Przerwa po stosowaniu witamin
5 5

11 posts in this topic

Witam mam pewien problem, stosowałem witaminy Vitotal Men i zgodnie z ulotką po 3 miesiącach odstawiłem witaminy. Problem polega na tym, że nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi po jakim czasie mogę znowu zacząć je zażywać. Byłem w 4 aptekach i niestety w każdej z nich padła inna odpowiedz (od 1 miesiące do pół roku), ale wszędzie było widać, że to taka wymyślona odpowiedź bez pewności. Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc i napisać po jakim czasie mogą wrócić do witamin??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co je stosowałeś? Jezeli nie jestes wyniszczony ani alkoholik i masz normalna dietę to poza wit D3 przyjmowanie jakichkolwiek witamin jest bez sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego zażywanie witamin jest bez sensu?? A jeśli chodzi o witaminę D, to poleciłby Pan jakąś konkretną??

Dziękuję za odpowiedź.

Edited by 19siwy20

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez sensu bo jeśli normalnie jesz, to dostarczasz ich WYSTARCZAJĄCO w pożywieniu ...jedz owoce i warzywa ....witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki, wszyscy mają dziarskie minki bo zjadają witaminki...... ;)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybieraj witaminy d3, które są w kapsułkach, w roztworze olejowym. Jedz razem z tłustym jedzeniem (mięso, oleje, masło).

Pamiętaj, że lepiej jest się wystawić na Słońce niż łykać.

Poza tym tak jak wspomnieli Koledzy - masz jeść normalnie, zbilansuj dietę jeśli stołujesz się często w maku czy xxkingu.

 

Poszukaj w sieci doniesień od ok. 2012 o bezsensownej suplementacji sztucznymi witaminami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc i napisać po jakim czasie mogą wrócić do witamin??

 

miesiac przerwy jest wskazany ze wzgledu na zen-szen, dlugotrwale stosowanie moze dac objawy tzw zespolu zenszeniowego tj. niepokoj, bole glowy, rozdraznienie i bezsennosc, a nawet wzrost cisnienia krwi ... jesli wczesniej zaobserwujesz takie objawy to nalezy przerwac taka kuracje z zen-szeniem . o celowosci stosowania witamin nie dyskutuje, jesli czujesz sie po nich lepiej to nie widze powodu do odmawiania sobie w imie jakichs radykalnych teorii, gadanie o zbilansowanej diecie jest bardzo efektowne ale malo efektywne ;)

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się co do miesiąca. Ale w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim faktycznie zastanowiłabym się nad ich braniem. Chyba, że nie jadasz warzyw i owoców w ogóle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

co do terminu czy mogę już brać witamy sprawa wyjaśniona, bo mam już 3 m-ce przerwy. Teraz dalej, jadam owoce, warzywa, biegam, rzadko zdarza się jakiś fast food więc raczej zdrowo. Więc teraz inne pytanie czy jest sens żebym brał witaminy, czy mogą zaszkodzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz dalej, jadam owoce, warzywa, biegam, rzadko zdarza się jakiś fast food więc raczej zdrowo. Więc teraz inne pytanie czy jest sens żebym brał witaminy

 

nie ma sensu . tranik se kup bedziesz mial omega i wit d i to wsio by bylo :) tylko dobry w plynie najlepiej a nie tanie kapsulki ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakiś konkretny, dobry w rozsądnej cenie byś poleciła :) zdam się na fachowca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakiś konkretny, dobry w rozsądnej cenie byś poleciła :) zdam się na fachowca :)

 

w kazdej aptece ci poleca, nie chce wymieniac konkretnych nazw bo sa rozne na rynku ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
5 5

  • Similar Content

    • By pill
      Czy istnieje jakiś skuteczny preparat który zmniejsza liczbę wrastających włosków po depilacji u kobiety? Może coś z mocznikiem?
    • By Mokiko
      Witam
      Mam na rec zapisany Metformax 500 3 op a 120 szt (dokladnie tak)
      Poniewaz takie opakowanie nie istnieje czy mozna wydac z refundacja 360 tab w innych opakowaniach naprzyklad 6 po 60
       
      Dziekuje
    • By Ingrit
      Witam.
      W piątek 17.07 miałam zabieg na oddziale otolaryngologicznym (odwarstwienie błony śluzowej nosa). W zasadzie nie wiedziałam na czym to polega, ordynator wyjaśnił mi trzy po trzy. Nie planowane było, żebym w ogóle została w szpitalu po tym zabiegu... a jednak...
      Na początek była konsultacja lekarska i zadecydowali, że odwarstwią lewą dziurkę w nosie. Włożyli mi jakieś gaziki nasączone czymś, co sprawiło, że cała twarz mi zdrętwiała. Ale nadal wszystko czułam. Potem wbili mi się igłą.... bolało jak cholera. Chwilę później usłyszałam "siostro, podaj skalpel" to odstawiłam taki cyrk, że dwóch lekarzy mnie trzymało. Oczywiście zabieg był w pozycji siedzącej, więc mogłam głową się szarpać w lewo, w prawo, byle, żeby uciec... Bolało niemiłosiernie jak mi coś przecięli skalpelem, myślałam, że zejdę z bólu. Krew się lała, że dostałam jakieś dwa zastrzyki na krzepnięcie krwi (pierwszy o szybkim działaniu, drugi o wolnym). Skończyło się i tak, że nie mogłam przestać płakać i krzyczeć, więc dwa razy domięśniowo diazepam. Ale nadal się lało. Ciągle wymieniali tamponadę przednią. Krwotok trwał ze dwie godziny, lało się jak z wodospadu Niagara.
      Moje pytanie brzmi, czy to miało prawo tak okropnie boleć, czy mój mózg sobie wyobraził to i tak naprawdę nic nie czułam?
      Pozdrawiam.
    • By adamoso78
      Witam,
      choruję na astmę i alergię i przyjmuję Symbicort 2x1 lub gdy czuję się gorzej 2x2, Singulair 1x1 gdy czuję się gorzej (głównie w okresie pylenia), Berotec jeżeli zajdzie taka potrzeba (w efekcie kilka razy do roku), Telfexo 1x1 (w okresie pylenia), coś na katar (Otrivin, Avamys, Nasometin, w okresie pylenia).
       
      Mam tendencję do wysokiego tętna (nie zdiagnozowano przyczyny). Często spoczynkowe mam około 100, podczas wysiłku blisko 200. Przy czym ciśnienie mam niskie. Zwykle ok. 100/60. Jestem raczej mikrym człowiekiem. Mam ledwie 160cm wzrostu.
       
      Niemal ciągle trzęsą mi się ręce. A jako, że jedynym stałym lekiem jest u mnie Symbicort, to zastanawiam się czy to może być od niego, czy raczej od tego wysokiego tętna? Trzęsienie widać, czasem trudno mi trafić w klawisze w telefonie lub posłodzić herbatę niewysypując cukru z łyżeczki. Lekarze to bagatelizują i każą brać dalej wszystkie leki.
       
      Czy powinienem się martwić i odstawić jakiś lek?
    • By Kamfora
      Jak wytłumaczyć osobie, że stosowanie leków czy preparatów typu woda utleniona czy spirytus jest niezdrowe? Co innego przeterminowanie dzień czy dwa, ale kilka miesięcy, rok, dwa? To tyczy się wszystkiego... sterydowych maści, tabletek wszelakich, płynów.
      Uzasadnienie "będzie działać słabiej, ale będzie", "przeterminowanym spirytusem będziemy odkażać blat" mnie to jakoś nie przekonuje...
      Czy może ja przesadzam? Co o tym sądzicie?