Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
1 1

5 posts in this topic

Witam. Jestem tu pierwszy raz i proszę o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytanie:

Choruję od 3 lat na chorobę wymienioną w tytule. Przyjmuję ######X 2x3 tabletki. Moje pytanie: czy przy tej chorobie i tych tabletkach mogę okazjonalnie wypić alkohol? Od początku choroby nie miałem go w ustach. Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Mam prawie 70 lat.

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję na konkretną odpowiedź.

O ile dobrze się domyślam, o jakim leku mówisz (nazwa ukryta w poście), to brak jest jednoznacznych interakcji z alkoholem. Nie mniej jednak, jak się orientujesz, w tej chorobie jest całkowity zakaz picia alkoholu. To samo papierosy. Samo leczenie jest bardzo uciążliwe i jakość życia pozostawia wiele do życzenia, ale alkohol może to wszystko jeszcze bardziej nasilić. Tak więc wybór należy do Ciebie :).

Chodzi o mesalazynę. Wiem, że leczenie jest długie i teoretycznie nieuleczalne. Ja od roku nie odczuwam żadnych dolegliwości z powodu tej choroby. Jeśli chodzi o alkohol, to napewno nie na codzień, ale przy okazji np. świąt. Czy nie "gryzie się" on z wymienionym lekiem? Słyszałem, że przy tej chorobie pomaga (domowe leczenie) nalewka ze spirytusu i łupin włoskiego orzecha. Piję po łyżce stołowej dziennie (od 2 miesięcy) i nie odczuwam żadnych dolegliwości ani objawów związanych z tą chorobą. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Guest Nikifor

Wymieniony lek "nie gryzie się" z alkoholem, alkohol wypity podczas przyjmowania tego leku nie wywoła jakichś niekorzystnych efektów.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
1 1

• Similar Content

• By Marcel
      Witam.
      Jestem alergikiem ,kiedys nawet wdrożono mi leczenie pompkami typu alvesco. Ale potem sie poprawilo i pare lat nie musialam ich brac

Teraz od miesiąca jestem chora. Zaczelo sie od przeziębienia, kataru. Dostałam na 3 dni antybiotyk sumamaed. Potem znowu sie to po tygodniu jakby cofnęło albo juz zaczęło co innego. Strasznie suchy kaszel, nawet mówić nie mogłam. Po tygodniu strasznie suchego, meczącego kaszlu pojawil sie mokry i gorączka. lekarz ostre zapalenie oskrzeli. Przez tydzień brałam dożylnie antybiotyk biofurazym i sreryd 8 mg dexaven. wczoraj steryd zakończony, antybiotyk jeszcze do poniedzialku, wtedy będzie 8 dzien,

Ale znowu pojawia sie suchy kaszel. zamiast lepiej czuje sie gorzej . Jest mi strasznie slabo. Tetno mam okolo 90, a wieczorem przy zasnieciu okolo 45. Boje sie tego niskiego tetna, czy to po tych lekach. I znowu pojawia sie ten suchy kaszel. Jestem juz wykończona, pomóżcie, moze macie jakis pomysł?
    • By kasia82
      Witam, poszukuję sprawdzonego, skutecznego leku bez recepty na zapalenie mieszków włosowych. Może ktoś z Państwa spotkał się z tym problemem ?
    • By ultramaryna
      Witam,
      Chcę zapytać mądrzejszych ode mnie,co mam poradzić koleżance,która zgłosiła się do mnie z prośbą o poradę. (Od razu przepraszam,jeśli popełniam jakieś błędy w myśleniu,jestem w prawdzie technikiem farmaceutycznym,ale nie mam doświadczenia zupełnie,a znajomi pytają mnie czasem o rzeczy związane ze zdrowiem,nie chcę im zrobić krzywdy,więc pytam tutaj )

Otóż moja znajoma ma powracające zapalenie gardła?/krtani. W okresie jesienno-zimowym praktycznie cały czas jest na antybiotyku, tylko jest tak,że skończy się lek, dziewczyna wraca na uczelnię na dwa dni i od nowa to samo. Dziewczyna traci głos, ma chrypkę, do tego lekko gorączkuje,trochę kaszle i katar.Najpierw chyba złapała jakiegoś wirusa,a teraz doprawiła się bakterią (?).Choruje już ponad drugi tydzień, boi się iść do lekarza,żeby znów nie dostać antybiotyku. Na dodatek skarży się na "szczypiące,suche placki w kącikach ust". Pomyślałam,że to grzybica,skoro jest cały czas na antybiotykach, do tego biały nalot na języku.

I pytanie,co jej polecić?

Teraz jak straciła głos to oczywiście do lekarza,ale jak jej doradzić,żeby zakończyć może ten kołowrotek zachorowań i wyleczeń?
      Miała robione badania krwi,wszystko w normie,robione również testy alergiczne,ale podobno na tyle słaba ta alergia,że chyba nie warto brać tego pod uwagę. Suplementuje się wit. D,oprócz tego nic. Podejrzewam,że probiotyki też bierze,no bo to wciskają każdemu. Na to gardło powiedziałam,żeby sobie nawilżała gardło rozgryzając kapsułki Capivitu, kiedyś sama tak robiłam i trochę dawało radę. Oprócz tego nawilżanie powietrza w pokoju,wietrzenie etc.
      Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? I jeśli do tej pory źle jej doradzałam to wyprowadźcie mnie proszę z błędu Chcę się jak najwięcej dowiedzieć teraz,żeby potem w pracy zawodowej nie pleść andronów
      Pozdrawiam serdecznie!
    • By Dominikawawa
      Witam

Trzy dni temu miałam usuniętą górną ósemkę z powodu ropnia, na następny dzień wdała mi się infekcja zatok - ból zatok gęsty początkowo przezroczysty aktualnie białawo-żółtawy katar i zatkany nos. Byłam u lekarza i przepisał mi Azitrolek 500 ze względu na to że jestem uczulona na penicylinę i pochodne ( drgawki i pęcherze z płynem surowiczym po zastosowaniu penicyliny i doksycyliny). Boję się wziąć tego antybiotyku ponieważ mam arytmię złożoną ( napadowe częstoskurcze, dodatkowe komorowe i nadkomorowe skórcze, czasem bigeminie i trygeminie, bradykardię podczas snu) dodam też że jestm aktualnie w 39 tc ciąży. Chciałam zapytać jaki antybiotyk byłby najbezpieczniejszy w moim przypadku ?

Pozdrawiam
      Dominika