Srebro koloidalne - tonik
1 1

4 posts in this topic

Witam serdecznie,

Nie wiem czy zamieszczam pytanie w odpowiednim dziale, ale myślę, że można to podpiąć pod kategorię dermokosmetyków. Mianowicie chodzi mi o srebro koloidalne w formie toniku do przemywania twarzy - kupiłam butlę już jakiś czas temu, ale do tej pory nie zastosowałam preparatu ani razu po przeczytaniu kilku artykułów na temat srebrzycy. Czy istnieje w ogóle taka możliwość, żeby preparat ze srebrem stosowany zewnętrznie mógł wywołać tę chorobę? Z tego co się orientuję preparat, który posiadam ma stężenie 37ppm.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Preparaty o takim stężeniu nie wywołają srebrzycy ani niczego innego.

Ich istnienie jest wynikiem kampanii reklamowej, która podaje zapewnienia nie poparte żadnymi danymi naukowymi.

Preparaty o odpowiednim stężeniu srebra koloidalnego są otrzymywane w wyniku odpowiedniej reakcji strącenia srebra koloidalnego.

Są to wtenczas preparaty lecznicze - nie kosmetyki.

Wszelkiego rodzaju kosmetyki, dermo-whatever "ze srebrem koloidalnym" lub "minerałami koloidalnymi" - nadają się... w zasadzie nie wiem do czego się nadają.

• Upvote 1

A wyroby medyczne? Deklarowane do leczenia infekcji. Zero informacji o stężeniu i niepubliczne badania kliniczne. Ja mam z nimi ogromny problem i boli mnie ta dziura w prawie która pozwala na istnienie takich cudaków.

• Upvote 1

Cóż poradzić.

Polska rynek - dzika rynek :)

Dzięki dziurom w prawie i łatwo sterowalnemu społeczeństwu takie kwiatki dobrze się sprzedają.

Może pomogłaby dobra, rządowa strona, która by trochę prostowała reklamy, dziwadła kosmetyczne i inne bzdury.

• Upvote 1