Migdał
2 2

5 posts in this topic

Mam problem natury laryngologicznej. Wiem, mam świadomość że najlepiej do lekarza , w tym że od ponad miesiąca nic innego nie robię jak konsultuję problem.

Po 1wsze - w październiku zaczęło boleć mnie podniebienie. Laryngolog zły, że podniebienie nie może boleć ocenił to na wysuszoną śluzówkę.

Minęła spokojna zima. Od 2 miesięcy nawrócił mi ten ból- dyskomfort.

1wsza diagnoza- grzybica jamy ustnej i 2 opakowania nystatyny doustnie.

Zrobiłam za jakiś czas wyniki. OB 7. CRP <1. Za mało krwinek białych, za dużo bazocytów. W ocenie lekarzy odchylenie znośne.

Po jakimś czasie dostrzegłam coś obok prawego migdała. Wydawało mi się, że to ropień. Lekarz nie będąc pewnym zapisał amotaks 1.0. Powiedział, że jest powiększony nieznacznie ten migdał.

Antybiotyk zjedzony. Problem dalej. Wizyta u laryngologa- 3ci migdał blokujący 2/3 - do wywalenia.

Co do podniebienia nie wiadomo. mnie boli typowo prawa strona. Mam wrażenie, że wyczuwam tam zgrubienie. Zrobiłam wymaz- czysty. Podniebienie podrażnione...

W poniedziałek mam kolejną wizytę. Pytanie czy może być to coś wirusowego? Czy wymaz pobrany z podniebienia zamiast z gardła zmienia coś?

Dodam, że ból często pojawia się przy głębszym wdechu.

Jak ja się naczytałam internetów to tam wszędzie najgorsze opcje opisane.

Lekarka skupiła się na trzecim migdale nie patrząc na te normalne.

Na lewym migdale pojawiły się dwie białe plamki.

,

o borze świerkowy. ja myślałem, że tylko nauczyciele tak mają. może ósemką ząbi?

A jak z zatokami? może tak się jakieś zakażenie przyplątało. a jesteś spuchnięta po tej stronie, która Cię boli?

Strzel se fotę uzębienia w RTG ... może ósemka idzie w bok

8mek nie mam, wywalone. Zdjęcie zatok czyste- wszystko ok.

Pani doktor stwierdziła , że mam do wywalenia wszystkie migdały bo robią mi się krypty.

Ból podniebienia nie wiem i tak od czego. No nic.

Boje się trochę usuwać wszystkie...