witamina B-6: ktora "wersja" lepsza
3 3

24 posts in this topic

trzy "wersje" wit B-6:

1.

MILGAMMA 100 -->

miedzy innymi zawiera B6 jako chlorowodorek pirydoksyny, czyli zwiazek NIEorganiczny pirodoksyny (czystej B6)

2.

suplement (ze SWANSON) --> wit B6 w naturalnej formie = pirodoksyna -->

(kilka razy drozsza od 2.)

suplement (ze SWANSON) --> B6 jako zwiazek organiczny, fosforanowy -->

porownujac z 2. pisza tak: "....forma ta nie musi najpierw zostać przemieniona w P-5-P w wątrobie jak konwencjonalna witamina B6 (pirodoksyna). Komórki mogą bezpośrednio poprzez przepływ krwi korzystać z aktywnej formy (P-5-P) witaminy B6..."

 

PYTANIE 1:

Jak sadzicie: moze jednak warunek przerobu (2,) przez watrobe nie jest wielkim wymogiem i po prostu - takze z uwagi na kilkakrotnie mniejszy koszt kuracji - nalezy po prostu skorzystac z prostej B6-pirodoksyny (czyli 2.), nie cudowac i nie poddawac sie urokowi 3.?

 

PYTANIE 2.

MILGAMMA , propozycja 1., czyli zwiazek B6 NIEorganiczy - dlaczego "tu i tam" uwaza sie, ze (nie tylko w tym przypadku, ale w ogole) NIEorganicznosc, to jest cos gorszego od organicznosci? Czyli: lepszy jest na przyklad zwiazek fosforanowy witaminy - organiczny, niz chlorowodorowy - NIEorganiczny?

Dlaczego dla organizmu lepsze sa (np.) witaminy w zwiazkach organicznych, niz NIEorganicznych?

Edited by lunaak
Bez linków do konkretnych ofert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwila. Jak to nieorganiczne. I dlaczego fosforan jest organiczny, a chlorek nieorganiczny. Poza tym co mają witaminy do wątroby? Ulegają aktywacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kfiaciarka

Widzisz podstawy chemii się kłaniają oraz wiedza z farmakokinetyki :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nieważne jaka....bierz lewoskrętną ;-) postawisz na półce obok lewoskrętnej witaminy C i będziesz miał kozak witaminy:D

 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwila. Jak to nieorganiczne. I dlaczego fosforan jest organiczny, a chlorek nieorganiczny.

pewnie stad mi to wzielo sie: fosforan pirydoksalu jest syntetyzowany w org. ludzkim, a chlorowodorek pochodzi tylko z suplementacji. Najszczesliwszego okreslenia nie uzylem,fakt,z chemia ma raczej nic wspolnego..

 

Poza tym co mają witaminy do wątroby? Ulegają aktywacji?

moze inaczej: "co ma chlorowodorek pirodoksyny do wzmiankowanego fosforanu". Jakby to rzec, by nie obrazic inteligencji czytelnikow tego szacowno-ekskluzywnego forum... :) Z wit. B6 to jest tak, że - jak to z witaminami bywa - liczy sie jej forma aktywna. A chlorowodorek pirod. taka forma nie jest i to bez watpienia. Przeto jest syntetyzowany do... itd. Wiadomo do czego. Jesli w sprawie syntetyzowania chcesz ominac watrobe - ok, niech bedzie,ze odbywa sie to w zaciszu prawego oka.

Ale nie o to pytalem, lecz (m.in.) o to:

czy z punktu widzenia WIEDZY farmaceutow az tak duzym obciazeniem dla organizmu jest uzywanie formy witaminowej, ktora musi byc dopiero w org. czlowieka przetworzona do formy aktywnej, że zdecydowanie (??) lepiej jest uzyc od razu gotowej formy aktywnej (Swanson)?

