Zarobki farmaceuty
44 44

157 postów w tym temacie

Niestety brakuje corocznej szczegółowej statystyki wynagrodzeń dla farmaceutów w Polsce. Wiadomo, że wynagrodzenie farmaceutów zależy od wielu czynników, szczególnie od:

-lokalizacji apteki.

-odpowiedzialności i intensywności w pracy.

-składników pozapłacowych (i czy preferujemy je zamiast wyższego wynagrodzenia).

Zawsze proponuję znalezienie kwoty przeciętnej pensji w danym powiecie (dla ogółu zatrudnionych). Niech będzie to dla nas tzw. kwota minimalna. Kwota optymalna powinna być co najmniej o 50% wyższa dla podstawowego farmaceuty i 100% wyższa dla kierownika. Ostateczna kwota naszego wynagrodzenia powinna znajdować się w tym przedziale, a każda różnica powinna być skompensowana składnikami pozapłacowymi (np. tylko poranne zmiany, zero sobót itd.). Niech to będzie taki nasz mały kodeks etyczny wynagrodzenia.

Dla podstawowego farmaceuty w Warszawy będzie to więc 6000-9000 PLN brutto, dla Opola - 4800-7200, dla Białegostoku 4600-6900. Dolne kwoty za samą niczym nie skrępowaną obecność w aptece. Górne kwoty za pracę w optymalnych warunkach, jeszcze wyższe za zapieprz.

Edytowano przez pharmacien

Koleżanka 80 km od Białegostoku 6100 zł na rękę kierownik apteki. Można, można

Edytowano przez heroes

Warszawa 4,5 w aptece 6 dniowej. Oświęcim 4,9 za to samo.

Da się, tylko trzeba poszukać.

Dnia 19.10.2018 o 11:31, aaadelayda napisał:

Za 3.5 nikt nie chce przyjść do mnie do roboty. Chyba, że uprawiasz również zawód "żona" i w aptece będziesz głównie czytać internet, to może nie będzie Ci  przeszkadzała taka pensja.

Wobec tego bardzo mnie to cieszy, gdyz zawodu zona nie uprawiam. Pozdrawiam.

Bardzo ciesza mnie powyzsze posty odnosnie stawek, znajdzie to odzwierciedlenie w rozmowach z potencjalnym pracodawcą. Na poprawe humoru dodam, ze bedac osoba po stażu, na swojej pierwszej rozmowie o prace uslyszalam propozycje 4000brutto - rok 2017. Propozycja swietokrzyskiej niewielkiej, rodzinnej sieci. Dodatkowo 200zl premii na miesiac jesli bedzie 100% frekwencja w pracy, wyplacane zbiorczo co 3miesiace. Ja pracy nie przyjelam, ale przyjely inne, bardziej doswiadczone Panie Mgr. 

Witam :) jestem w trakcie półrocznego stażu i zastanawiam się, jakiej stawki netto mam prawo oczekiwać (mniejsze miasta max. 50 km od Poznania), szukając pierwszej pracy? Interesuje mnie min. 3000 zł na rękę, ofert za mniejsze pieniądze nie mam nawet zamiaru przyjmować. 

Dnia 12.11.2018 o 15:32, ewela1510 napisał:

Witam :) jestem w trakcie półrocznego stażu i zastanawiam się, jakiej stawki netto mam prawo oczekiwać (mniejsze miasta max. 50 km od Poznania), szukając pierwszej pracy? Interesuje mnie min. 3000 zł na rękę, ofert za mniejsze pieniądze nie mam nawet zamiaru przyjmować. 

Rok temu byłam w tej samej sytuacji, myślę ze zawsze należy zaproponować więcej żeby zostawić pewien margines na negocjacje. Nie daj się zwieść argumentom o małym doświadczeniu, od pół roku je zdobywasz. Będąc na Twoim miejscu zaproponowałabym pracodawcy od 3500 do 4000 zł - tylko zdecydowaną kwotę z tego przedziału. Mówimy tu oczywiście o podstawowej pensji, w niektórych aptekach są również wypłacane premie, ale to już jako miły dodatek do podstawy.

3000  netto zł na chwilę obecną to niewiele......... 

Powodzenia! 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
44 44