Wybuchy gorąca, pocenie się
1 1

2 posts in this topic

Witam serdecznie forumowiczów , piszę tutaj ponieważ nęka mnie 1 problem , otoż od 7 dni przyjmuje antybiotyk Biodroxill , ponieważ dopadła mnie Angina , i tutaj pytanie czuję się juz dobrze , ale cały czas przy najmniejszym wysiłku , mam uczucie gorąca i poce się . Czy jest to efekt uboczny antybiotyku ? :o

Nie - efekt rekonwalescencji po ciężkiej infekcji jaka jest angina

Guest
This topic is now closed to further replies.
1 1

• Similar Content

• By Wojtek89
      Od zeszłego piątku chyba mam przeziębienie. Zazwyczaj mijało samo po 4-5 dniach. Tym razem jest inaczej i też inaczej się objawia niż zawsze.
      Piątek, sobota - drapanie w gardle, chrypka, trochę mokrego kaszlu, niedziela - gardło zaczyna boleć, kaszel trochę się nasila, poniedziałek, wtorek - ból gardła mocniejszy, przy przełykaniu też trochę czuć, kaszlenie troche boli, środa - mówienie jest zmienione przez chrypkę, dołącza lejący się katar, czwartek - nadal katar i troche zatkany noc.
      Przez cały ten czas w ogóle nie miałem gorączki, nawet stanu podgorączkowego. Czuję się dobrze, jedynie katar jest nieco uciążliwy, a tak poza tym wszystko jest inaczej niż zwykle. Temperature zawsze miałem podwyższoną, zawsze źle się czułem i kaszel zawsze pojawiał się pod koniec a nie na początku, na początku co najwyżej suchy od czasu do czasu, gardło zawsze bardziej dokuczało, katar pojawiał się od razu i ogólnie po kilku dniach samo wszystko mijało, tym razem jutro będzie tydzień.
      Czy to samo minie jak poza katarem dzisiaj nic mi nie jest? Czy iść do lekarza?
    • By Ingrit
      Witam.
      Zacznę od tego, że parę lat temu leżałam sobie w szpitalu, a że w szpitalu na oddziale nie było łóżek, to wzięli mnie na korytarz. No i wiadomo, oddział ogólny - od zatruć "kretem" po leukopenię lub inne choróbska. Mimo tak wielkiej higieny, to nabawiłam się jakiegoś grzyba na powiece oka. Oczywiście znając mnie męczyłam się z tym, UWAGA, rok (całe 12 miesięcy!) zanim w ogóle poszłam na wymaz. Przepisany został Travocort. Smarowałam, smarowałam, a przeszło może po aż ponad miesiącu.
      Teraz jest jakaś taka podobna sytuacja, ALE w szpitalu/przychodni/w podobnym miejscu nie było mnie, tak myślę, z parę miesięcy.
      Od jakichś 4 dni mam "coś dziwnego" na górnej wardze ust. To jest coś, co nie wygląda w ogóle na suche, nie jest popękane. Jak się tak poślini, to to w ogóle nie przestaje być takie... jak rękawice nitrylowe?
      Pytanie brzmi tak:
      czy jak raz chorowałam na tego grzyba, to to może się znów pojawiać tak bez powodu?
      Pozdrawiam.
    • By adamoso78
      Witam,
      choruję na astmę i alergię i przyjmuję Symbicort 2x1 lub gdy czuję się gorzej 2x2, Singulair 1x1 gdy czuję się gorzej (głównie w okresie pylenia), Berotec jeżeli zajdzie taka potrzeba (w efekcie kilka razy do roku), Telfexo 1x1 (w okresie pylenia), coś na katar (Otrivin, Avamys, Nasometin, w okresie pylenia).

Mam tendencję do wysokiego tętna (nie zdiagnozowano przyczyny). Często spoczynkowe mam około 100, podczas wysiłku blisko 200. Przy czym ciśnienie mam niskie. Zwykle ok. 100/60. Jestem raczej mikrym człowiekiem. Mam ledwie 160cm wzrostu.

Niemal ciągle trzęsą mi się ręce. A jako, że jedynym stałym lekiem jest u mnie Symbicort, to zastanawiam się czy to może być od niego, czy raczej od tego wysokiego tętna? Trzęsienie widać, czasem trudno mi trafić w klawisze w telefonie lub posłodzić herbatę niewysypując cukru z łyżeczki. Lekarze to bagatelizują i każą brać dalej wszystkie leki.

Czy powinienem się martwić i odstawić jakiś lek?
    • By Martinez83
      Dzień dobry
      mam pytanie odnośnie trwania skutków ubocznych po Metotreksacie.
      W celu usunięcia ciąży pozamacicznej przez 4 dni dostawałam, podczas pobytu w szpitalu, dożylnie 97 mg dziennie Metotreksatu, ostatnia dawkę dostałam w czwartek. Do wczoraj jedyne skutki uboczne to była suchość skóry, wzmożone pragnienie, czerwone wypryski na skórze, swędzenie, lekki ból gardła i brzucha. Dzisiaj w nocy zaczęło mnie okropnie boleć gardło, szczególnie przy przełykaniu. Myślałam, że to może jakaś alergia na lek, ponieważ nikt mnie o takich skutkach ubocznych nie uprzedzał. Pojechałam więc na SOR gdzie skierowano mnie na oddział laryngologiczno-onkologiczny. Tam lekarz powiedział mi, że mam strasznie wysuszone gardło ponieważ za mało piłam (trudno w nocy pić śpiąc). Zalecił mi 4 razy dziennie ssać laryng-up i i płukać gardło glimbaxem oraz pić dużo płynów.
      Wypiłam już dzisiaj 1,5 litra wody, co nie jest łatwe kiedy każdy łyk sprawia ból, płukałam gardło i ssałam pastylki, na razie zbyt mi to nie pomogło.
      Właściwie pytania mam dwa, co mogę jeszcze zrobić, żeby ulżyć sobie w bólu gardła oraz jak długo może utrzymać się jeszcze ta suchość gardła?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • By emcio120
      Witam , mam skierowanie na rezonans magnetyczny i nie mogę się rozczytać , pomocyy :confused:

Tu jest link ze zdjęciem :
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cda3451a53cff327.html