 

Widzisz podstawy chemii się kłaniają oraz wiedza z farmakokinetyki :-)

z chemia poradze sobie, z farmakokinetyka/dynamika --> masz pole do popisu, jest konkretne pytanie, wrecz abecadlo, odpowiedz na pstryk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obrażając naszej inteligencji, powiedz po co suplementacja, jeżeli odżywiajac sie w sposób zbilansowany j nie ciepiac na żadne schorzenia (oby) dostarczasz odpowiednią ilość bialek, tłuszczu węglowodanów witamin i składników mineralnych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kfiaciarka

Pirydoksyna należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie, łatwo wchłania się z przewodu

pokarmowego, ulega szybko procesom utleniania i fosforylacji pod wpływem fosfokinazy

pirydoksalu. Powstają związki aktywne, przede wszystkim fosforan pirydoksalu, odpowiedzialny w

60% za funkcje metaboliczne przypisane witaminie B6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- bez zbędnego przesadyzmu: wszystkie postaci witaminy B6 - pirydoksyna, pirydoksamina i pirydoksal bardzo dobrze i szybko wchłaniają się z jelita czczego i w większej części przekształcają się w aktywną formę,

- wszystkie dotychczas rejestrowane produkty lecznicze zawierające B6 są konfekcjonowane z chlorowodorku od lat bodajże lat 40-tych XX w.,

- brak jest jest jakichkolwiek doniesień, że taka postać stanowi obciążenie dla organizmu i zaburza przemiany biochemiczne prowadzące do otrzymania fosforanów, takie sytuacje dzieją się tylko w przypadku wad genetycznych dotyczących szlaków enzymatycznych, co wymaga za każdym razem innego, specyficznego podejścia/leczenia;

- nie widzę więc powodu, dla którego trzeba wydawać więcej na fosforan, i na dodatek suplement diety a nie produkt leczniczy, ale kto bogatemu zabroni, w końcu jakoś musimy zarobić - sama nie polecę - nie będę sobie z gęby cholewy robić, ale jak ktoś poprosi, podam z entuzjazmem ;)

I na koniec ciekawostka....mimo, że to witamina rozpuszczalna w wodzie, a więc nadmiar wydala się z organizmu, to porównując z innymi z tej grupy, może być toksyczna, więc raczej ostrożnie z nią

 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

poza tym podanie doustne fosforanu spowoduje i tak dysocjację w żoładku i tak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy przychodzi o cenę do jakości to suplementować Vit. B6 można przeprowadzać lekiem o tej nazwie za około 6zł za 50tabl, albo nawet B compositum w tej samej cenie.

Nie trzeba wydawać trzy razy więcej za jakieś suplementy diety czy to z USA czy z Księżyca.

 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie trzeba wydawać trzy razy więcej za jakieś suplementy diety czy to z USA czy z Księżyca.

 

Ej...z księżyca mogła by być lepsza....zwłaszcza z ciemnej strony... tam gdzie mieści się baza Deceptikonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej...z księżyca mogła by być lepsza....zwłaszcza z ciemnej strony... tam gdzie mieści się baza Deceptikonów.

Albo z Marsa, z regionu Cydonii, tam, skąd Mózg Obcych steruje inwazją na Ziemię, wysyłając zastępy Mutonów i Etherali. [konkurs na największego nerda otwarty, ktoś jeszcze startuje?]

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Wiech13

"[...] po co suplementacja, jeżeli odżywiajac sie w sposób zbilansowany i nie ciepiac na żadne schorzenia [...]"

 

odzywianie sie w czasach dzisiejszych (przy zywnosci zdegenerowanej technikami uprawy i technikami przetwarzania, i technikami utrwalania, i technikami przechowywania, ergo: konserwacji) w sposob zbilansowany, jest niemozliwe. Statystycznie rzecz ujmujac: jesli ktos ma zrownowazony poziom jakiegos waznego skladnika - np. witaminowego - i ma ten stan bez dodatkowej ingerencji, to jest to sprawa przypadku. A jesli ma ten pozytywny stan w tzw. kazdym aspekcie mikroelementowym - to jest to stan wrecz paradoksalny. Nieskromnie powiem, ze dyskutowanie z ta teza jest groteska, to juz dzisiaj aksjomat. I na tym proponuje skonczyc te kwestie.

