... lub czasopisma
6 6

16 posts in this topic

Hej,

macie może do polecenia czasopismo branżowe, które warto prenumerować w ramach utrwalania/poszerzania wiedzy? Coś, co pozwoli być na bieżąco ze zmianami w przepisach prawnych, nowinkami lekowymi etc.

Ewentualnie: jakie wg was książki są niezbędne w bibliotece domowej farmaceuty?

Pozdrowionka :)

eee spodziewałam się, że ktoś jakąś aferkę wykrył ....

tak. iff

• Upvote 1

Aferek to nam nie brak :) iff obczajane, ale coś papierowego do kawki by się nadało. Nad mgr.farm właśnie myślałam, dzięki. Coś jeszcze? Coś książkowego? Macie swoje ulubione "biblie"?

Aferek to nam nie brak :) iff obczajane, ale coś papierowego do kawki by się nadało. Nad mgr.farm właśnie myślałam, dzięki. Coś jeszcze? Coś książkowego? Macie swoje ulubione "biblie"?

nie mówisz o farmakopei B)

osoz jest fajny

Guest kfiaciarka

jak masz środki to znajdzie się trochę makulatury: farmacja polska, lek w polsce (jest też forma w pdf i prenumerata tańsza niż papier).

LOL nie ma sensownego pisma branżowego dostarczanego do aptek. Wszystkie reprezentują ten sam poziom, dopasowany do sfeminizowanej i znudzonej życiem grupy zawodowej.

Polecam lekturę Farmacji Współczesnej i innych podobnych czasopism naukowych. Nie dowiesz się jak działają kiełki i jaka torebka jest do wygrania za krzyżówkę, ale dowiesz się o ciekawych interakcjach i zbierzesz doświadczenia.

• Upvote 2

Ja na początku czytałam opiekę farmaceutyczną z Med*Pharmu...mają fajne działy: choroby oczu, cukrzyca, depresja, ciśnieniówka...uważam, że nawet fajnie napisane: jak rozmawiać z pacjentem, o co można zapytać (ale kto co lubi), co nadaje się do polecenia itp.

Czasami sięgam też do najnowszych wytycznych towarzystwa kardiologicznego, biabetologicznego itp.... są tam zebrane standardy leczenia, które obecnie się stosuje.

Pytanie czego szuka czytelnik - jak wiedzy fachowej, to zazwyczaj olewa się pisemka branżowe.

nie szukam krzyżówek, ale też nie czasopisma typowo naukowego, skupionego wyłącznie na lekach. Myślałam, że jest coś, co jest kierowane do ambitnych farmaceutów aptekarzy ;) - tak jak pisałam, nowe leki wprowadzane na rynek, kierunki w jakich idą badania naukowe, ale też omówienie aktualnych nowelizacji przepisów prawa farmaceutycznego, usystematyzowanie wiedzy nt wybranych grup OTC...

nie szukam krzyżówek, ale też nie czasopisma typowo naukowego, skupionego wyłącznie na lekach. Myślałam, że jest coś, co jest kierowane do ambitnych farmaceutów aptekarzy ;)/> - tak jak pisałam, nowe leki wprowadzane na rynek, kierunki w jakich idą badania naukowe, ale też omówienie aktualnych nowelizacji przepisów prawa farmaceutycznego, usystematyzowanie wiedzy nt wybranych grup OTC...

Aptekarz Polski

• Upvote 1

Myślałam, że jest coś, co jest kierowane do ambitnych farmaceutów aptekarzy ;)

Za mała grupa docelowa.

• Upvote 2

Osobiście czytuje wiedzę dwie strony z wartoświoymi mareriałami. Pierwsza dotyczy chorób płuc pochp i ipf a druga dotyczy płynoterapii. Naprawdę porcja konrtetnej wiedzy.