Punkty edukacyjne - jak zbierać
7 7

29 postów w tym temacie

Witam :-)

Od 1 stycznia tego roku rozpoczął mi się okres edukacyjny, podczas którego mam zbierać punkty.

Czy możecie mi polecić jakieś stronki czy kursy podczas których można dostać w miarę dużo punktów.

Oraz jakto wygląda w okręgowej izbie aptekarskiej? Na jakiej podstawie mam przestawiać zdobyte punkty??

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

Możliwości jest wiele - stacjonarne konferencje, szkolenia oraz kształcenie online.

Albo specjalizacja :);)

• Upvote 1

Dowcipas z rana :) jak tam egzamin?:P

przede mną- stąd ten inteligentny dowcip:)

Na krakowskiej izbie na stronie masz link do e-dukacja, Tam jak się zalogujesz są kursy, trzeba zrobić sobie do nich dostęp - czyli "zapisać się na nie" - najlepiej prześlij zgłoszenie na wszystkie które Ci się wyświetlą, bo wtedy do wszystkich uzyskasz dostęp od razu (czas nie ograniczony w zasadzie, co jakiś czas zamykają jakieś kursy ale wtedy informują o tym zamiarze, więc można zdążyć zrobić) i możesz je robić o której godzinie Ci się podoba - nawet w nocy na dyżurze. Dostęp robi informatyk w godzinach swojej pracy, więc dlatego najlepiej zapisać się na wszystkie na raz.

Jak ja robiłam, to były te na twarde punkty bez problemu (dużo punktowane) i te na miękkie.

Tam potem po zrobionych kursach masz dostęp do certyfikatów - musisz wydrukować po 1 egzemplarzu z każdego kursu

Jak już uzbierasz te 100pkt, w tym min. 50pkt twardych to masz dwie opcje:

1 - jedziesz do izby(z certyfikatami!), dostajesz śliczną książeczkę, wypełniasz na miejscu (co by nie jeździć po 10razy)- panie Ci nawet kawę albo herbatkę zrobią :) Gdyby nie było prezesa to zostawiasz, podbiją Ci i odeślą do domciu

2 - wszystko na odległość (lub możesz też jechać), ze strony izby drukujesz sobie tą książeczkę (uzupełniasz ręcznie, lub jest opcja edycji w kompie - przynajmniej ręka nie boli), potem wysyłasz (z certyfikatami!) do izby a reszta jak w pkt.1

na e-farmacja.net też są szkolenia. A i jeszcze jakaś strona z "twardymi" z Łodzi ale nie pamiętam na chwilę adresu, może Ktoś podpowie?

Ja tam wolę konferencje "w realu". Można się przynajmniej spotkać z danwo niewidzianymi koleżankami i poplotkować ;) I są lepsze jeśli naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć, można zadać pytania wykładowcy itp.

Tak zgodzę się. tylko kwestia czasu i kasy B)

e-umed.pl

To jest strona łódzkiego UM, kursy są dobrze zrobione i chyba wszystkie na punkty twarde.

Na marginesie ważna uwaga - warunkiem szkoleń internetowych jest regularne opłacanie składek do izby...

Również polecam e-dukacja.pl

Ale np w Izbie Warszawskiej panie nie uznają punktów miękkich ze szkoleń zaczynających się od słowa ,,Sympozjum"

I tematy nie mogą się powtarzać lub nawet brzmieć podobnie (co zdarza się w przypadku konferencji i szkoleń on-line

1 - jedziesz do izby(z certyfikatami!), dostajesz śliczną książeczkę, wypełniasz na miejscu (co by nie jeździć po 10razy)- panie Ci nawet kawę albo herbatkę zrobią :) Gdyby nie było prezesa to zostawiasz, podbiją Ci i odeślą do domciu

2 - wszystko na odległość (lub możesz też jechać), ze strony izby drukujesz sobie tą książeczkę (uzupełniasz ręcznie, lub jest opcja edycji w kompie - przynajmniej ręka nie boli), potem wysyłasz (z certyfikatami!) do izby a reszta jak w pkt.1

Możesz napisać o jaką książeczkę chodzi? Na stronie Izby krakowskiej w której zakładce jest ta książeczka?

też uważam, że szkolenia na żywo są skuteczniejsze- i w miarę możliwości staram się je wplatać pomiędzy kursy z e-dukacji. Więcej przykładów "z życia", można zawsze o coś dopytać w trakcie albo po wykładzie.

Fakt. I zawsze to ma się kontakt z ludźmi. Szkoda tylko że trzeba na to poświęcić trochę czasu, a nie zawsze się go ma :mellow:

Możesz napisać o jaką książeczkę chodzi? Na stronie Izby krakowskiej w której zakładce jest ta książeczka?

Książeczka ta nazywa się "Karta ciągłego szkolenia" - ją dadzą Ci w izbie, w tym przypadku format zeszytu A5, taka ładna granatowa. A na stronie izby w zakładce PLIKI -> FORMULARZE znajdziesz "Karta ciągłego szkolenia - dokument Word, do edycji i druku".

U nas nie dają, tylko trzymają w izbie. Po zakonczeniu okresu edukacyjnego oddają wypełnioną.

O dziwo również są punktowane szkolenia ''biznesowe'', przydają się czasem dla małych indywidualnych aptek.

U nas nie dają, tylko trzymają w izbie. Po zakonczeniu okresu edukacyjnego oddają wypełnioną.

To co, same te kobity wypełniają za Ciebie? U mnie było tak, że dali mi jak przyjechałam zamknąć okres, wypełniłam wszystko na miejscu, i zostawiłam tylko do podbicia, bo akurat nie było prezesa, a za parę dni dostałam listem do domu.

Tak. Same wypełniają jak przynosi się certyfikat. Nasza izba jest najmniejsza, a panie w biurze aż dwie. ;)

WOW :rolleyes: to chęć pisania chyba ze szkoły im została ;) przynajmniej nie mitrężą czasu ^_^

Mam pytanie w jaki sposób przeliczane są punkty za specjalizację? w mojej delegaturze Pani już miesiąc się dowiaduje jak ma to wpisać...

Z tego co pamiętam, to za zdaną specjalizację dostałam 50 punktów twardych. i jeszcze miałam takie szczęście, że punkty za kursy specjalizacyjne weszły mi w stary okres rozliczeniowy, a za zdany egzamin w nowy;)

Edytowano przez Allaka

Przecież w rozporządzeniu stoi, że należy się 30 twardych, ja tyle własnie dostałam za zdany egzamin.

Ola, masz rację. 30 punktów.

Rówież polecam e-dukację. Szkoda tylko, że ostatnio mnożą ilość nieprzydatnych materiałów do przeczytania i wszystko w formie prezentacji mało czytelnych jak dla mnie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
7 7