3 posty w tym temacie

Witam

Wczoraj przeglądając internet dowiedziałam się, że GIF wycofał 7 partii systemu transdermalnego Lisvy (gestoden + etynyloestradiol) w związku ze stwierdzeniem wyników stabilności poza specyfikacją. Co to oznacza? Chodzi o błędy na opakowaniu/ulotce ? Czy o upośledzone działanie substancji czynnych ?

Link do decyzji GIF:

https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/942,Decyzja-Nr-36WC2016.html

no przeca napisane jest w decyzji - wyniki stabilności poza specyfikacją - czyli nie chodzi o ulotkę a o to, że system transdermalny nie działa tak jak powinien. :D w skrócie

• Upvote 2

Dałeś z grubej rury. ;-)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
3 3

• Podobna zawartość

• Przez Desdemona
      Dzień dobry.
      Mam pytanie odnośnie oddziaływania chromu i Feksofenadyne na Novynette. Novynette biorę od wielu lat (ok8-9). Wcześniej brałam Microgynon 21, ale skutecznie hamował mi libido.
      Czy 100 mcg chromu i 180 mg Feksofenadyne mogą sprawić, że antykoncepcja może okazać się nieskuteczna i w ten sposób mialabym niechciana niespodziankę w postaci ciąży? Raz wyczytałam, że ze zestaw witamin i minerałów, który zawiera w sobie 100 mcg chromu powinnam zażywać najwcześniej 4 godz po Novynette. Ale efekt był tak, że idąc do pracy zapomniałam zabierać że sobą witaminy i prawie ich nie brałam, co poskutkowalo znacznym pogorszenie samopoczucia i osłabieniem. Zawsze brałam wszystko razem rano. (plus 75 mg Wellbutrinu). Kiedys farmaceuta powiedział mi w aptece, że to wszystko nie koliduje że sobą, ale ja tak panicznie boję się ciąży... Nie wiem w jaki sposób zażywać ta antykoncepcje, aby nie kolidowala z innymi preparatami, które zażywam. Dlatego proszę o radę i wytłumaczenie mi tego.
      Wspomniałam też o feksofenadynie, która zażywam w dawce 180 mg. Czy to prawda, że magnez utrudnia jej wchłanianie? Magnezu rano biorę 500 mg w formie mleczanu (51 mg MG 2++). Lek to Maglek B6. Biorę go rano, po poludniu i niekiedy wieczorem, jak sobie przypomnę.
      I jeszcze mam jedno pytanie odnośnie antykoncepcji, która stosuje ok 14-15 lat z niewielkimi przerwami. Łącznie na pewno nazbierało by się ok 10 lat. Jakie badania powinnam zrobić, aby wykluczyć ryzyko zakrzepicy. Przyznam, że od jakiegoś czasu prawa noga, a szczególnie stopa ma niekiedy tendencje do drętwienia. Dodam że u mnie w rodzinie nie było chorób tego typu. Lekarz przepisał mi tylko D-dimery, ale i tak z wielkim trudem. W tygodniu wybieram się na badania. Tutaj na forum przeczytałam, że nie jest to wystarczające badanie.
      Bardzo proszę o rozwijanie moich wątpliwości.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

• Przez sal
      Z szałta:
      http://wrzucaj.net/image/2nN
      http://wrzucaj.net/image/2nU

(lajki proszę przekazywać Heldze)
    • Gość Anna
      Przez Gość Anna
      Witam.
      Od ginekologa dostaje kilka recept na tabletki antykoncepcyjne na których wpisuje sobie datę i wykupuje. Te recepty są wydrukowane i znajduje się na nich mój wiek. W między czasie miałam urodziny i wiek się zmienił. Zostało mi kilka recept z tym nieprawidłowym wiekiem. Czy mogę jeszcze zrealizować te recepty?
      Z góry dziękuję za odpowiedz
      Pozdrawiam