 

[.....] poza tym podanie doustne fosforanu spowoduje i tak dysocjację w żoładku i tak [....]

 

pytanie nie bylo o to, co stanie sie i tak, i tak z fosforanem, pytanie bylo o to, czy naprawde nie jest lepiej od razu dostarczyc fosforan.

 

@kfiaciarka

Pirydoksyna należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie [.....] fosforan pirydoksalu, odpowiedzialny w 60% za funkcje metaboliczne przypisane witaminie B6.

 

a cytowanie tego, to czemu ma sluzyc? :) zakladajacy temat zdaje sie, ze odroznil to i owo, od tego i owego, i zapytal o sens - jakis merytoryczny sens - uzywania fosforanu, a nie w czystej postaci B6 = pirydoksyny i chodzi mi o obciazenie "dodatkowym metabolizmem", syntetyzowanie pirydoksyny do fosforanu. Bo moze - I O TO PYTALEM - nie ma to wiekszego znaczenia, a syntetyzowanie pirydoksyny do fosforanu to pryszcz, zero sprawy, prawie zero obciazenia organizmu i oprotestowanej juz tutaj watroby chocby.

 

@aaadelayda

[.....] brak jest jest jakichkolwiek doniesień, że taka postać (chlorowodorkowa) stanowi obciążenie dla organizmu [....]

pytalem, czy postac fosforanowa nie stanowi aby (znaczaco) mniejszego obciazenia, bo ze obie stanowia jakies obciazenie, to chyba trywialne. Problem w tym, ze w postaci fosforanowej omija sie jedno ogniwo w lancuchu sytetyzowania.

 

[....] wydawać więcej na fosforan, i na dodatek suplement diety a nie produkt leczniczy [....]

mijasz sie o kilka ladnych lat (okolo 10) z wiedza rozstrzygajaca problem "lekarstwo vs. suplement"? :) mijasz sie. Jeslis az pod takim wplywem politycznie poprawnych sloganow, to warto je jakos zderzyc z ta czescia swiata niewatpliwych specow--> lekarzy, ktorzy osmielili sie wyprodukowac nie lekarstwo, ale suplement, bezreceptowy i firmuja je, i polecaja, i "szprycuja" nim (profilaktycznie!!) ludzi z niedoborem selenu. To tylko przyklad. Znasz to miejsce w PL "profanacji lekarstw"? Wiesz kto?

 

[......] mimo, że to witamina rozpuszczalna w wodzie, (....) to porównując z innymi z tej grupy, może być toksyczna [....]

zakladam, ze masz na mysli czysta B6 - tak, to prawda ( i ta prawda o szkodliwosci pirydoksyny przesadnie suplementowanej kosztuje okolo stówki :) --> http://i.imgur.com/u6eWQlq.jpg )

 

@lunaak

B compositum w tej samej cenie.

B comp. to - w sprawie suplementacji - mozna sobie w buty wsadzic. Wiesz o jakich dawkach dobowych mowa wlasnie w sprawie suplementacji? To teraz policz ile tbl. B comp trzeba polknac dobowo :) Bo ile Bx zawiera 1 tbl B comp .... Ano wlasnie.

