czy prawdą jest, że każdy syrop na przeziębienie lub kaszel albo grypę zawiera etanol, którego nie mogę spożywać?
      2. Czy prawdą jest, że tabletki na przeziębienie, kaszel, grypę, ból głowy mogą zawierać śladowe ilości alkoholu etylowego?
      3. Jeśli w ulotce nie jest napisane nic na temat zawartości alkoholu etylowego, to czy mimo tego leki mogą go zawierać i producent może nie napisać o tym w ulotce?
      4. Które z powyższych produktów (syropy, tabletki, krople) w praktyce zawierają alkohol etylowy a które nie?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję
      Pozdrawiam.
      Łukasz J.
    • By PanCannabis
      Witam serdecznie forumowiczów , piszę tutaj ponieważ nęka mnie 1 problem , otoż od 7 dni przyjmuje antybiotyk Biodroxill , ponieważ dopadła mnie Angina , i tutaj pytanie czuję się juz dobrze , ale cały czas przy najmniejszym wysiłku , mam uczucie gorąca i poce się . Czy jest to efekt uboczny antybiotyku ?