niedoczynność tarczycy w ciąży
1 1

1 post in this topic

Witam,

Mam pytanie odnośnie niedoczynności tarczycy w ciąży. Obecnie jestem w 21 tygodniu.

Po potwierdzeniu ciąży przez lekarza ginekologa dostałam skierowanie na różne badania, w tym TSH.

W 11 tc TSH wynosiło 2,82, więc lekarz ginekolog skierował mnie do endokrynologa, aby dodatkowo prowadził mnie w trakcie ciąży. Pani endokrynolog przepisała mi Euthyrox N25.

W 16 tc TSH 2,79, FT4 0,83, natomiast anty TPO 10,84 - pani endokrynolog przepisała Euthyrox N50

20 tc TSH 6,07, FT4 1,25. Pani endokrynolog stwierdziła, że to niemożliwe, kazała powtórzyć badanie TSH w innym laboratorium i przepisała Euthyrox N75. Jednak powiedziała, żeby zostać przy dawce N50 i po wykonaniu ponownych badan skontaktować się z nią telefonicznie. Badania powtórzyłam, TSH wyniosło 4,565, lecz lekarka pomimo wcześniejszych ustaleń odmówiła rozmowy telefonicznej tłumacząc się urlopem. Rozumiem, że skoro wynik jest dalej powyżej normy dla kobiet w ciąży powinnam zacząć brać dawkę 75…

W najbliższych dniach umówię się do innego lekarza, jednak mam pytania:

Czy to jest normalne, że TSH jest aż tak zmienne w trakcie ciąży oraz czemu aż tak wzrosło mimo zwiększonej dawki. Czym może grozić taki wysoki poziom TSH?

Zaznaczę, że badania zawsze wykonywałam na czczo, nie pomijałam dawki leku.

Dodatkowo przyjmuję jodid 200, witaminę D3, kwas foliowy, Magne B6 oraz Luteinę 100. Wcześniej brałam dodatkowo Nystatnę ze względu na infekcję.

Dziękuję za odpowiedź

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

• Similar Content

• By ewaimichal
      witam mam pytanie jestem w 24 mc i bylam dzis u lekarza bo boli mnie gardlo i ucho lekarz przepisal mi antybiotyk AZITROLEK 500 i nie wiem czy jest on bezpieczny dla maluszka prosze o porade !!!!
    • By cytryna
      Witam, czy mozna stosować jakiejś maści/żele na ból kregoslupa w 3 trymestrze ciąży? Z tego co się orientuje to p/bolowe, rozgrzewajace i chłodzace odpadają.
    • By cytryna
      Witam jestem w 20 t.c i nabawiłam się hemoroidów, stosowałam maść Avenoc, czopki Unigel Procto bez efektów, co bym mogła jeszcze zastosować? koniecznie w maści.
      Zastanawiam się nad procto-glyvenolem, proszę o radę
    • By 19siwy20
      Witam, moja narzeczona jest w ciąży (18 tydzień), i ostatnio dość mocno bolało ją gardło i miała dość mocny kaszel. Postanowiliśmy wczoraj wieczorem pójść do szpitala na dyżur żeby lekarz zobaczył czy nic się nie dzieje z oskrzelami no i przepisał coś. Lekarz przepisał syrop Tussipini D oraz kazał brać 3 razy po 2 tabletki witaminy C 200mg. i tutaj moje pytanie, na etykiecie syropu piszę, że nie zażywać w czasie ciąży a o witaminie C, że też nie należy za dużo brać?? Czy lekarz dobrze przepisał i może narzeczona to bezpiecznie zażywać??
    • By photogosiek
      Witam
      Z racji na ciągnącą się prawie tydzień infekcje gardła i pozytywnego wyniku strep A testu lekarka wypisała mi receptę na Duomox. Dopytywałam ginekologa czy mogę wziąć teraz ten lek i powiedział, że jeśli jest taka konieczność to mogę. Natomiast nie przyszło mi do głowy za wczasu upewnić się o dawkę. Internistka przepisała 1g co 8 godzin a więc w sumie 3000mg na dobę przez 10 dni. Mniej więcej zgadza się to z ulotką, więc przyjęłam to ze zrozumieniem. Jednak gdy wstałam na nogi po dwóch dniach kuracji zaczęłam przeglądać Internet i w większości wątków przyszłych mam biorących antybiotyk dawki nawet przy anginie były mniejsze (np 500mg x3 albo 1000mg x2). Tak więc zmartwiłam się czy moja dawka jest ustalona dobrze. Niestety jest o 7tc więc i tak umieram ze strachu bo to okres najgorszy z najgorszych poz względem leków. Zastanawiam się też czy jest szansa że w ogóle byłaby szansa że lekarz skróciłby czas przyjmowania leku (po 2 dniach ustały objawy) czy te 10 dni jest absolutnie niezmienne.

Pozdrawiam
      Anna