Ja przyjmuje do wiadomosci, ze swiadomosc - potoczna, bo nie twierdze, ze wszystkich lekarzy, ale zdecydowanej wiekszosci (?) - jest taka na przyklad: jesli juz jakims cudem "uda" sie zbadac poziom i jest niedobor (na przyklad) wit d3, to --> prosze brac 1000 jm, no, max 2000 jm. I to sa realia. Nie czytaja. Maja swoje wlasne pasje zawodowe, specjalizacje, etc. Wiedza "oboczna" lezy i czeka. A jaka jest? Czasopisma branzowe, zjazdy, odczyty, sympozja, dobre relacje spisane i umieszczone na dobrych portalach - tam juz jest wiedza i to od paru lat, że przy wyraznym, ale do przyjecia niedoborze np. D3 , to nizej 4000 jm nie schodzi sie, ale wrecz dawke dobowa winduje sie jeszcze bardziej w gore,a jesli poziom jest ponizej ostrego niedoboru - w warunkach domowych -> nawet 7 000 jm. A w PL? (autentyczna historia) Jeden lekarz - 1000 jm, drugi, bywajacy poza PL - 5.000 jm. To sa te Himalaje.

 

[....] suplementować Vit. B6 można przeprowadzać lekiem o tej nazwie za około 6zł za 50tabl, [....]

to prosze podaj nazwe tego LEKU, ktory nie ma B6 na poziomie groteskowym (w sensie wyzej opisanym)

Edited by covo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siedzę z pop cornem i obserwuję. Uwielbiam nagabywanie do suplementów diety, które nie ma podstaw merytorycznych. Ale jeszcze poczekam, może coś się urodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nagabywanie do suplementów diety, które nie ma podstaw merytorycznych.

kłamczuszek :) ma podstawy. Ale co ja mam tlumaczyc? doinwestowanie witaminowe (i szersze) ma podstawy. To jest konkretna, udokumentowana wiedza.Po prostu trzeba ja zdobywac. A ze ta wiedza (jakosciowo) przyrasta dopiero w ostatnich latach... Nie bylo wiedzy, jest wiedza, jeszcze srednio kompletna...Po prostu jej nie znasz.

A czy "koncesjonowane" tabletki, tzw. lekarstwo, czy to, co nazywa sie "suplementem diety".... Wazne jest: kto ten suplement wyprodukowal, jaka gwarancja zawartosci, W temacie wspomnialem o grupie lekarzy w PL, specow od genetyka/nowotwory, ktorzy opatentowali... suplement diety :) , a nie lekarstwo, suplement majacy dostarczyc selen za-po-bie-gaw-czo. I wg ich badan - sugeruja uzywanie tej strasznej oszukanczej substancji --> per-ma-nen-tnie.

@Brian_SWDN - swiat juz jest tzw zdziebko do przodu w tej sprawie, w PL troche jeszcze wioski :)

Edited by covo

Share this post


Link to post
Share on other sites

- odżywianie się w sposób zbilansowany w dzisiejszych czasach jest o wiele bardziej możliwe niż kiedykolwiek wcześniej, dla całej rzeszy społeczeństwa, a to z tytułu większej zamożności jednostki i większej różnorodności pożywienia (szybki dostęp do produktów z innych stref klimatycznych), wystarczy tylko unikać przetworzonej żywności, stosować się do zaleceń dietetycznych i nie żreć w macu

 

- czy fosforan jest mniejszym obciążeniem niż chlorek, jest bez znaczenia w świetle doniesień, a raczej ich braku, bo gdyby tak było, to myślisz, że specjalnie ukrywano by przed Tobą tą niezwykle ważną informację, od której zależy byt całego świata?

