Specjalizacja
13 13

75 posts in this topic

Witam, pytanie do osób posiadających specjalizację. Teraz właściwie nie jest potrzebna do zostania kierownikiem, czy zatem warto ją robić? Dała Wam konkretną i przydatną wiedzę? Czy szkoda czasu i pieniędzy? Pytanie dotyczy pracy w aptece otwartej.

Witam!

Chciałabym zasięgnąć nieco informacji na temat specjalizacji aptecznej- może ktos robił niedawno

Przede wszystkim- jak wygląda egzamin (szczególnie z receptury), jak (ogólnie) sie do niego uczyć, na co zwrócić uwagę, jakie podręczniki byłyby godne polecenia

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje

Pozdrawiam

No właśnie, mam ten sam problem, ciekawa jestem Waszych opinii

Wyszukiwarka na forum działa. Tematów i dyskusji było MULTUM.

Ale może coś nowego zaszło/zachodzi w temacie ? ;) W końcu "wszystko płynie",czy tak jakoś...;)

studia kończyłem 16 lat temu. trochę się od tej pory zmieniło. i specjalizację robię coby sobie odświeżyć i douczyć. kursy na punkty nie interesują mię

studia kończyłem 16 lat temu. trochę się od tej pory zmieniło. i specjalizację robię coby sobie odświeżyć i douczyć. kursy na punkty nie interesują mię

Moim zdaniem lepsza opcja niż robienie zaraz po studiach. Wynudziłam się wtedy okropnie i uznałam, że niepotrzebnie traciłam czas.

Moim zdaniem lepsza opcja niż robienie zaraz po studiach. Wynudziłam się wtedy okropnie i uznałam, że niepotrzebnie traciłam czas.

Ja robię 3 lata po studiach i widzę, ze warto :P

Zamiat leczenia grypy lecenie interferonem WZW B

• Upvote 1

WZW C, Wiechu.

fakt

Z rozwiązań alternatywnych do rozważenia - w podobnym czasie, choć nieco większym nakładem środków, można zrobić niestacjonarne studia na zupełnie innym kierunku i mieć drugi zawód w ramach potencjanej "dywersyfikacji dostaw uposażenia" :)

• Upvote 2

Do tego nie trzeba robić studiów tylko zdobyć twardą umiejętność- spawacz, stolarz, murarz, kafelkarz. I zarobisz więcej i przyjemniej. A jeśli znasz język- bajka. Ale to taki offtop....

• Upvote 1

Oczywiście, że tak - dodałbym też operatora dźwigu :)

Biorąc pod uwagę kompozycję płciową zawodu, umiejętności typu "stolarz, murarz, kafelkarz" ("tinker, tailor..." ;) ) mogą nieco wykraczać poza możliwości fizyczne wielu pretendentów - skupiłbym się więc bardziej na kierunkach związanych z obsługą maszyn - dźwig, koparka, kombajn (w opcji sezonowej), widlak..... TIR .... ;)

A czy to nie było przypadkiem pytanie o specjalizację? :P A Wy tu takie męskie zawody/wywody poruszacie ;)

Moim skromnym zdaniem, warto zrobić, ale nie zaraz po studiach, żeby nie przemęczyć materiału. Jak uznasz, że pracując po studiach wszystko już wiesz i umiesz, to będzie sygnał żeby się wybrać na specjalizację, a wtedy "oni" rozwieją Twoją pewność siebie ^_^:D

A czy to nie było przypadkiem pytanie o specjalizację? :P A Wy tu takie męskie zawody/wywody poruszacie ;)

Moim skromnym zdaniem, warto zrobić, ale nie zaraz po studiach, żeby nie przemęczyć materiału. Jak uznasz, że pracując po studiach wszystko już wiesz i umiesz, to będzie sygnał żeby się wybrać na specjalizację, a wtedy "oni" rozwieją Twoją pewność siebie ^_^:D

jedna Kopacz była

Chciałabym się upewnic - może ktos podpowie- czy, aby mieć dostęp do wszystkich tematów poruszanych na IFF (w tym np. odnosnie specjalizacji) muszę należeć do jakiejś grupy np. Farmaceuta i czy aby dostać się do tejże grupy muszę wysłać skany dyplomu i prawa wyk. zaw.? Z góry dziekuję za pomoc :)

Zgadza się i jeszcze ilość postów odpowiednią.

Ja po skończonym kursie , w trakcie "nauki" do egzaminu. Jak dla mnie szkoda czasu i kasy. Może kiedyś zmienię zdanie.

Dziękuję :) Tak dopytuję, bo mam pewne obawy przed wysyłaniem swoich danych.

Ja robię specjalizację w Krakowie i nie jest to całkiem stracony czas. Można się czasem czegoś ciekawego dowiedzieć czy coś odświeżyć. Niestety tylko czasem. Studia kończyłam na tej samej uczelni i jestem w stanie stwierdzić, że treść niektórych wykładów jest praktycznie niezmieniana przez kilka ładnych lat. Bardzo ciężko jest z dostosowywaniem wiedzy do słuchacza - czyli mamy cały wykład opowieści dziwnej treści o receptorach, chemiach leków itp. oraz 15 minut przydatnych informacji, które trzeba wyłowić. Na pewno za takie pieniądze (zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne zarobki w aptekach ) oczekiwałoby się czegoś więcej. Generalnie największym problemem jest fakt, że większości wykładających jest łatwiej prowadzić te same prezentacje co dla studentów niż przygotować coś nowego.

Zgadzam się w 100%, a do tego tak jak ostatnio 5 min przerwy między wykładami.... to ponad moje siły wysiedzieć non stop, zwłaszcza że przez cały tydzień człowiek w ruchu w aptece, a tu jak zasiądę a do tego słyszę ten "nieustannie monotonny" ton głosu wykładowcy, to mój mózg bez względu na wysokość dźwięku przechodzi w fazę spoczynku a ciało w charakterystyczny stan tiku "kłaniania się" :P

Przetestowane w różnych sytuacjach, nie tylko na wykładach :D

Guest kfiaciarka

Chciałabym się upewnic - może ktos podpowie- czy, aby mieć dostęp do wszystkich tematów poruszanych na IFF (w tym np. odnosnie specjalizacji) muszę należeć do jakiejś grupy np. Farmaceuta i czy aby dostać się do tejże grupy muszę wysłać skany dyplomu i prawa wyk. zaw.? Z góry dziekuję za pomoc :)/>

Tak, musisz się zweryfikować u admina.

Ja zaczęłam 7 lat po studiach i generalnie widzę korzyści. Chociaż niektóre nowości lekowe na wykładach bywały pomijane. Dla mnie największy ból to receptura, większość czasu przepracowałam w aptekach bez i teraz nauka do egzaminu to masakra.

• Upvote 2