Czas rozpoczęcia stażu po studiach
6 6

15 postów w tym temacie

Czy można rozpocząć staż od razu po obronie pracy magisterskiej, tj. od lipca bądź sierpnia? Czy też koniecznie trzeba czekać do października?

0

Zwyczajowo czeka się do października, czasem jednak uczelnie pozwalają na odstępstwa, ale przynajmniej u mnie na uczelni nie wpłynęło to na przyspieszenie odebrania PWZ i rozpoczęcie pracy.

0

Dziękuję za odpowiedź.

Czy do tego wcześniejszego odbywania stażu potrzebny jest jakiś dużej wagi powód, czy wystarczą tylko chęci do pracy? :)

0

Dziękuję za odpowiedź.

Czy do tego wcześniejszego odbywania stażu potrzebny jest jakiś dużej wagi powód, czy wystarczą tylko chęci do pracy? :)

Nie wystarczą same chęci do pracy, tym bardziej, że niczego to nie zmienia, nie wyprzedzisz konkurencji w kwietniowej giełdzie pracy.

0

A ja zaczęłam wczesniej pracę. W marcu. Czekałam na pwz miesiąc. Byli inni, którzy zaczęli jeszcze wczesniej...

0

Dziękuję za odpowiedź.

zależy od uczelni (czy się zgodzi) oraz od tego, czy znajdziesz aptekę ;)

ja rozpoczęłam w lipcu, w grudniu miałam dyplom, a pwz w styczniu.

0

Jak nie chcecie mieć kiedyś w przyszłości problemów z uznaniem dyplomu poza granicami naszego pięknego kraju, to nie zaczynajcie odrabiania stażu w wakacje :P

0

Otóż to. Sama odbywam teraz staż, więc jestem na bieżąco w tym temacie. Jak rozpoczniesz wcześniej niż w październiku, to za granicą może Twój dyplom być kwestionowany.

0

Dziękuję, za wszystkie informacje, ale nie planuję wyjeżdżać do pracy za granicę, dlatego interesuje mnie tylko możliwość zaczęcia stażu wcześniej niż od października.

0

Dziękuję, za wszystkie informacje, ale nie planuję wyjeżdżać do pracy za granicę, dlatego interesuje mnie tylko możliwość zaczęcia stażu wcześniej niż od października.

dzisiaj nie planujesz a skąd wiesz co będzie za kilka lat? :P

0

I gdzie to sie tak speiszyc? Do sprzedawania Ci tak spieszno? Ja bym korzystal z wakacji ;-)

4

Otóż to. Sama odbywam teraz staż, więc jestem na bieżąco w tym temacie. Jak rozpoczniesz wcześniej niż w październiku, to za granicą może Twój dyplom być kwestionowany.

a na jakiej podstawie?Bo nie ma pełnych 5,5lat czy coś innego?

0

I gdzie to sie tak speiszyc? Do sprzedawania Ci tak spieszno? Ja bym korzystal z wakacji ;-)

Prosiłabym tylko o merytoryczne odpowiedzi :)

0

a na jakiej podstawie?Bo nie ma pełnych 5,5lat czy coś innego?

Wiesz co, nam tłumaczył to opiekun stażu tak, że studia farmaceutyczne skoro trwają 5,5roku to kończą się w marcu. Ostatni semestr trwa od paż do marca. Dany rok akademicki jest do końca września, więc jak rozpoczniesz staż w lipcu/sierpniu to nałożą się tak jakby dwa okresy (V i VI rok) i w tym może tkwić problem.

0

a moze rodzice maja siec aptek i jej/jego zycie to beda jedne wielkie wakacje a chodzi tylko jak najszybciej papiery dostac ? ;)

2

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
6 6