 

- suplement vs lek.....masz podobną opinię powyżej od @Brian, nic więcej nie dodam, chyba że.... taaaa - ocena wyższości spulementu z pozycji handlarza w sklepiku przy siłowni......facepalm

 

- fajną książkę mi przypomniałeś, dawno jej nie oglądałam, zaszłam trochę dalej w ewolucji i istotnych informacji szukam w innych miejscach

 

- jak do tej pory w większości przypadków suplementacja dawkami zawartymi w B compositum (ponoć w ilościach groteskowych) w zupełności wystarcza, co łatwo zauważyłbyś, gdybyś pracował w aptece, wszelkie dolegliwości, wynikające z niedoboru tychże witamin, spokojnie udaje się szybko wyeliminować 1-2 opakowaniami, i znów powtórzę....owe dolegliwości, jak się okazuje po przeprowadzonym wywiadzie, zostały spowodowane niewłaściwą dietą - mało warzyw, kasz, nasion i orzechów, za dużo mięsa, wędlin i innego śmieciowego żarcia

 

- znajdź mi lekarza, który widział w ostatnich 30 latach w Polsce ostry niedobór witaminy :D :D :D :D :D :D :D :D , jakiejkolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Wiech13

"[...] po co suplementacja, jeżeli odżywiajac sie w sposób zbilansowany i nie ciepiac na żadne schorzenia [...]"

 

odzywianie sie w czasach dzisiejszych (przy zywnosci zdegenerowanej technikami uprawy i technikami przetwarzania, i technikami utrwalania, i technikami przechowywania, ergo: konserwacji) w sposob zbilansowany, jest niemozliwe. Statystycznie rzecz ujmujac: jesli ktos ma zrownowazony poziom jakiegos waznego skladnika - np. witaminowego - i ma ten stan bez dodatkowej ingerencji, to jest to sprawa przypadku. A jesli ma ten pozytywny stan w tzw. kazdym aspekcie mikroelementowym - to jest to stan wrecz paradoksalny. Nieskromnie powiem, ze dyskutowanie z ta teza jest groteska, to juz dzisiaj aksjomat. I na tym proponuje skonczyć te kwestie.

 

Mamy oto i pierwszy koronny argument specjalistów od alternatywnej suplementacji - "dziś mamy dupną żywność". Może i mamy ale specjaliści od suplementacji zapominają o kilku ważnych składowych. Po pierwsze - dziś ogromna część tego co spożywamy to żywność wzbogacona o witaminy i minerały, w związku z czym wiele składników odżywczych nie musi być suplementowanych w ogóle. Po drugie - w sposób ciągły i na spora skalę prowadzone są badania zawartości składników odżywczych w dzisiejszej żywności i na podstawie tych danych zmieniają się normy żywieniowe oraz tabele. Sam problem odpowiedniego żywienia i dostarczania organizmowi substancji odzywczych to problem, nad którym pochylają się badacze na całym świecie. Po trzecie - nigdy tak szeroka część społeczeństwa nie miała dostepu do tak taniej i zróżnicowanej żywności, umozliwiającej skutecznie bilansować dietę.

 

 

 

[.....] poza tym podanie doustne fosforanu spowoduje i tak dysocjację w żoładku i tak [....]

 

pytanie nie bylo o to, co stanie sie i tak, i tak z fosforanem, pytanie bylo o to, czy naprawde nie jest lepiej od razu dostarczyc fosforan.

 

Musze zapytać. I liczę tu na konkrety, jasne klarowne odpowiedzi. Konkrety, liczby, badania.

1. Jakie obciążenie dla organizmu stanowi metabolizm form witaminy B6?

2. Jakie obciążenie dla wątroby stanowi w/w proces?

3. Jakie wymierne korzyści osiągamy stosując fosforan?

4. Czy jesteśmy w stanie osiągnąć korzyści metaboliczne stosując fosforan, który promujesz?

 

 

@aaadelayda

[.....] brak jest jest jakichkolwiek doniesień, że taka postać (chlorowodorkowa) stanowi obciążenie dla organizmu [....]

pytalem, czy postac fosforanowa nie stanowi aby (znaczaco) mniejszego obciazenia, bo ze obie stanowia jakies obciazenie, to chyba trywialne. Problem w tym, ze w postaci fosforanowej omija sie jedno ogniwo w lancuchu sytetyzowania.

 

Aby stwierdzić czy fosforan stanowi mniejsze obciążenie i daje wymierne koszyści (tu korzyści metaboliczne), najpierw należałoby stwierdzić jak bardzo organizm męczy się przetworzeniem chlorowodorku. Skala wysiłku metabolicznego jest tak znikoma, że więcej kcal spaliłem piszą to zdanie.

 

[....] wydawać więcej na fosforan, i na dodatek suplement diety a nie produkt leczniczy [....]

mijasz sie o kilka ladnych lat (okolo 10) z wiedza rozstrzygajaca problem "lekarstwo vs. suplement"? :) mijasz sie. Jeslis az pod takim wplywem politycznie poprawnych sloganow, to warto je jakos zderzyc z ta czescia swiata niewatpliwych specow--> lekarzy, ktorzy osmielili sie wyprodukowac nie lekarstwo, ale suplement, bezreceptowy i firmuja je, i polecaja, i "szprycuja" nim (profilaktycznie!!) ludzi z niedoborem selenu. To tylko przyklad. Znasz to miejsce w PL "profanacji lekarstw"? Wiesz kto?

 

Nie no czekaj, bo jak słyszę, ze w kwestii suplementacji świat posunął się do przodu, to zawsze zastanawiam się, czym ja się zajmuję od dobrych kilku lat, bo niestety zauważyłem, że technologia i używane substancje stoją w miejscu, natomiast faktycznie marketing zapier*ala jak oszalały i głupawego marketingu faktycznie nie jestem czasem w stanie ogarnąć.

 

W przypadku porównywania suplementu do leku Tobie jako laikowi zawsze zabraknie jednego argumentu. I nie, nie są to badania kliniczne. Jest to bezpieczeństwo, powtarzalność wyniku i pełna kontrola produkcji oraz dystrybucji. Tego żaden producent suplementu diety nie jest w tej chwili zapewnić w 100%.

 

*** *** ***

 

Cała ta dyskusja sprowadza się do strasznie słabego momentu, w którym brak jest merytorycznej dyskusji, a tylko słowna przepychanka na argumenty nieweryfikowalne z Twojej strony.

 

W Twoim produkcie masz fosforan dlatego, ze pozwala na to prawo polskie i unijne. Na naszym rynku można stosować trzy formy witaminy B6 i traktowane są one wymiennie (chlorowodorek i dwie formy fosforanów) - zgodnie załącznikiem nr 2 z Rozporządzenia MZ w sprawie składu i oznakowania suplementów diety. W związku z czym - umówmy się - nie odkrywasz tu Ameryki.

 

Po drugie - Twój suplement diety nie jest konkurencyjny wobec produktu leczniczego z tym składem, gdyż zawiera mniejszą ilość substancji (ponad dwukrotnie mniejszą!) oraz jest blisko trzykrotnie droższy. Wybacz, ale taka różnica w cenie nie jest warta tak niewymiernych różnic pomiędzy formami chemicznymi. A jesli dodac do tego, mniejsze bezpieczeństwo stosowania tego produktu oraz ciężką do oszacowania jakość, możemy się umówić, że grzecznie przeprosisz i wrócisz do swojej piaskownicy.

 • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@covo zrobiłeś doktorat w tym temacie,czy co? skoro wiesz lepiej... dopytywanie się nas o pewne kwestie związane z tą jakże ważną i istotną sprawą jak, którą vit B6 lepiej zażyć, robi się bez sensu. Liczy się efekt terapeutyczny, a ile Cię to będzie kosztowało zarówno "metabolicznie" jak i pieniężnie to tylko i wyłącznie sprawa indywidualna zażywającego/kupującego, mniej lub bardziej podatnego na wpływy otoczenia (czyt. lekarze, reklama, "pomoc sąsiedzka").

Share this post


Link to post
Share on other sites

- znajdź mi lekarza, który widział w ostatnich 30 latach w Polsce ostry niedobór witaminy :D :D :D :D :D :D :D :D , jakiejkolwiek.

pozwolisz, ze tylko czesciowa odpowiedzia na Twoj wpis zajme cenny czas uczestnikow czegos, co zdaje sie zamienilo sie w idiotyczny spor, mozna go oczywiscie zamienic w wysoce merytoryczny, ale... po co? kazdy przeciez moze znalezc "bardzo oficjalne" i wspolczesne (!) zrodla - chocby cenne o profilu neurologicznym, czy onkologicznym... - gdzie problem suplementacji (zaskakujaco: bo bez deprecjonowania uznanych suplementow diet.) jest wiecej niz wyjasniony, bo poparty badaniami, by nie wspomniec o probach podwojnie slepych.

pisanina tutaj poszla w jakas zaskakujaca strone, bo ani nie promuje czegos "zwlaszcza", ani nie atakuje czegos "zwlaszcza", a jesli juz cos atakuje, to [ tutaj wpisz, co chcesz].

 

OK.

to do meritum i jak mawiaja kardynalowie, moze Ciebie i kazdego otwartego na obrazy - meritum owo ubogaci :)

Otoz: albo zartujesz, albo nie, ale zakladam, ze zartujesz, bo sa w PL lekarze, ktorzy widzieli ostry niedobor np. d3, a ja sam mam przed soba (z powodu pewnych okolicznosci zawodowych) kilkanascie w tej sprawie wynikow badan np. poziomu d3 i pozostale nie sa wiele lepsze od tego:

 

http://i.imgur.com/RAf6U97.png

 

jeszcze drobnostka: z tego, co wiem, to z powodow oczywistych dla dobrego lekarza (Polak praktykujacy w usa :) suplementacja nie np. Vigantolettenem *), ale d3 w ... suplemencie dietowym :) :), czyli cholekalcyferol od razu z gwarantowana powloka tluszczowa (Swanson, Swanson, do licha i o zgrozo) , otoz ta operacja dala po ok 5.5 mies. miesiaca taki efekt:

 

http://i.imgur.com/OH42uHX.png

 

dawki pewnie nikogo nie interesuja, ale musze przyznac, ze ciekawa tez byla strategia, nie tylko ilosci dobowe.

 

*) vigantoletten - nie napisalem, że jest zly :) nic z tego.

Howgh :)

Edited by covo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi nie odpisał :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikt mnie kurna nie słucha..... kupujcie prawo-lewoskrętny liposomalny chlorowodorofosforan pirydoksyny i postawcie obok 1 kg wątróbki drobiowej zaraz za lewo-prawo-skrętną mitochondrialną witaminą C :)

Branie takiego kompletu powoduje wydłużenie życia o circa about 10 lat a wydłużenie wieku emerytalnego o kolejne 10 :D

 

Aha ....i nie ma wpływy na potencję :D

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostawić ten zabawny temat jako doświadczenie myślowe dot sporu o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, czy zamkąć zanim się rozpełźnie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamknąć. To forum czytają także pacjenci. Im dłużej to trwa tym większa szansa, że ktoś faktycznie uwierzy w te kity a i przy okazji oczywiście farmaceuci wyjdą na tych złych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
3 3

 • Similar Content

  • By olaM
   Pól roku temu wróciły moje problemy z kręgosłupem, rodzinny dał mi skierowanie na RTG i na rehabilitację (Thera plus, ultradżwięki i laser).
    
   Rehabilitowałam sie przez dwa tygodnie na początku maja...i niestety problemy wróciły, a w sumie to jak zaczynałam nic mnie nie bolało .
    
   No i ciekawa jestem, co się właściwie wydarzyło....
    
    
   Mam swoją teorię, ale poczekam na opinie
  • By Kamelia
   Witam, czy kobiety w ciąży mogą stosoważ maść ochronną z witaminą A? Czy regenerum do paznokci , które jest wzbogaconę o witaminę A jest bezpieczne w ciąży?